Skocz do zawartości

M1 Abrams który najlepszy ???


Firefly Vc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam amatorskie pytanie do znawców dzisiejszej broni pancernej a mianowicie z której firmy modelarskiej w skali 1:35 jest najlepszy M1 Abrams .Niestety sam nie potrafię podjąć decyzji ponieważ na rynku jest tyle do wyboru że głowa mała.Powodem mojego pytania jest ta wersja http://www.myfreewallpapers.net/vehicles/wallpapers/m1a1-abrams-mine-plow.jpg którą bardzo chciałbym wykonać w skali 1:35.Dla tego proszę o waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie chcesz kleić z pługiem TWMP,to albo Tamiya albo trumpeter bo Dragon ,Italeri dawno nie wznawiały i raczej są ciężko dostępne.Co do Tamiyii to jak wiadomo jest to klasa ale za cenę około 150zł trumpeter jest tańszy

(60zł) ale musisz zainwestować w lufę i kalkomanię bo ta co jest jest do niczego( nieprawdziwek).Tak samo Tamiya zawiera oznakowanie tylko z ODS 1991 jeżeli chcesz wykonać wersję NATO lub OIF2003 to tak samo musisz zainwestować w kalkomanię jeżeli potrzebujesz więcęj informacji nt. blaszek, oznakowań to musisz zdecydować jaki konkretnie tank chcesz wykonać to wtedy będę Ci w stanie pomóc.Jakby co wal na PW. Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ale musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to szukaj dragona, na allegro wisi taki ale za 300zł...jak by to nie wiem jaki rarytas był...

 

Aktualnie można powiedzieć, że jest to rarytas gdyż jego dostępność w sprzedaży jest bardzo mała. Dragon nie zrobił wznowienia w sklepach pusto a na aukcjach osiąga spore ceny ale to nie dziwi gdyż jest to najlepszy model Abramsa. Jedyna sensowna alternatywa to zestaw firmy Tamiya i do tego żywiczne dodatki, ewentualnie czekać aż Tamiya wyda nowego Abramsa, którego zapowiedziała ale cena poniżej 200 zł raczej nie będzie. Pisząc tu o dostępności mam na myśli nie tylko polski rynek ale również zagraniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam możliwość kupienia w stacjonarnym sklepie z orange box czy brać go

 

Po tej stronie jestem bardziej zakręcony niż byłem Tak sobie myślę czy nie kupić tego z tamiya.Tak przy okazji to wszystkim dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w pudełku orange box to stary zestaw, aktualnie raczej szkoda w niego inwestować. Najlepszy zestaw pomijając wspomniane wcześniej nowe Dragony to zestaw firmy Tamiya nr 35269. Poszukaj w sklepach internetowych powinien być dostępny w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi po głowie chodzi abrams, i też chyba tamke zakupię.Tutaj masz dragona: http://www.ebay.pl/itm/Dragon-3531-1-35-USMC-M1A1-ABRAMS-HEAVY-ARMOR-RAR-/160823375346?pt=Standmodelle_Baus%C3%A4tze&hash=item2571d1f5f2 co prawda to nie 3535 ale jest.I tutaj: http://ibg.com.pl/pl,dragon-9125-1-35-usmc-m1a1-abrams-heavy-armor,3,33,35,46,11478.html#.UFdpjVFFtv0 niby mała ilość ale nie brak:) Warto zapytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi po głowie chodzi abrams, i też chyba tamke zakupię.Tutaj masz dragona: http://www.ebay.pl/itm/Dragon-3531-1-35-USMC-M1A1-ABRAMS-HEAVY-ARMOR-RAR-/160823375346?pt=Standmodelle_Baus%C3%A4tze&hash=item2571d1f5f2 co prawda to nie 3535 ale jest.I tutaj: http://ibg.com.pl/pl,dragon-9125-1-35-usmc-m1a1-abrams-heavy-armor,3,33,35,46,11478.html#.UFdpjVFFtv0 niby mała ilość ale nie brak:) Warto zapytać

 

Każdy z powyższych zestawów to staroć na, którą szkoda pieniędzy i nerwów w czasie klejenia. Na pewno dużo lepiej zakupić zestaw firmy Tamiya. Ewentualnie poszukać nowych Dragonów 3535 albo 3536 w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powiedzcie mi ,bo nie wiem ... Jak bardzo różni się wizualnie abrams m1a2 od m1a1 aim ? Pytam bo mam wrażenie ,że zestaw tamki 35269 posiada dwie wersje wieżyczek dowódcy i wyrzutni granatów dymnych. A ja już mam wizje fajnego i oryginalnego Abramsa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną różnicą pomiędzy wersją A1 a A2 jest głowica optoelektroniczna na stanowisku działonowego po lewej w wersji A1 jest w tym miejscu zaślepka przykrecona śrubami.Co do wyrzutni granatów dymnych różnica jest taka że US Army mają je mniejsze (na 6 granatów) US Marine Corps mają je wieksze na 8 granatów.Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Główną różnicą pomiędzy wersją A1 a A2 jest głowica optoelektroniczna na stanowisku działonowego po lewej w wersji A1 jest w tym miejscu zaślepka przykrecona śrubami.Co do wyrzutni granatów dymnych różnica jest taka że US Army mają je mniejsze (na 6 granatów) US Marine Corps mają je wieksze na 8 granatów.Podrawiam

 

M1A2 ma też zmienioną wieżyczkę dowódcy, w zależności od serii różnią się też panelami nad przedziałem amunicyjnym.

Warto sprawdzać co jakiś czas Allegro. Ja w wakacje wyrwałem M1A2 SEP Dragona za 2stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.