Skocz do zawartości

F-105G "WILD WEASEL" -REVELL 1:48


premier1986

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak obiecałem kolejny model popełniony w ostatnim czasie.

Tym razem jest to model Revella. Składało się całkiem przyjemnie, części całkiem dobrze spasowane, mało nadlewek i śladów po wypychaczach. Malowany Vallejo.

 

100_4583.JPG

100_4587.JPG

100_4589.JPG

100_4591.JPG

100_4592.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mniej więcej na poziomie F-16.

Podobnie jak w tamtym, przesadzone brudzenie. Nie wiem, jak brudne były oryginały, ale na pewno przesadziłeś z ilością i nasyceniem smug. Poza tym dziwne malowanie osłony kabiny. Jakby żółty prześwitywał spod zielonego albo na odwrót.

 

Ale i tak fajniejszy od F-16 bo jest antenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na usprawiedliwienie silnego brudzenia. http://ro.wikipedia.org/wiki/Fi%C8%99ier:F-105_Thunderchief_underside.jpg Ten jest jeszcze bardziej usyfiały. Poza tym te samoloty latały ponad 20 lat wiec mogły być mocno dobite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. 'Wild Weasel' (czyli Dzikie Łasice) to były samoloty (formacje) walki radioelektronicznej. Twój F-105G to Wild Weasel III (drugim był F-105F a pierwszym F-100).

Co do modelu - tak jak Koledzy napisali - coś 'nie teges' z tym brudzeniem. Ja wiem, że washa typowego ciężko zrobić, bo to stary Monogram jest i linie wypukłe, ale lepiej było powalczyć z jakimś pre/post shadingiem. Teraz trochę tak jakby był usmarowany.... no nie powiem czym ;). Ale ten brąz kojarzy się jednoznacznie .

Niemniej głowa do góry - z każdym kolejnym modelem będzie lepiej.

Mam jeszcze tylko pytanie jedno na koniec - czy kamuflaż SEA nie powinien mieć przypadkiem trzech kolorów na górnych i bocznych powierzchniach? Dwie zielenie i tan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie zielone. Jednak zielenie są bardzo do siebie zbliżone i prawie nie do rozróżnienia na zdjęciach

Jeśli mogę Ci coś doradzić na przyszłość (bo zakładam, że jakiegoś 'wietnamczyka' jeszcze zrobisz - to bardzo wdzięczny temat i piękne samoloty), to ten drugi zielony bierz niekoniecznie taki jak podają w instrukcji. Użyj czegoś ciemniejszego. Nawet jeśli nie odpowiada w stu procentach oryginałowi. Ale będzie na pewno się odcinał od jaśniejszej zieleni, przez co lepiej wyglądał ;).

Niebawem czeka mnie sklejanie trzech F-105 z Monogramu (D,F oraz G). Czyli dokładnie takich jak ten który tu pokazałeś . Z kolorami pewnie zrobię jakiś 'hokus-pokus', żeby było efektownie (choć niekoniecznie do końca 'prawdziwie') .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.