Skocz do zawartości

SU-85M "Propaganda" + video tutorial / 1:35


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Oto najnowszy model - SU-85M z Dragona. Malowany zestawem AK, dokładnie jak VT-34. Do tego wspomniany tutorial dotyczący nakładania pigmentów na mokro, wyszło jak wyszło - robiłem na żywca, bez scenariusza

 

th_DSC07310.jpgth_DSC07311.jpgth_DSC07312.jpg

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, tylko nie zrobiłeś w tym filmiku nic poza tym co robi Mig Jimenez.

Sorry, nic odkrywczego, nie przemawia to do mnie.

 

Życzę powodzenia na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miałem zrobić więcej, pokazałem, to co robię u siebie w warsztacie. Wiadomo, że kilka filmów puścili, to co mam pędzelek nogą trzymać - ja to nie Mig, nie ta bajka Ważne, że zrobiłem na prośbę kolegów tutaj z forum

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super,że zrobiłeś ten sbs. Jakość taka średnia ale widać o co chodzi. Wypróbuję to u siebie. Wielkie dzięki.

Su wygląda super .Możesz podać kolory malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek panowie to ja zainwestuje w kamerę HD, mam stary szajs, więc jakość w tym konkretnym filmiku to bardzo poprawiony element.

 

Dzięki, na pewno zrobię kolejne. Malowałem zestawem AK - 4BO Russian Green.

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie ostatnio SM miałem w rękach jakieś 2-3 lata temu, nie ma bardzo czasu na magazyny..

 

A osłon nie ma, bo i wizjerów nie ma, podmieniłem włazy Był tam jakiś z wizjerami, zapewne już w moim "odpadowym" skarbczyku wylądował

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie ostatnio SM miałem w rękach jakieś 2-3 lata temu, nie ma bardzo czasu na magazyny..

 

 

Przemek ale ja to napisałem tylko dlatego ze cos podobnego widziałem i miro zapytał o farby olejne, tamtej metody nie próbowałem a ta pokazana przez Ciebie wypróbuje bo uwazam ,ze jest prosta i przewidywalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja rozumiem, każdy ma swoje sposoby. Mnie głównie chodzi o to, iż dzięki tej metodzie nie trzeba utrwalać pigmentów. Po pokryciu modelu pigmentem (jak w filmie) nie pokrywam już niczym więcej, ew. jak wspomniałem sido, ale dla większego zróżnicowania odcieni pigmentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie filmik super , wreszcie ktoś łopatologicznie nakreślił mi sprawę brudzenia Jeszcze takie pytanie odnośnie specyfiku ak stosowanego do zacieków oleju silnikowego . Jaki jest numer tego i nazwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfik nazywa się FUEL STAINS i ma numer AK025, do uzyskania takiego efektu można jeszcze użyć STREAKING GRIME nr AK024. Pierwszy daje efekt "tłustego" zacieku/wylewu, drugi wzmacnia i podkreśla efekt brudzenia, zwłaszcza w miejscach łączenia pancerza, włazów, czy wnęk. Jest świetny do podkreślenia kół, żeby uwidocznić efekt trójwymiarowości.

 

Jeśli ktoś widział mojego Su-152 w Gdańsku na Memoriale, to był właśnie tak zrobiony. Jeśli nie, to dla zainteresowanych mogę podesłać zdjęcia. Info na priv.

 

BUDYŃ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfik nazywa się FUEL STAINS i ma numer AK025, do uzyskania takiego efektu można jeszcze użyć STREAKING GRIME nr AK024. Pierwszy daje efekt "tłustego" zacieku/wylewu, drugi wzmacnia i podkreśla efekt brudzenia, zwłaszcza w miejscach łączenia pancerza, włazów, czy wnęk. Jest świetny do podkreślenia kół, żeby uwidocznić efekt trójwymiarowości.

 

Jeśli ktoś widział mojego Su-152 w Gdańsku na Memoriale, to był właśnie tak zrobiony. Jeśli nie, to dla zainteresowanych mogę podesłać zdjęcia. Info na priv.

 

BUDYŃ

 

Wielkie dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam AK 084 Engine Oil, taki jak w filmie. Na modelu przed użyciem pokazanej metody używam tylko łosza olejnego, nie używam jakiś dodatkowych płynów, bo nie jest to konieczne. Wszelkie zacieki itp. najlepiej wykonać olejami dla artystów + benzyna ekstrakcyjna.

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem teraz w pracy i nie mam pod ręka tego SM ale jak dobrze pamietam to na swieża olejna farbe nakładane były pigmenty w różnych odcieniach,farba olejna tez była stosowana w różnych barwach dla uzyskania pożądanego efektu ,jesli chcesz cos bliżej to w sobote moge zeskanowac ten art.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.