Skocz do zawartości

[Warsztat]YF-22-1:32 Testors


Gość artoorkap

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś uporałem się z wklejeniem nowych komór uzbrojenia. Potrzebne jeszcze poprawki :( Oprócz tego wklejam wnęki podwozia. Uzupełniłem już przednią wnękę. Główne uzupełnię jak odreaguję wklejanie komór Fotki poniżej.

 

6f23822ca00a3539.jpg73c2de7809fadbec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teraz to już naprawdę dość na dzisiaj (chyba że nie będę mógł spać ). Zrobiłem mechanizm otwierania kabiny (po raz drugi w życiu). Wygląda to tak. Inaczej nie mogłem

 

81b2e638ba5c17b4.jpg6e0ccb8463900466.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przestoju było bo miałem wymieniany mebel w pokoju. Poskładałem raptora do kupy. Po włożeniu instalacji do środka wszystko działało więc pokleiłem, zaszpachlowałem i przygotowałem się do męki z dyszami. Tak to wygląda teraz.

 

6702acfb9cfbc288.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę , niech któryś z was podpowie mi jak przetrasować linie na poniższym elemencie bez utraty zdrowia bo już normalnie mnie trafia...przetrasowałem jedną połówkę i jestem w stanie totalnej nerwicy

 

a83ed59257072650.jpgaa30ee9d84916d4f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

po powrocie znad morza wziąłem się dalej za YF-22. W tym momencie jest już cały poszpachlowany. Teraz poleruję a potem podkład. Przetrasowałem już koniec kadłuba i dorobiłem wnętrza dysz wylotowych. Tak to wygląda:

 

9c4b0efb3c3682d3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem się dziś z papierem ściernym.Już mam dość tego polerowania ale zejdzie mi jeszcze trochę :( Uzupełniłem wnęki podwozia. Postawiłem też YF-22 na kołach. Jeszcze nie sklejone dlatego chwieje się strasznie ale mogę go teraz porównać z F-14. Kawał modelu!

 

7ecc50d32391c4d2m.jpg

0356e0f6ed949521m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prac ciąg dalszy. Przykleiłem usterzenie pionowe. Odnowiłem też anteny na dziobie (teraz drut miedziany,fabryczne zniknęły pod wpływem darcia papierem ściernym). Umyłem cały model w LUDWIK-u. Jutro udam się do sklepu budowlanego po grecką szpachlę akrylową STUCCOLINI w celu uzupełnienia ubytków które mimo starań powstały. Ma ona tę zaletę że nie trzeba jej polerować. Po nałożeniu w ubytek wystarczy zetrzeć palcem. W razie wyschnięcia wystarczy do puszki dolać wody Poza tym muszę zaopatrzyć się w jakieś farby do pomalowania dysz wylotowych. Na zdjęciach również pilot który docelowo ma siedzieć na burcie kabiny. Facet jeszcze jest do dopracowania. Wydarłem go z kabiny gdy pozbywałem się mojego YF-18 Hasegawy.

 

c7b5f1bf686a8de0m.jpg58544a8f69df586em.jpgc0736acf66766e90m.jpg181b85090072931fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Prace nad YF-22 trwają. Zaczęły się komentarze typu "Gdzie ty to postawisz?" Troszkę mnie to wk...urza ale trzymam fason W końcu jeszcze w tapczanie Apache, F-15 , A-10 , Mig-21 , F-4, Huey , Mig-21 i F-16 w tej samej skali (+plan na dużą półkę pod sufitem Pomalowałem dziś spód modelu H127. Próbowałem washa na lotce lewego skrzydła. Oceńcie jak to wyszło.

P.S.

Nie mam skąd wziąść łba dla pilota. Chwilowo roboty nie mam , kasy też nie...

 

8cb49f64c7e20340m.jpg3417557ec5331428m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olewam wash akrylowy. W poniedziałek idę po farbę olejną i terpentynę albo po temperę. Poddaję się , dziś próbowałem wash-ować spód skrzydła (oczywiście po dwóch warstwach sidoluxu). Tak wyszło. Zacieki się porobiły psia jego...

d0a2c0326c58cf1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , niech mi ktoś powie jak zmyć zacieki po wash-u akrylowym? Powierzchnię pokryłem ze 3 razy SIDO. Jak pozbyć się zacieków w miejscu przyłożenia pędzelka z czarnym akrylem? Tarcie watą nie na wiele się zdaje wygląda to tak jak na zdjęciu wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbyć się zacieków w miejscu przyłożenia pędzelka z czarnym akrylem?

Ja bym spróbował bardzo delikatnie wacikiem zwilżonym w zmywaczu Wamodu. Przy odrobinie szczęścia zacieki zejdą, a Sido zostanie nienaruszone. Ale nie gwarantuję, że się uda, bo nigdy tego nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bateria nie moze byc POD plyta lotniska? Mozesz wtedy podlaczyc do samolotu jakiegos laptopa serwisowego i w kabelku miedzy lapkiem i samolotem poprowadzisz zasilanie. Laptop moze stac na plycie - wtedy latwo pociagnac dalej przewod do baterii pod plyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.