Skocz do zawartości

Bell 47D(OH-13) MASH,1:35,MRC.


drinkman

Rekomendowane odpowiedzi

Czas rozdłubać coś następnego.

Modelik zaczęty,więc inboxa nie będzie.Spasowanie takie sobie,w szczególności przy montażu belki ogonowej można było czegoś doznać.Kabina bardzo uproszczona i wymaga nieco inwencji twórczej.

Oznaczenia pozwalają na zrobienie śmigłowca w 3-ch malowaniach i 2-ch wersjach.Mianowicie:

-sanitarna Marines,Quantico

-sanitarna Army,Korea

-gunship Army.

O pomstę do nieba wołają "pancerne" elementy oszklenia.

Oprócz MRC można dostać go także jako przepak Academy.

Instrukcja czytelna jak tok rozumowania polskiego polityka.

img4715kopiowanie.jpg

img4724kopiowanie.jpg

img4719kopiowaniec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat, jeden z najfajniejszych śmigłowców świata Kibicuję, tym bardziej, że sam takiego popełniłem, tyle że w 72..

Drobna sugestia - patrzę na fotki i kratownica nawet jak na 35 wygląda bardzo masywnie. To wizualnie jeden z najważniejszych elementów tego Bella. Pomyśl o wymianie na własną, nie jest to trudne, a ma szansę bardzo poprawić wygląd (druciki, ciągnięte odcinki ramek, gotowe okrągłe profile itp.)

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt.Sugestia jak najbardziej do przyjęcia.Kwestią pozostaje średnica profilu-w modelu jest to 1.4 do 1.5 mm.Czy 1 mm profilu będzie ok czy też pokusić się na 0.75?Pozostaje jeszcze opcja 0.88 mm tyle,że nie jestem pewien co do ich dostępności w zabawkowym w Horsens.Po przyłożeniu milimetrowego różnicy nie widać za bardzo,więc jakoś do mnie bardziej przemawia 0.75 lub 0.88.

Zatem przystępuję do demontażu belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się patrzy na oryginalne maszyny, to ta kratowniczka jest bardzo filigranowa - wziąłbym 0,75 a dojdzie jeszcze lakier.

Dla porównania ogon mojego Siouxa w 72 - model budowany jakieś 12-14 lat temu, podstawowy błąd to różnica w grubości "rurek" - główne są trochę grubsze od "bocznych" (pomijam brak bambetli wewnątrz). W 72 trochę to umyka wzrokowi, ale w 35 masz większe pole do popisu.

 

Bell%252520ogon.JPG

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drinkman, a Ty jestes z Gdanska jak czesto? Moj H-13 w 1:72 jeszcze przez jakis czas nie pojdzie na warsztat. Mam jakas monografie jego, moge Ci pozyczyc. Plus troche fotek, kilka zdobytych dzieki uprzejmosci uzytkownikow tego forum.

 

A jesli sie kiedys trafi okazja, rozwaz na podstawke/diorame zestaw Revella 4820 i - obowiazkowo - 4335 ;)

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,Zbawco:)

Gdańsk dopiero od 21 grudnia,ale się na pewno uśmiechnę celem użyczenia wydawnictwa i poskanowania fotek.

O tym zestawie Revella z namiotem myślałem,ale to pieśń przyszłości.

Belka odcięta,jutro wycieczka po profile i walka z budową tejże.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, postaram sie namierzyc i zeskanowac na dniach.

 

Namiot to akurat nie (tak blisko ladowiska nie staly), ale Sokole Oko w szlafroku powinien stac na triage'u przy rozladunku rannych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, postaram sie namierzyc i zeskanowac na dniach.

 

Namiot to akurat nie (tak blisko ladowiska nie staly), ale Sokole Oko w szlafroku powinien stac na triage'u przy rozladunku rannych. ;)

No to w ramach wdzięczności oferuję 6-cio pak Carlsberga lub Tuborga do wyboru.

Profile dostępne były tylko w rozmiarach 0.64,0.75 i 0.5 mm.Teraz tylko przymiarka wizualna i można działać.

Jutro wykonam fotki porównawcze w różnych kombinacjach i poproszę o wsparcie w wyborze,choć nie ukrywam,że mam wstępnego faworyta.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że wyglądają,ale nabyłem także 0.5 mm i w połączeniu z 0.64 nie byłoby sztywności absolutnie.Dlatego zdecydowałem się na kombinację nieco wyższą.

Swoją drogą to 0.5 świetnie się nadają jako okablowanie ze względu na giętkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie denerwuj...

A dostanę żywiczny?Waloryzacja silnika i tak była przewidziana w jakimś tam stopniu,typu okablowanie,filtry i chłodnice.Niestety zdjęcia które namierzyłem słabo pokazują silnik w tej akurat wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda i czysto. Na pewno będzie gimnastyka ze sklejeniem. Pozwolę sobie jedynie zasugerować metodę na podstawie własnych doświadczeń z moim Bellem - najpierw spozycjonowałem najdłuższe "rurki" i dopiero później wklejałem w nie odcinki "boczne", nie ma wtedy ryzyka utraty geometrii - do ewentualnego wykorzystania.

Coś czuję, że będzie fajny śmigłowczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem jednak,że te profile same w sobie są bardzo miękkie.Założenie jest takie-boczne elementy dokleję do części górnej,nadając im jednocześnie wstępnie skos i dokleję dół.Chodzi też o to,żeby zgrały się miejsca połączeń ożebrowania ogona.

Właśnie walczę z usztywnieniami na prawej stronie belki ogonowej.Jutro nieśmiałe próby połączenia tego do kupy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

img4760kopiowanie.jpg

Do skorygowania wszelkich kątów skonstruowałem niezwykle skomplikowane urządzenie...Pozostaje jeszcze ustalić i wyprostować mocowanie ramy z kabiną.W śmietnik poszedł też stelaż z płozami i jest zrobiony nowy z profili 1.6 mm.

Ogólnie walka z materią plasticzaną jakoś ostatnio zeszła na bok na rzecz Crysis i Wiedźmina 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

img4782kopiowanie.jpg

img4788kopiowanie.jpg

img4791kopiowanie.jpg

Fotki robione na szybkiego

Tak to mniej więcej wygląda na chwilę obecną.Stelaż i płozy zostały także zrobione od nowa.Nieco problemów było ze spasowaniem silnika w kratownicy,ale się udało.Kontrowersje także będą z wałem napędowym,ale to temat na za chwilę.Teraz czas na uzbrojenie silnika w filtry,węże,kabelki i resztę dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.