Skocz do zawartości

kwiatektatek lotnictwo 1:72 część poważna


kwiatektatek

Rekomendowane odpowiedzi

Część poważna... Wyrażenie "na poważnie", dość często stosowane przy określaniu zaawansowania swoich modelarskich umiejętności, nieodmiennie mnie bawi Ja wiem, że chodzi o oddzielenie radosnej twórczości od modeli przy których człowiek się "stara". Niemniej jednak dla mnie słówko "na poważnie" brzmi nieco fałszywie. W końcu ja wszystkie swoje modele robiłem "na poważnie", a że wiedza, umiejętności i możliwości stały na niskim poziomie to już inna para kaloszy.

Większy sens to ma w przypadku w przypadku rozpoczęcia stosowania całkiem nowych technik i środków. W moim przypadku tak właśnie było. Naraz zacząłem używać aerografu, błysku pod kalki, płynów do kalek... Ale z kolei właśnie przy tej okazji zrobiłem swój jedyny model na niepoważnie. Bo poza tym ja wszystkie swoje modele... itd.

Przedstawię tutaj modele które od tych z mojego muzeum dzieli wiele lat przerwy i użycie bardziej współczesnych technik. Czy są one "na poważnie" ocenicie sami.

W kolejności chronologicznej:

 

RAF S.E. 5a 1:48 SMER

 

To ten niepoważny. Nie moja skala, tematyka właściwie też nie moja. Model dostałem wśród kilkunastu innych od znajomego. Wziąłem się za niego żeby zobaczyć jak się używa aerografu.

 

DSCN5988.jpg

 

Junkers Ju-86 D-1 1:72 Italeri

 

Pierwszy model budowany specjalnie na konkurs. Trochę się z nim pieściłem. Wypieściłem trzecie miejsce.

 

DSCN5978.jpg

 

Sack AS-6 V-1 1:72 Special Hobby

 

Budowany jak wszystkie kolejne na konkurs. Jakoś tak się zrobiło, że do ukończenia modelu mobilizuje mnie termin rozpoczęcia konkursu realnego, lub zakończenia internetowego

Sack poza pudłem

 

DSCN5976.jpg

 

Heinkel He-51 B-2 1:72 ICM

 

Zdjęcie stare, ponieważ niedawno model został zmiażdżony przez spadający album z puzzlami. Nie wiem czy dam radę go wyremontować. Jedyna pociecha to fakt że tematem puzzli jest Bitwa o Anglię. Co w rodzinie nie ginie

 

DSCN7650.jpg

 

Focke Wulf Flitzer 1:72 Revell

 

DSCN5982.jpg

 

Focke Wulf Fw-190 D-9 1:72 Academy

 

Model zdobył trzecie miejsce na wrocławskim Światowidzie.

 

DSCN5987.jpg

 

GAL Hotspur Mk II 1:72 ZTS Plastyk

 

DSCN5985.jpg

 

Vultee Vengeance Mk II 1:72 Novo

 

DSCN5980.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Się pochwalę. Powyższy messerschmitt dostał drugie miejsce na wrocławskim Model Show.

Jak dotąd jest to najwyższa ocena mojego wypustu, a dodatkowo jeden z oglądających wyraził chęć zakupu tego modelu. Na sprzedaż się nie zgodziłem, ale mogłem chociaż zapytać jaką sumę chciałby wydać oferent. Przyznam że tą propozycją zostałem zaskoczony i zatkało mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Idąc w ślady kolegów chciałem zaprezentować moje prace. Dokumentować zacząłem je od roku 2007 , i na zdjęciach prezentowane są prace z lat 2007-20013.

 

Przepraszam za wstawienie linka ale , photobucket mi głupieje a modeli do pokazania kilka jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.