Skocz do zawartości

Reffer Trailer Italeri - mała relacja i efekt końcowy


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zgodnie z tym, co napisałem w poście powitalnym, postanowiłem zaprezentować mój efekt prac nad naczepą Italeri Reffer Trailer (#3813).

Krytyka mile widziana, jednak uprzedzam, że to mój pierwszy model malowany, złożony "prosto z pudła", jednak z pewnymi uproszczeniami - nie malowałem ramy, a samo malowanie podwozia jest trochę fikcyjne.

Naczepa została minimalnie doposażona o lampki obrysowe i tylny fartuch na zderzaku z zestawu Truck Accesories z Italeri (#720).

Przeznaczeniem tego modelu (i następnych) jest ładny wygląd na półce (pod sufitem), stąd uproszczenia. Tymczasowo jest podpięty stary ciągnik Actross, jednak niebawem będę dla niej sklejał nowego Actrossa Black Edition, który myślę, będzie dobrze pasował do tej naczepki (zabiorę się za niego po skończeniu Magnumki, nad którą obecnie siedzę).

Mimo, że mój model jest daleki od prezentowanych mistrzowskich egzemplarzy na Forum, postanowiłem go pokazać, że takie modele też się skleja i nie należy popadać w kompleksy, jeśli nasz model nie wygląda tak dobrze

Generalnie chodzi o zabawę w modelarstwo i to ma dostarczać przyjemności, a nie wpędzać w kompleksy.

Zatem oceniajcie i krytykujcie do woli (nie obrażam się).

 

IMG_0047.jpg

 

IMG_0061.jpg

 

IMG_0100.jpg

 

IMG_0104.jpg

 

IMG_0105.jpg

 

IMG_0125.jpg

 

IMG_0129.jpg

 

IMG_0101.jpg

 

IMG_0140.jpg

 

IMG_0150.jpg

 

IMG_0160.jpg

 

A oto efekt końcowy:

IMG_0521.jpg

 

IMG_0528.jpg

 

IMG_0529.jpg

 

IMG_0530.jpg

 

IMG_0531.jpg

 

IMG_0538.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie tylko jednego czepil. W zasadzie drobiazgu, latwego do poprawienia - mianowicie okucia drzwi (w sensie zawiazy, rygle, itd). Z tego co wiem, to one nie sa lakierowane tylko np. cynkowane. Moglbys je przetrzec jakims metalizerem, zeby nadac im "metalowy" wyglad. I ewentualnie klosze lamp pomaluj jakims blyszczacym lakierem lub Sidoluxem, zeby nie byly takie matowe, bo ciut nienaturalnie wygladaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to one nie sa lakierowane tylko np. cynkowane. Moglbys je przetrzec jakims metalizerem, zeby nadac im "metalowy" wyglad.

Tak, przyglądałem się prawidziwej "Szmitce" i są metaliczne.

Próbowałem zrobić je na czarno, jak obrys boczny, ale efekt był kiepski - psiknąłem za dużo farby i trochę się rozciekło. Pomyślę nad tym, ale boję się oklejać drzwi taśmą maskującą, bo to jedyny element, który dostał farbę na niezeszlifowaną powirzchnię i taśma maskująca może zerwać farbę...

 

klosze lamp pomaluj jakims blyszczacym lakierem lub Sidoluxem, zeby nie byly takie matowe, bo ciut nienaturalnie wygladaja.

Hehehehe, a farby miały być błyszczące

To poprawię przy okazji

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku naczepa bardzo ładna

 

Bardzo czyste wykonanie. Jeśli chodzi o te pierdoły na drzwiach, to pomaluj pędzelkiem.

Bardzo fajnie to wychodzi i jeśli będziesz się wspomagał patyczkiem kosmetycznym nasączonym zmywaczem wamodu to wychodzącą na boki farbę będziesz mógł nim zetrzeć nie robiąc krzywdy lakierowi.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczepa bardzo ładnie wykonana Szkoda tylko, że tyle uproszczeń jest, no i te okucia na drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczepa jest świetna, tylko te zawiasy i światła, wyglądają jak by były z klocków(tylko się nie obraż proszę). Daję Ci -6(wiesz za co ten minus?). Ale ogólnie jest super : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pierdoły na drzwiach, to pomaluj pędzelkiem.

Na razie ćwiczę rękę w malowaniu pędzelkiem, na mniej widocznych elementach, bo na razie nie mam dużej wprawy. Jak się będę czuł pewniej, pomaluję zawiasy.

Tak naprawdę, to tę naczepę traktuję jako tester. Podobnie jak sklejaną obecnie Magnumkę - tester możliwości, techniki, farb, malowania, stosunku nakładu pracy do efektu końcowego.

Planuję później sklejać (po Magnumce):

1. Czarnego Actrossa do tej "Szmitki" chłodni.

2. Cysternę Italeri #758 do Magnumki

3. Pozostaje czekać na Iveco Stralis + naczepę wywrotkę.

4. Może Magirus Straż pożarna.

Acha, zapomniałem dodać, że interesują mnie europejskie ciężarówki - styl amerykański mnie nie pociąga.

Dzięki za opinie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to nadal będzie żle wyglądac.
No napewno lepiej, niz teraz. A nie chcialem sugerowac jakichs drastycznych zmian... Najlepiej to by je bylo wymienic calkowicie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje to zmyć i pomalować farbami do lamp czyli przezroczystymi.

A jakie to farby? Poproszę o szczegóły, bo jestem początkujący (np. link do jakiegoś tematu).

Ew. lampy będę robił z zestawów Truck Accesories - tam są "szklane".

Zapomniałem w grafiku uzwzględnić Mana z naczepą kontenerem (#3836).

Pracy co najmniej na rok, ponieważ praca zawodowo mocno ogranicza mi czas wolny - mogę poświęcić na sklejanie max 2 - 3 godziny dziennie, a przez ten czas niezbyt wiele można zrobić. Oczywiście nie codziennie, bo mam normalne życie rodzinno-towarzysko-obowiązkowe

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętamto lampy w zderzaku są odlane z plastiku nieprzeźroczystego a więc farbki typu clear nic nie dadzą. Najlepiej było by wymienić lampy/klosze na przeźroczyste i wtedy je pomalować clear'em.

 

A jakie to farby? Poproszę o szczegóły, bo jestem początkujący (np. link do jakiegoś tematu).

Wczoraj pomalowałem tylne klosze do Corvrtty farbką Clear Red H90 firmy Hobby Color:

7c6283ae49ffe7eb.jpg

 

widok na powierzchnię pomalowaną od spodu (w realu wygląda to o wiele lepiej):

 

67ae238176dc1760.jpg

 

i widok od góry:

3f9765d6abac3eef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczepa moim zdaniem wyszła bardzo ładnie Zwłaszcza, że to Twoja pierwsza. Plany na przyszłość widzę też masz jasno sprecyzowane. Tylko pogratulować i życzyć miłej zabawy przy sklejaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i rady.

Mam jeszcze jedno małe pytanie, odnośnie sklejanego obecnie modelu Magnumki.

W jaki sposób przyklejacie detale do już pomalowanych części zewnętrznych, np lusterka (malowane emaliami w sprayu):

- czy zdzieracie farbę w miejscu styku do gołego plastiku i zwykłym klejem (do plastiku);

- czy używacie kleju cyjanowego (mam dobry klej Loctite);

- czy może na Clear-Fix'ie (ten jednak niezbyt mocno trzyma)?

Chodzi o to, żeby nie zepsuć efektu zaciekami lub wżerkami w miejscu styku elementów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. najczęściej oczyszczam powierzchnię z farby do gołego plastiku

2. cyjanoakryli staram sie nie używać bo tworzy mgiełkę na lakierze

3. Clear-Fix'em przyklejam szyby i elementy chromowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.