Skocz do zawartości

Nowe KoPro MiG-21MF 1:72 ?


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.kp-models.com/kp-models/news/mig-21mf-combo-with-prepainted-pe-and-quickmask/

 

Właśnie wszedłem na stronę KP i taki news na pierwszej stronie mnie przywitał. Czyżby KP wracało ze starymi-nowymi modelami?

 

http://www.kp-models.com/

 

W ogóle sporo interesujących wieści. Obyśmy się tylko na polskim rynku doczekali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani KoPro ani Bilka niestety. W ogóle jest jakiś importer na Polskę tych firm? We Wrocławiu w sklepie Eduarda pytałem, ale nawet oni nie imoprtują tych firm.

 

KP Models ma teraz siedzibę na Węgrzech. Stąd może problem z importem do Polski przez kanały przerzutowe czeskich modeli. Nawet czeski Modelimex nie miał dłuższy czas w ofercie ich modeli. W sumie oferta jest znana i nie wiem jak duże mogłoby być zainteresowanie modelami starego KP z lekko poprawionymi, wypolerowanymi częściami przezroczystymi i nowymi kalkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależałoby od jakości tych modeli. Jkaby to tylko był przypudrowany trup to i zainteresowanie byłoby znikome, jakby modele miały jakość porównywalną powiedzmy z MiG-23 RV Aircraft to to byłby świetny news dla każdego modelarza zajmującego się lotnictwem wschodniej strony żelaznej kurtyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależałoby od jakości tych modeli. Jkaby to tylko był przypudrowany trup to i zainteresowanie byłoby znikome, jakby modele miały jakość porównywalną powiedzmy z MiG-23 RV Aircraft to to byłby świetny news dla każdego modelarza zajmującego się lotnictwem wschodniej strony żelaznej kurtyny

 

Na modelimex możesz trochę podejrzeć. Według mnie technologia i jakość jest taka sama jak w modelach KP sprzed 25-35 lat. Formy są oczyszczone, szkiełka wypolerowane. Nie ma w zasadzie, poza znanym mi MB-200 zmian w samych formach. Są edycje wzbogacone, gdzie dodają blaszki, żywice i maski. Jednak sama podstawa czyli wypraska jest w niezmienionej formie. Niektóre model doczekały się już nowych form, choćby Jak-23, albo właśnie w ostatnich dniach Su-7. KP Models jest chyba jednak passe ze swoimi reanimowanymi zabytkami. Tym bardziej, że jak masz oryginały KP, to możesz sobie kupić osobno te nowe kalkomanie jeśli chcesz.

 

http://www.kp-models.com/kp-models/newslist/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.