Skocz do zawartości

[Warsztat]YF-22-1:32 Testors


Gość artoorkap

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak to mówił bohater serialu STAR TREK-"Panie Data, pełna moc!" Nie mogłem się powstrzymać żeby nie włączyć Raptorowi zasilania Tak to wygląda sorki za jakość fotki ale mój aparat nie lubi zdjęć bez lampy :(

 

61a1ea14c7e7ccb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem się z diodą podświetlającą tablicę przyrządów. Zastosowałem perswazję słowną ,potem przywaliłem w model w okolicy dziobu, najpierw palcem a potem trzonkiem pędzla. Raptor przetrwał bez uszkodzeń a dioda skapitulowała i zaczęła świecić

 

bfb8e4afb8711a76.jpg

545a49c8d5fb8792.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micro Sol stracił chyba ważność albo kalki Testorsa są do bani. Położyłem doświadczalnie kalki na zatyczki na wloty powietrza i raczej nie podziałało... w każdym razie raptor jest pokryty już sido i czeka na kalki. Swoją drogą mam pytanie o kalki. Gdy moczę je w wodzie to owszem schodzą z nośnika po jakichś 30 sek. ale ciągnie się za nimi jakiś biały glut. tak jakby papier był czymś pokryty. Może ktoś się z tym spotkał i wie co na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ała... to rzeczywiście sprawa nie jest prosta, ale proponowałbym albo ponaklejać te konfetti obok siebie i ułożyć mozaikę z napisem YF-22 albo zrobić na podstawie kalek maski i poprostu cieniutką warstewką namalować, jeżeli sprawa ma się aż tak źle jak mówisz to jeżeli masz umiejętności - a widzę że masz i to nie byle jakie - namaluj... chyba, że wyłapiesz od kogoś take kalki ale na to bym nie liczył.

 

Pozdrawiam,

Lucas HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroj liter nie jest jakis wymyslny, mozesz pokusic sie o zrobienie sobie masek. Przygotowujesz sobie odpowiedni plik w jakims Corelu lub czyms corelo-podobnym, idziesz z tym do agencji reklamowej, gdzie maja ploter do wycinania folii i kazesz sobie cos takiego wyciac na najcienszej dostepnej folii samoprzylepnej. A pozniej, jak Lucas HS mowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady panowie...tak też zrobię. Myślałem że da się uratować te kalki smarując je lakierem bezbarwnym albo gumą arabską ale teraz jak wróciłem do domu to zauważyłem jak mi kawałki kalki odpadają po prostu od nośnika :( Namaluję to sam. Szablony zrobię na taśmie malarskiej. Krój liter już mam : czcionka VERDANA , wielkość muszę dobrać... Lucas HS dzięki za miłe słowa...staram się...jutro przerwa z YF-22 ale jak dobrze pójdzie to pojawię się z walkaroundem Mustanga 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety...nie poszło dobrze...nie zdążyłem do komisu gdzie stoi Mustang...w poniedziałek powinno się udać. W każdym razie wracam do YF-22. W tym momencie ma wszystkie kalki oprócz tych #$%^&* napisów na stateczniki pionowe. Dziś próbowałem zrobić sam szablony ale po 2 godzinach się poddałem (taśma mi się rwała) tak więc postęp niewielki. Poprawiłem "zawieszenie" kabiny tak że osłona nie "chodzi" tak luźno. Poniżej fotki z dumnym pilotem na burcie raptora wiem wiem facet ma twarz mało normalną :(

 

8e0915a9268f169d.jpg

9859cf0ea7133f6d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Fajny eFik ;)

Co do tych szablonów to jeśli upierasz się zrobić je własnoręcznie, polecałbym Ci taśmę Tmaiya. Wzór (w lustrzanym odbiciu) wydrukuj sobie na jakimś papierze z naklejek (z jednej strony normalny papier a z drugiej kredowy) np. z etykiet na płyty CD. Podklej potem literki taśmą i powycinaj. Przy prostych kształtach sprawdza się super (YF – ), trudniej jest przy „brzuszkach” (22). Myślę jednak, że w Krakowie na 100% znajdzie się agencja reklamowa która rozwiąże Twój problem za kilka złotych

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak, że w Krakowie na 100% znajdzie się agencja reklamowa która rozwiąże Twój problem za kilka złotych

 

Problem rozwiązany , dosłownie 50 m od domu mam agencję reklamową. Zaraz tam idę i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i luks! Pokaz calosc.

 

Czy tak luks to nie wiem. Ale pokazuję co wyszło

42659154bdbb169em.jpgdd94c1ad577ea44bm.jpg

To fotki po samym sido. W tym momencie schnie bo już pociągnąłem go bezbarwnym matem. Zdjęcia dam jak wyschnie Zresztą muszę jeszcze poprawić osłonę kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.