Skocz do zawartości

Wyrzutnia rakiet systemu 2K12 Kub - SPU 2P25M1 (SW)- 1/35


Grzesko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jako że mój Mi-24 przechodzi teraz remont i czeka na kolejkę w Hangarze.....

 

Przedstawiam model Wyrzutni rakiet, która wchodzi w zestaw systemu 2K12 Kub ( kod NATO SA-6). Wyrzutnia jeśli się nie mylę jest używana po dzień dzisiejszy w naszych siłach zbrojnych, ale nie to chcę omawiać.

Troszkę wyjaśnienia.

Modelik zrobiony zestawowy wydany przez Trumpeter ( zreszta jak kilka pierwszych ) jedyna zmiana to gąski są metalowe. Reszta blach jak pamiętam to chyba tylko to co było w zestawie. Model wykonany jakoś ze 2 lata temu przeprowadzane były na nim próby washa i kurzenia więc zapewne wprawne oczy dopatrzą się niedociągnięć co nie ukrywam , że są i zapewne też są metoryczne podczas wykonywania modelu.

 

Podstawka wykonana ..... w 3 dni (w przypływie pomysłu) dziś modelik postawiony i fotografowany.

 

Ok teraz do oglądania tylko nie bądźcie za surowi :P

 

K_5_1543.jpg,

K_5_1544.jpg,

K_5_1545.jpg,

K_5_1546.jpg,

K_5_1547.jpg,

K_5_1548.jpg,

K_5_1549.jpg,

K_5_1551.jpg,

K_5_1552.jpg,

K_5_1553.jpg,

K_5_1555.jpg,

K_5_1559.jpg,

K_5_1560.jpg,

K_5_1561.jpg,

K_5_1562.jpg,

K_5_1563.jpg,

K_5_1564.jpg,

K_5_1565.jpg,

K_5_1566.jpg,

K_5_1567.jpg,

K_5_1569.jpg,

K_5_1570.jpg,

K_5_1574.jpg,

K_5_1577.jpg,

K_5_1579.jpg,

K_5_1580.jpg,

K_5_1583.jpg,

 

To by było na tyle z fotek. Miłego oglądania

Grzesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny i ładny

Do tego co mogę się przyczepić to to że choinki rosną w odwrotną stronę

A jak ze składnością a co najważniejsze z odwzorowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składalność porządku nie było większych problemów , co prawda trzeba było troszkę zastosować szpachlówki ale naprawdę elementy pasowały do siebie , a i przesunięć nie było za wiele. Jeśli chodzi o gąski to rewelka jeden w jeden się składa z tym że trzeba delikatnie nadlewki pilniczkiem zebrać ale to tez nie na wszystkich ogniwkach. Jeśli chodzi o choinki to co masz kub na myśli ?? bo jeśli chodzi o różne kierunki to miałem taki zamiar aby nie były idealne i równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie i malowanie podoba mi się. Merytorycznie, cóż model ma trochę błędów a widzę, że był zrobiony z pudła więc nie mam uwag. Jedyna rzecz to sceneria. Jako kilkuletni dowódca plutonu tych wyrzutni sądzę, że żaden dowódca wozu nie zdecydowałby się na wybranie takiego stanowiska startowego. Krzaczory tej wielkości w takiej odległości od wyrzutni są niedopuszczalne. I jeszcze jedno, kwestia opisu podstawki - sądząc ze zdjęcia wykonałeś wyrzutnię M3 nie M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego

Na początek powiem Ci, że cieszę się widzieć model pierwszej i jedynej zmodernizowanej wyrzutni 2P25M2-P1 nr boczny 2523 z pułku w Elblągu.

Model widziałem na Memoriale Pana Tadeusza Rackiego w Gdańsku.

Powiem tak, pomysł ciekawy, ale niestety rakiety ci troszkę pouciekały...

Najważniejsze jednak - jest to z całą pewnością wyrzutnia 2P25M2 zmodernizowana

w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia w Grudziądzu . Zakład zmodernizował również z zestawu 2K12 stację wykrywania i śledzenia celów 1S91M2-P1

Dodam, że w Polsce wogóle nie było wyrzutni 2P25M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego

jest to z całą pewnością wyrzutnia 2P25M2

Przepraszam, oczywiście, że 2P25M2 a nie jak napisałem M3 i jak podpisał autor modelu M1. Pozajączkowało mi się oczywiście z oznaczeniem rakiety 3M9M3E stosowanych wyłącznie w wyrzutniach M2, w odróżnieniu od rakiet 3M9ME stosowanych w obydwu typach wyrzutni. Ze sposobu malowania rakiet i ich podłączenia do wyrzutni wynika właśnie, że są to rakiety M3E.

A tak na marginesie - widziałem jak ta zmodernizowana wyrzutnia szalała na plaży podczas strzelań bojowych po podłączeniu rakiet M3E. Jak się później okazało nie do końca była przystosowana do tych rakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za ocenę , oczywiście model składany z pudła i to jakieś 2 latka temu więc i wiedza merytoryczna jak i nieuniknione błędy są tu na pewno widoczne dla wtajemniczonych. Co do podstawki to oczywiście i zapewne nie ma nic wspólnego z rzeczywistością , ale że modelik stał na półeczce to podstawka była zrobiona na szybko aby dojechał na Memoriał. Co do opisu to nie zagłębiałem się tak głęboko jak koledzy i dlatego powstał błąd w opisie tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż...

pojazd fajny, wielki plus za polskie malowanie ale

co tam robią te tuje - niestety efekt kiepski a wręcz powiedział bym odstraszający (zdecydowanie krzywdzi model)

roślinki ok ale tak ze 35 razy mniejsze i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.