Skocz do zawartości

Hawker Hurricane IIc 336Sq 1/72 Revell


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Artur za info. To wyjaśnia moje bezowocne próby znalezienia zdjęcia Hurricane wyposażonego w działka z 318go...

Ja tez to przerabiałem, szukałem bardzo długo i lipa

 

Będziesz prowadził warsztat swojego?

Z pewnych względów nie będzie nigdzie relacji internetowej, będzie papierowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też dodam swoje dwa grosze.

Miszczem modelarstwa to ja nie jestem pomimo mojego stażu, ale myślę i podpisuje się całkowicie pod czasochaj

 

nie chcę bluzgać modelu, ale jest sporo mankamentów które Mnie rażą. Czy aby na pewno kolory są dokładnie takie? (może się nie znam)

Jak wspomniał piekielny84, 0 pyłu na samolocie, a w tamtym rejonie działań pył był codziennością.

Obicia takie na dwa razy dla mnie. Kiepsko Ci wyszły Moim zdaniem dodatkowe zbiorniki paliwa, chodzi o łączenie. Szpachla by się przydała na klapach skrzydeł. Widać wgłębienia "Revellowskiej" konstrukcji. Też mam na ten model tyle że w wersji "Sea Hurricane Mk.IIc" i wypraski były te same jak u Ciebie.

Też kabina źle była spasowana, też niedoskonałości wyprasek, i też te żałosne światła do lądowania wykonali.

Pytanie mam, co to za plamy w wnęce podwozia i skąd mogły by być?

Nie przemawiają jakoś do mnie okopcenia od rur. Ja robię jednak dużo gorzej, aczkolwiek chyba lepiej powinny wyglądać .

 

Mógłbym się tak czepiać i czepiać, bo do swoich się też ciągle czepiam i pluję sobie w brodę, że to mogłem zrobić, że tamto... Też się czasem nie chce prawda? ;]

Jak dla mnie 6/10 (za lubienie przeze mnie tej maszyny w tej wersji), Całkowicie jest to twój model i jak Tobie się podoba to tak ma być!

Weź sobie do serca uwagi i przy następnym modelu zastosuj się, a na pewno będzie duuużo lepiej! :-))

 

Pozdrawiam i gratuluję Huraganu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Litonit za wpis. Faktycznie osobiście z modelu jestem zadowolony. Oczywiście nie dlatego, że jest taki idealny, ale odpowiada moim założeniom na wykonanie. O gustach nie zamierzam dyskutować, bo do tej kategorii należy kwestia okurzenia, wyblaknięcia, obić, osmaleń itp. Jednym się podoba tak drugim inaczej. Każdy też może zrobić wg swojego uznania, i każda interpretacja jest równie dobra, za względu na fakt że zdjęcie archiwalne mogące służyć jako odniesienie jest fragmentaryczne i bardzo słabe jakościowo.

 

Wnęki potraktowałem washem, aby wydobyć fakturę powierzchni i trochę dodać głębi. Plamy w tych miejscach też się zdarzały, np wycieki z instalacji hydraulicznej. Wydaje mi się zresztą, że komuś kto oczekuje np zapylenia samolotu, takie "osyfienie" wnęk powinno się podobać?

 

Zwichrowanie dolnej powierzchni klap specjalnie zostawiłem, bo przypomina wgniecenia i pofałdowania blachy. Uznałem że dodaje to "smaczku" modelowi.

 

Drobne niespasowanie osłony owiewki czy pylonów zbiorników podwieszanych może razi na superzoomie, ale na żywo wcale nie przeszkadza w odbiorze modelu. Przypominam, że to skala 1/72 bo oglądając zdjęcia łatwo odnieść wrażenie że to znacznie większy model.

 

Co do kolorów, to malowałem autentykami Model Mastera. Farby powinny być zbliżone do oryginalnych, także nie rozumiem czego konkretnie dotyczy zastrzeżenie??? Troszkę się chyba czepiasz na siłe, tym bardziej że w większości powtarzasz uwagi, które już wcześniej padły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwichrowanie dolnej powierzchni klap specjalnie zostawiłem, bo przypomina wgniecenia i pofałdowania blachy. Uznałem że dodaje to "smaczku" modelowi.

 

Oczywiście, Twoja interpretacja, już wszystko rozumiem, ale tak na marginesie to są sposoby czytałem na połafdowanie blach ponoć. Warto o tym poczytać. Ja się nie biorę za to bo po prostu wiem że nie dam rady. Po drugie też mam swoje wymysły co do swoich modeli i też się czepiają, i karcą za to czy tamto mimo że pisałem iż model jest "po swojemu" robiony więc samo przez się mówi że jest tak jak ja chciałem a nie czysty oryginał... ale to detal ;]

 

Drobne niespasowanie osłony owiewki czy pylonów zbiorników podwieszanych może razi na superzoomie, ale na żywo wcale nie przeszkadza w odbiorze modelu. Przypominam, że to skala 1/72 bo oglądając zdjęcia łatwo odnieść wrażenie że to znacznie większy model.

 

Tak, tak, mam ten sam model, w tej samej skali jak wspomniałem tylko, że w wersji morskiej z hakiem do łapania lin na lotniskowcu.

Taki w sumie prosty "szkolny" modelik gdzie można jak u Ciebie coś więcej wyciągnąć ;))

 

Co do kolorów, to malowałem autentykami Model Mastera. Farby powinny być zbliżone do oryginalnych, także nie rozumiem czego konkretnie dotyczy zastrzeżenie??? Troszkę się chyba czepiasz na siłe, tym bardziej że w większości powtarzasz uwagi, które już wcześniej padły...

 

A tu nie czepiam się bo jak zaznaczyłem, że nie znam się na kolorach akurat tutaj. Mnie się wydały troszkę odbiegające od rzeczywistości jakby za ciemne, ale może to efekt zdjęć i pewno tak jest ;]

A tylko wspomniałem uwagi poprzedników żebyś na następnym sprzęcie nie powtórzył tego czy tamtego prawda?

 

ps. Nie musisz być taki nerwowy i narwany, prawie każdy tu chce dla każdego być pomocny i wytknąć kilka uwag na przyszłość.

 

Powodzenia przy kolejnych projektach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Nie musisz być taki nerwowy i narwany, prawie każdy tu chce dla każdego być pomocny i wytknąć kilka uwag na przyszłość.
To że odpowiedziałem dość obszernie świadczy o tym, że cenię sobie wszelką krytykę i doceniam pomoc. Starałem się odpowiedzieć możliwie rzeczowo i spokojnie, choć jak można się ustosunkować do stwierdzenia typu "ja tam się nie znam, ale te kolorki są nie takie..."? Postaraj się w przyszłości klarowniej formułować swoje uwagi!

 

Kończąc temat kolorów, to zdjęcia dość dokładnie oddają jasność, barwę i nasycenie. Być może opracowania producentów farb modelarskich nie są doskonałe, ale nie mam możliwości zweryfikowania tego. Nie dysponuje próbnikami oryginalnych farb RAF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że odpowiedziałem dość obszernie świadczy o tym, że cenię sobie wszelką krytykę i doceniam pomoc. Starałem się odpowiedzieć możliwie rzeczowo i spokojnie, choć jak można się ustosunkować do stwierdzenia typu "ja tam się nie znam, ale te kolorki są nie takie..."? Postaraj się w przyszłości klarowniej formułować swoje uwagi!

 

Ja nie jestem kogoś typu, że ciągnie temat, bo czepia się o detale, ale nie rozumiem kolegi zupełnie, wybacz.

Napisałem, że się nie znam i że MI nie odpowiadają kolory, bo gdzieś widziałem je w po prostu innych odcieniach (czyt. jaśniejszych).

Dlatego zapytałem czy są odpowiednie po czym dodałem, że nie znam się konkretnie. Tylko pytałem i wg. mnie dosyć klarownie się wypowiedziałem, a że ktoś nie potrafi zrozumieć to cóż.

Nie chcę też popadać w konflikty za sprawą takich błahych problemów jakie tu wynikły, bo doskonale wiem że słowo pisane nie ma tonu i barwy dźwięku niż wypowiedziane stąd często się pojawiają bezsensowne konflikty na tym i nie tylko forum i myślę, że "przy herbacie" byśmy się doskonale dogadali :}

 

Dlatego nie wypowiadam się tutaj już, a jeszcze raz dodam, że model mi się podoba i trzymam kciuki za kolejne konstrukcje!

Hej! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że się nie znam i że MI nie odpowiadają kolory, bo gdzieś widziałem je w po prostu innych odcieniach (czyt. jaśniejszych).

 

Middle Stone jest trochę za żółty moim zdaniem, ale ...biorąc pod uwagę zniekształcenia barw przez aparaty i monitory, to trudno sądzić jakoś stanowczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.