Skocz do zawartości

M4-A1 Sherman Italeri 1:35


r0bson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie w modelarstwie postanowiłem przypomnieć sobie stare dobre czasy, zaczynając od tajemniczego jak dla mnie tematu Pancerki . Wybrałem ten model być może przez to że był tani, a czytając opinie na sklepach itp, myślałem świetnie sam się będzie składał, lecz zapomniałem że jest to ta nieszczęsna firma :/, no ale dla chcącego nic trudnego, zapraszam do mojego działu. Model ten wiem pewnie nie zrobie go w 100% poprawnie ale chcę na nim potrenować. Pierwszą rzeczą od jakiej się zabrałem były wózki, obrabianie części szło pięknie lecz ze składalnośćią było gorzej, patrząc na odlane uchwyty, nie bardzo już miałem natchnienie go robić, ale przypomnialem sobie że w którymś modelu widziałem je metalowe, nie są one dostępne na sprzedaż ogólną dlatego postanowiłem wykonać je samemu z resztek blachy, wiem że nie jest to dokładnie jak orginał, ale myślę że ucieszy oko zapraszam do oglądania

 

e00f395d.jpg

2adfde8e.jpg

bdc7426d.jpg

f45b6fc4.jpg

22a657c1.jpg

afe21bb5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie dziękuje:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w jaki sposób, bo ten temat jest mi obcy zupełnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie to przy pomocy rozpuszczalnika nitro, malujesz powierzchnie cienka warstwą nitro, czekasz aż plastik staje się miekk, później bierzesz pędzelek, o twardym krótkim włosiu, i dociskasz,efekt zależy od siły naciskania pędzlem, później czekam aż nitro odparuje, a plastik znów stanie się twardy, popróbuj na jakimś złomie. Szerman ma dużo fajnych obłych powierzchni i aż sie kusi o taką fakturę Tylko PAMIĘTAJ, żeby to zrobić przed przyklejeniem drobnicy, bo będzie nieciekawie A italery ma całkiem przyjemnie sklejające sie modele, tragedi nie ma:) Nawet te starsze nie sa takie złe. Polecam skifa, albo stara zviezde..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nadszedł kres, wózki ukończone czyli I etap zamknięty

11cd9e95.jpg

520c36bb.jpg

fabe9767.jpg

d51a451a.jpg

b43ce90a.jpg

a03fe088.jpg

 

wiem nie jest to ładne, ale przynajmniej lepsze niż to co było w zestawie

 

pzdr. r0bson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie to przy pomocy rozpuszczalnika nitro, malujesz powierzchnie cienka warstwą nitro, czekasz aż plastik staje się miekk, później bierzesz pędzelek, o twardym krótkim włosiu, i dociskasz,efekt zależy od siły naciskania pędzlem, później czekam aż nitro odparuje, a plastik znów stanie się twardy, popróbuj na jakimś złomie. Szerman ma dużo fajnych obłych powierzchni i aż sie kusi o taką fakturę Tylko PAMIĘTAJ, żeby to zrobić przed przyklejeniem drobnicy, bo będzie nieciekawie A italery ma całkiem przyjemnie sklejające sie modele, tragedi nie ma:) Nawet te starsze nie sa takie złe. Polecam skifa, albo stara zviezde..

 

Ok popróbuje napewno na jakimś złomie najpierw, mógłbyś dodać jakieś zdjęcie i się pochwalić jak Ci to wyszło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trzeba powrócić do korzeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałby któryś z kolegów kalki na stanie chodzi mi głównie o I Dyw.Panc.Gen.Maczka , może być latająca krowa , jestem skory wymienić się na jakieś inne np, bądz też zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno można tez fakturę wu robić za pomocom sufacera w płynie nanosząc(wystukując go) go za pomocą krótkiego twardego pędzla ale jeszcze nie testowałem tej metody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jak na początek jest to dużo nie bezpieczniejsze niż nitro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Surfacer 500 do faktury odlewu. Pokrywasz nim powierzchnie której chcesz nadać fakturę. Czekasz chwilę dziabasz w miarę sztywnym pędzlem. Po wyschnięciu delikatnie szlifujesz do osiągnięcia zakładanej faktury. Jeśli się nie udało zmywasz i jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poppróbuje z tym nitro bo już zczaiłem o co chodzi może się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tak saamo myślałem, ale jak coś to myślałem żeby samemu je z blachy zrobić bo miał :być w malowani z D-DAY , ale jeśli dorwe w Polskie oznaczenia to go w nim wykonam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbym dostać coś na wzór jeśli byłbyś łaska dodać fotke tych listew to może udało by się je wykonać, a co do oznaczeń to nie wiem czy te same mogły by być na Shermanie :/ czy jakieś inne, ale jeśli tak to nie widze problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, to ta listwa jest krótka a w tej skali może mieć gdzieś ok 2 mm chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zamiast nitro może być zwykły rozpuszczalnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.