Skocz do zawartości

"Śniadanie u wroga" Diorama 1/35


ROMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Rewelacja, jestem pod dużym wrażeniem kadrowania. Staram się jak mogę, ale nigdy jeszcze mi zdjęcia nie wyszły w połowie tak dobrze jak Twoje.

Sama scenka jest genialna.

Czy model to nowa produkcja? Pamiętam, że już pokazywałeś Archera na forum. Zrobiłeś do niego tylko dioramę, czy całość powstawała od początku?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czemu ale wielu oglądającym ta diorama kojarzy się z Francją. To działo nie jest amerykańskie tylko znajduje się na wyposażeniu naszych wojsk we Włoszech. Amerykanom było niewygodnie w tych pojazdach więc obdarowywali nimi sojuszników. Na wyposażenie naszych wojsk we Włoszech weszły one w grudniu '44 i przeszły szlak bojowy aż do północnych Włoch w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Ponieważ najpierw zrobiłem to działo w polskim malowaniu to później miałem problem z doborem figurek i czasu w jakim ten temat mógłby zaistnieć. Dlatego treść pleneru jest nieco naciągana w stosunku do rzeczywistości. Powinna być zima lub bardzo wczesna wiosna '45 w północnych Włoszech.

Po pierwsze diorama porostu zapiera dech w piersiach jest niesamowita. Mam tylko jedno pytanie czy archer-y nie były produkowane przez Brytyjczyków na podstawie czołgów valentine a nie przez amerykanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Witam.

Prace nad Archerem już dawno dobiegły końca a sam model obrósł w dość złożoną dioramę. W sumie jakby się tak zastanowić to każdy model można by obkleić jakąś scenką i ciągnąć sprawę bez końca. I tak doszedłem do konkluzji, że pora zakończyć zmagania z tą dioramą a co z tego wynikło w poniższej galerii.

 

więc słuchaj:

moje zdanie oczywiście:

model i diorama to dzieło sztuki i ciekawe za ile do luwru je opylisz a może giełda dzieł sztuki w nowym jorku !! jestem pod wielkim wrażeniem mimo że nie jestem "pancernikiem"- po prostu nic dodać nic ująć jedynie śwince mogłeś kokardkę dorobić (żart) -- zwaliło mnie to co zobaczyłem

 

a tu mała krytyka - - "zdjęcia w terenie", co prawda nie każdy na to zwróci uwagę (bo model i dio... ) ale jedna sprawa padanie (kierunek) światła na model a światła na teren za, czasami się różni kierunek padania ale w porównaniu ze wszystkim to brak pytań ... szczena opada a foty w tle zawsze można ciut pozmieniać aby światło padało tak jak na fotkach modelu i nikt nie odróżni modelu od prawdziwej foty. naprawdę "kupa" solidnej, fachowej i dobrej roboty, daję 11 w skali 10 pozdrawiam - marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
jak długo buduje się coś takiego?

 

witam osobiście sądzę, że najwięcej czasu zajmuje wymyślenie i rozrysowanie ogólnej koncepcji i ewentualnych dalszych pomysłów, im więcej czasu poświęci się w tym etapie tym "szybciej" później idzie praca następnym etapem jest przyszykowanie wszystkich materiałów a później zostaje mozolna i cierpliwa praca a jak wiadomo zawsze człowiek myśli sobie że może jeszcze to i tamto dodać ale myślę że takie dzieło budowano od podstaw do końca około 2 miesięcy, lecz jest jeszcze jeden czynnik a mianowicie ile dziennie możemy czasu poświęcić na tak wspaniałe hobby, wiadomo hobby to hobby a życie codzienne to życie codzienne (praca rodzina obowiązki, niespodziewane sytuacje itp.) ale uwierz mi całość - efekt końcowy jest warty każdej sekundy pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.