Skocz do zawartości

Li-2, 1:200, Zvezda


drabik

Rekomendowane odpowiedzi

Do próby ulepienia tej zabawki politechnicznej przymierzałem się już dawno; ba - kiedyś nawet spróbowałem, ale przez swoją głupotę sromotnie poległem... Teraz spróbuję coś zrobić, żeby było inaczej...

Składana jest faktycznie "na sucho", ale wszelkiej maści kleje i szpachlówki z pewnością się przydadzą. Już wiem, że "drzewko" czyli swoisty komplet oszklenia na upartego tak możnaby wcisnąć, ale lepiej okna powycinać i powklejać. Jako, że maskowanie tego po sklejeniu wymagałoby spędzenia wcześniej całego życia w Tybecie, postanowiłem zaryzykować z nieco inną metodą - co widać na drugim zdjęciu... Od siebie planuję niewiele dołożyć - jak dam radę - to anteny i wydechy, ew. spróbuję poprawić wloty powietrza. Jako, że bitewna zabawka Zvezdy to samolot desantowy - zaszpachlowałem zarys drzwi po prawej stronie...

 

v2012110116510970957698.jpg

 

v2012110116511120645192.jpg

 

A - i przy okazji są to moje pierwsze zabawy z aerografem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie gadać, to przy jakimś nakładzie coś ładnego z tego wyjdzie więc do dzieła Tylko ten ster kierunku jakiś taki inny.

 

Fakt, też zauważyłem, że spaprany jakiś taki, ale jak to w żydowskim dowcipie - "jedna wada może być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć i czołem!

Po okresie dość długiego leżakowania w pudełku i czeluściach szuflady z Lidką coś drgnęło... Pomysły malarskie przechodziły wiele prób i przeróbek z chęcią wyeksmitowania cudaka do śmieci. Ale drabi upór zwyciężył i chwilowo dobrnąłem do tego etapu...

 

To, co poczynione:

 

- wyrzucona wieżyczka

- dodane: namiastki rur wydechowych i wlotów powietrza

- szpachlowany, szpachlowany i jeszcze raz szpachlowany statecznik poziomy, bo tam zaprawdę wesoło nie jest.

 

A - no i skrzydło jednak składane na sucho, na tyle dopasowane, na ile się dało; na żywo wygląda nieco bardziej znośnie. Tak wogóle to zda mi się, że cała zabawka wydaje się na początku łatwiejsza do złożenia niż jest w rzeczywistości, albo też (co równie prawdopodobne) - dupa ze mnie nie modelarz (jakby co, to owa część ciała tkwi zdaniem Borewicza w encyklopedii)

 

v2013010920415480344493.jpg

 

v2013010920415513092479.jpg

 

v2013010920415659157315.jpg

 

v2013010920415798224819.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt dzisiejszej dłubaniny... przyznam, że nie chciało mi się koszmarnie, ale mam wrażenie, że było warto... Na drugim zdjęciu porównanie goleni podwozia: przed i po modyfikacjach genetycznych;) Pięknie może też nie wyszło, ale są to golenie "na miarę naszych możliwości"...;)

 

v2013011019565296552670.jpg

 

v2013011019565411843925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, choć lepiej by było najpierw połączyć skrzydło i kadłub, zaszpachlować połączenie i dopiero potem malować. Ale i tak jest ładnie.

 

Podpatruję, u mnie taki czeka w 1/72, więc się poprzyglądam tym chętniej.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, choć lepiej by było najpierw połączyć skrzydło i kadłub, zaszpachlować połączenie i dopiero potem malować. Ale i tak jest ładnie.

 

Podpatruję, u mnie taki czeka w 1/72, więc się poprzyglądam tym chętniej.

 

Powodzenia

 

U mnie też leży i czeka na swój czas w 72: Lidka i C-47 (Italka) i DC-3... Tymczasem kadłub wrócił do poprawek i przemalowania. Nie łączyłem go ze skrzydłami w sumie z premedytacją - zakładałem spore problemy z zapanowaniem nad tym zestawem o oszałamiającej długości 9 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda, a spróbuj jeszcze w tych wycięciach w obudowach silników zrobić "głębię" czarną farbą i będzie

 

Mówisz o żaluzjach? Myślałem o załoszowaniu ich - podobnie, jak drzwi i powierzchni sterowych... Tymczasem dziś przed akcją ratunkową wymaskowałem okna boczne - obłędny rozmiar; jakieś 1.1 mm na 2.1 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam Łaskawców!

By nie było, że się obijam - niby wygląda tak samo, ale nie tak samo... Podpuszczony przez podpuszczaczy ( ) wkleiłem płat, wyszpachlowałem i być może wygląda to nieco lepiej. W ramach samodziałalności dodałem również anteny, Lidka zaś utraciła w toku działań różnych radionamiernik (wygląda, że jedne miały, inne - nie), parę razy była czyszczona z lakieru, parę razy - lakierowana i poprawiana (okazało się, że przy wklejaniu dolnej anteny kadłub się rozszedł był) i teraz w zasadzie czeka na podkreślenie żaluzji, pomalowanie wydechów, mikrokółek no i wypada czekać na kaleczki od kolegi przezacnego - Tytusa...

 

v2013020621394875318862.jpg

 

v2013020621394925935612.jpg

 

v2013020621395031179725.jpg

 

v2013020621395169362147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę że ster kierunku poprawiałeś, takie wrażenie odnoszę z fotek Całkiem ładna pani Lidzia będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę że ster kierunku poprawiałeś, takie wrażenie odnoszę z fotek Całkiem ładna pani Lidzia będzie

 

Tylko tyle, że stracił te pseudo - popychacze... jeśli o to Ci chodziło... Nic ponadto... Teraz chyba najbardziej przeraża mnie malowanie opon; nie bardzo jest jak te kółeczka wymaskować; trzeba będzie z łapy - a to się różnie może skończyć... I powinienem zrobić pas przeciwodblaskowy - jeszcze większe szaleństwo... No i do podmalowania wydechy a także ładnie byłoby zaznaczyć wloty powietrza do chłodnic (teraz są to piękne fartuszki)... Właśnie sobie pomyślałem, że kol. Mikołaj75 pewnie nie dość, że zrobiłby normalne wloty, to jeszcze i żeberka chłodnic by wykonał, ale... nie ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.