Skocz do zawartości

VOLVO FH 16


sharky4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oto mój jeden z pierwszych nabytków po których mam nadzieje powrócę do sklejania modeli, które kiedys sklejałem czyli Trucki.

 

8436888129e4aec2med.jpg

 

Co do koncepcji wykonania tego modelu, widziałbym go w takich barwach tylko nie wiem czy uda mi się zrobić kalki.

 

dijco_volvo_4x2_org.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te malowanie będzie trudne do wykonania. Bo nie wiem ja zrobisz gril w tym VOLVO-ie.A czy naczepka tez taka będzie tak zrobiona , chodzi mi o koła skrętne ośki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naczepy to jeszcze nie jest 100% pewne czy będzie akurat ta, no ale to pokarze czas, a co do malowania to myślę ze wszystko da sie zrobić, tylko najpierw muszę poczekać na odpowiednie kolory farb, chce "popsikać" to TS'ami. Jeśli mógłbym prosić o pomoc któregoś z doświadczonych kolegów aby podpowiedział czy te kolorki będą odpowiadały TS 22, TS 26, TS 52 czy raczej coś innego wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te malowanie będzie trudne do wykonania. Bo nie wiem ja zrobisz gril w tym VOLVO-ie.

Ja nie widzę problemu w jego wykonaniu

 

chce "popsikać" to TS'ami.

Jeżeli chcesz malować TS'ami to prponuję najpierw zaopatrzyć się w nie na wyrost. Moze Przydarzyć ci się tak jak w moim przypadku; brakło mi farby na pomalowanie jakiegoś elementu i okazało się, że farbki już nie uświadczysz w całej Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce "popsikać" to TS'ami.

Jeżeli chcesz malować TS'ami to prponuję najpierw zaopatrzyć się w nie na wyrost. Moze Przydarzyć ci się tak jak w moim przypadku; brakło mi farby na pomalowanie jakiegoś elementu i okazało się, że farbki już nie uświadczysz w całej Polsce

 

No z tego co zauważyłem to bardzo dobrze w TSy zaopatrzony jest sklep Padrebooks, a chodziło mi raczej o te kolory podstawowe do wykonania kasty i czy one beda odpowiednio dobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naczepki chyba taką składam kubamich1 tylko trzeba by ją poprzerabiać.

Co do naczepki chyba taką składam kubamich1 tylko trzeba by ją poprzerabiac.

 

Może masz racje nie składałem tego typu Volva i może grill jest wklejany a jeżeli nie to ja nie mam pomysłu.

 

Do sharky4:

Masz może link do tych Ts'ów a raczej ich ceny.Czy cena różni sie od koloru i rodzaju Farbki/Sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sharky4:

Masz może link do tych Ts'ów a raczej ich ceny.Czy cena różni sie od koloru i rodzaju Farbki/Sprayu.

 

Tutaj znajduje sie link do tego sklepu

http://www.padrebooks.pl/e-sklep/index.php?cPath=9_17&osCsid=efc445dee7c1c8d73ff64ff67f076c90

 

a co do cen to wszystkie TSy kosztuja u nich 23zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A co w nim zrobiłeś nowego??Może jakieś fotki.?

 

A nie pomyślałeś, że autor tematu/modelu sam poinformuje nas o nowościach/postępach ? Jesteś chyba w gorącej wodzie kąpany. Jeśli sharky4 wykona coś nowego to napewno nas o tym poinformuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w nim zrobiłeś nowego??Może jakieś fotki.?

 

A nie pomyślałeś, że autor tematu/modelu sam poinformuje nas o nowościach/postępach ? Jesteś chyba w gorącej wodzie kąpany. Jeśli sharky4 wykona coś nowego to napewno nas o tym poinformuje.

 

Dokładnie tak jak mówisz jak będą postępy to się pochwale , a narazie czekam na dokumentacje i szukam kalek bo jeśli nie uda mi sie zrobić tych nadruków na drzwi i nad przednią szybę to będzie trzeba zmienić projekt :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki to na 99,9% musisz zrobić sam, bo raczej nie ma dostępnych kalek do 1:24 poza KFS, a tam takich nie ma.

 

To wiem że nie ma takich orginalnych kalek, ale ja czekam na papier do kalkomani bo chyba nic innego nie pozostanie jak złożenie zamówienia w modelltrucks and parts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki to na 99,9% musisz zrobić sam, bo raczej nie ma dostępnych kalek do 1:24 poza KFS, a tam takich nie ma.

 

To wiem że nie ma takich orginalnych kalek, ale ja czekam na papier do kalkomani bo chyba nic innego nie pozostanie jak złożenie zamówienia w modelltrucks and parts.

Aha, bo z towjej wypowiedzi wynikało, że szukasz kalek, a nie papieru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.