Skocz do zawartości

Mi-24D Zvezda 1:72 + stuff


Czesio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wreszcie go skończyłem, ciężko było ale dałem radę. Merytorycznie jest bardzo cienko. Brakuje mu działka, oraz stacji naprowadzania bo śpieszyłem się do zdjęć i się zapomniło Wózek na rakiety to czyste sf. Z metalu wykonałem przedni próbnik, goleń oraz wały i rakiety. Wszystko na podstawce oprócz beczki to scratch. Figurki italeri. Plany koło klimatyzacji to bodaj instalacja elektryczna z jakiejś Yamahy. Dodałem też pisemka 1x Pilot Club i 2x Playboy Podstawka trochę zwichrowana bo klej się skurczył ale już nie chciałem tego rwać Wirnik wygląda na krzywy ale jest tylko lekko pochylony do przodu. Fotki trochhę rozmazane bo Timi zapomniał statywu. Dobra teraz fotki :

img6564kk.jpg

 

img6584e.jpg

 

img6580a.jpg

 

img6577n.jpg

 

img6574js.jpg

 

img6567t.jpg

 

img6565x.jpg

 

img6564kk.jpg

 

img6563x.jpg

 

img6561m.jpg

 

img6560h.jpg

 

img6559n.jpg

 

img6555n.jpg

 

img6554ub.jpg

 

img6553yp.jpg

 

img6549v.jpg

 

img6546l.jpg

 

Teraz możecie się znęcać

Fotos by Timi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pisałem że z merytoryką cienko ale tak :

1. Taśma w instrukcji była czarna i taka zostanie bo ciężko będzie pokryć teraz metalizerem.

2. Fakt, wykąpie ich w cleanluxie i przemaluję. Chwilę temu ktoś wrzucił na pwm fotki i kombinezony mają niebieskie

3. No okopcenia za mocne, pomalowałem smoke i było ok dopóki nie wyschło...

4. Tego nie wiedziałem ale już musi zostać

5. Miała być otwarta, ba nawet blaszki kupiłem, ale nie dało sie jej złożyć, 3 dni próbowałem...

7. Nie wiem co to ale strzelam że wloty powietrza, tak czarne bo będą jeszcze kalki, śpieszyłem się na konkurs i są tego skutki

9. Patrz pkt. 5

Ogòlnie podstawka będzie nowa a figuranty przemalowane. Mnie się model podoba, będzie fajnie wyglądać na pòłce, następny będzie lepszy

Twój milek bardzo ładny tylko te dysze się trochę odcinają od całości

Dzięki za info, niestety w książkach o tym nie piszą i potem wychodzi sf, a procedury na lotnisku to jak na razie dla mnie czarna magia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliżenia będą jak następnym razem nie zapomne statywu...

Na żywo model wygląda fajnie i sprawił młodemu dużo radochy, na poprawność merytoryczną przyjdzie jeszcze czas. Swoje zrobił też pośpiech.

Jak nie zmienisz tej podstawki to sam jej pomoge się popsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zdjęć, kilka fajnych kadrów, ale zbliżeń niestety nie ma. Nie mogę zakumać o co chodzi z tymi żółtymi plamami kamo? O ile mi wiadomo, to nie mieliśmy malowania 4-barwnego.

Miało to imitować podkład wychodzący z pod farby widać to na wielu zdjęciach. Timi podstawka będzie nowa na 100% ta jest tragiczna ale miałem termin musiałem coś na szybko wymotać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie model już podsumowany powyżej. Myślę, że jest dobrą zapowiedzią na przyszłość.

 

Mi-24D Zvezda 1:72 + stuff
A nie można napisać po prostu "...z obsługą" "...w trakcie obsługi" "...na przeglądzie", na pewno każdy by zrozumiał , zamiast tworzyć takie syfy, przepraszam stuffy językowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znowu JA, informacja na przyszłosc dla ciebie i innych zakreconych pozytywnie. Koledzy jesli robicie modeliki na dioramkach z uzbrojeniem to trzeba sie zdecydowac czy obsluga statku powietrznego czy uzbrojenie- nie ma opcji ze np "naftolep" sprawda hydraulike, "osprzeciuch" bawi sie w kabince pod napieciem , a "bomboluk" uzbraja smigło czy samolot. wiec te rakietki taknie bardzo, choć ładnie wygladaja

Spokojnie, te pociski są szkolne... bojowe są całe zielone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kawał naprawdę solidnej roboty modelarskiej.

 

Scenki rodzajowe, jeśli mają być w miarę autentyczne najlepiej kombinować ze zdjęcia. Chyba że zamysłem jest pokazanie umiejętności autora (np Mi-6 pana Ziobera) wtedy realność sytuacji dioramkowej idzie nieco na bok.

 

Mnóstwo ciekawych detali, całość jednak odrobinę SF. Drabinka przystawiona za prawym skrzydłem już by sporo urealniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.