Skocz do zawartości

Renault Magnum z naczepą...


miqs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam model mi sie podoba tylko ale mam dwie sprawy pierwsze :szkoda że tylne światła są pomalowane zwykłą farbą .po drugie skoro pisze Polski klub miłośników ciężarówek a rejestracja jest francuska(powinieneś zrobić Polską).To wszystko a co do reszty modelu to jest bardzo dobry gratulację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tylne światła są tak pomalowane, ponieważ klosze były czarne, a nie przezroczyste( teraz poradziłbym sobie z tym) Co do rejestracj to na naczepie są francuskie, a na ciągniku szwedzkie Taki paradoks:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No magnum prezentuje się znakomicie !!! I dwa pytanka mam. Jest może relacja z budowy ???A i jakim klejem kleisz szybki ??? A koło jak koło może w dziurze stoi i dlatego krzywe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z budowy... hmmm chyba nie ma Szyby w Magnum kleiłem clearfix humbrola. Koło jest krzywe. Było lekko krzywe od początku, bo tam są ostre przekręty z osią, żeby SS weszły, a drodze do KRK całkiem się skrzywiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

A jednak...

 

Magnum od poprzedniej wersji trochę się zmieniła, raczej już na dobre, bo nigdzie się już nie wybiera i zajęła zaszczytne miejsce na półce ;)

 

Otóż. Wypolerowana kabina, pasy bezpieczeństwa, nowe CB, zabudowa ramy, nowy silnik, nowa oś przednia, zabudowa z Super Magnum. To tyle

 

width=533 height=600http://www2.picturepush.com/photo/a/1196105/1024/Modele/mag-001.jpg[/img]

mag-002.jpg

mag-007.jpg

mag-008.jpg

mag-009.jpg

mag-013.jpg

mag-014.jpg

mag-012.jpg

mag-010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Magnumka podoba mi się, jednak jest parę rzeczy które niezbyt mi pasują... Pierwsza rzecz to tylnie lampy. Czym się kierowałeś malując je?. Kolejną rzeczą jest to \8/ , to już jego ostateczny wygląd?. Ja bym w tej ósemce jeszcze dziurki zobił . No i gruszka na tym kablu tak jakoś nienaturalnie zwisa. Oprócz tych malutkich błędów model jest

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eno to V8 do bani.

 

Klima-czad

 

Wnętrze-ładne, ale trochę za bardzo widać fakturę farby.

 

Na ramie nei pomalowane opaski zbiorników.

 

Silnik bardzo fajnie zrobiony, ale rdza trochę mało realistycznie wygląda.

 

Światła byłyby ok, gdyby kierunki były skrajnymi światłami.

 

 

Ogólnie jestem na TAK, ale i tak znasz moje zdanie po oględzinach na żywo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eno to V8 do bani.

 

Klima-czad

 

Wnętrze-ładne, ale trochę za bardzo widać fakturę farby.

 

Na ramie nei pomalowane opaski zbiorników.

 

Silnik bardzo fajnie zrobiony, ale rdza trochę mało realistycznie wygląda.

 

Światła byłyby ok, gdyby kierunki były skrajnymi światłami.

 

 

Ogólnie jestem na TAK, ale i tak znasz moje zdanie po oględzinach na żywo

 

 

Tak jak Przemek, ale uważam że opaski mogą być pomalowane pod kolor ramy. Ponad to pasy mogły by zwisać luźno przy fotelach (kto zapina pasy przy wysiadaniu z kabiny ), przydały by się wtyczki na przewodach. Więcej grzechów nie pamiętam, a tak to magnia ładnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak moi przedmówcy V8 no nie pasuje. Tego smaru, hmm troch za dużo, ale dobrze ze w ogóle jest. NO gruszka od CB tak dziwnie odstaje. A ta płyta z kabiną, no nawet fajna, ale blach ryflowana była by lepsza. No czyli daje 4+/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo błędów jest ,o tym już widzę pisano,więc je pominę..Nie robię ciężarówek ale co mnie bardzo razi to kolumna kierownicy.Jest wycięta i pomalowana.Nie szlifowałeś wcale łączeń które powstają w wyniku wtryskiwania plastiku w formy i teraz te łączenie wyglądają koszmarnie.Jak dasz radę to je popraw i będzie w miarę ok.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mipan jak możesz to edytuj posty po to jest ta opcja, a nie pisz jeden pod drugim.

 

A co do Magnumki wygląda ciekawie mi osobiście nie podoba się ta 8, ale jak Tobie się podoba to ok w końcu Tobie model ma się podobać.No i te łączenia gdzie nie gdzie oprócz tego model wygląda ładnie.

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad to pasy mogły by zwisać luźno przy fotelach (kto zapina pasy przy wysiadaniu z kabiny
Cenna uwaga

 

ale jak Tobie się podoba to ok w końcu Tobie model ma się podobać
Szkoda, że inni tego nie rozumieją Najlepsze jest to, żę jakby zrobił to ktoś na Scani to by były teksty, ekstra itd.

 

Mipan zdaję sobie z tego sprawę, ale wnętrze kleiłem 2 lata temu i nie przykładałem wagi do łączeń.

 

Tego smaru, hmm troch za dużo, ale dobrze ze w ogóle jest
Go jest mało, tylko po prostu jak odłączałem naczepę to wszystko poszło do góry i jest taki efekt.

 

Na ramie nei pomalowane opaski zbiorników.

Są pokmalowane... rama jest czarna to obejmy też...

 

Światła byłyby ok, gdyby kierunki były skrajnymi światłami.

 

 

I tak byłyby źle pomalowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miqs sam mam na Scanii V8 tylko zobacz żeby to twoje miało dziurki w 8 to całkiem inny efekt, a to wygląda jak dwa małe kołka a V jak 2 jakieś patyki.Ja nie mówię że ono nie pasuje do tej ciężarówki tylko, że mi nie leży wygląd tego.

 

Nie zrozumiałeś mnie i nie zrozum mnie źle bo model ładny jest.

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się te V8 nie podoba, bo po prostu w żaden sposób nie pasuje do Renault Magnum. Jeśli były silniki v8 w magnumach, to proszę mnie oświecić Jeśli chodzi o wspomnianą Scanię, to V8 byłoby jak najbardziej na miejscu, bo to jest praktycznie znak rozpoznawczy tej firmy Niby to jest wieś, jak się nie ma V8, a przykleja V8 i na tej samej zasadzie po Polsce jeździ 10 razy więcej BMW M niż zostało wyprodukowanych na cały świat

 

Opaski- ok niech będzie, ale mogłyby się choć troszeczkę odróżniać od zbiornika (tak tylko mówię, nie czepiam się, bo sam też mam niepomalowane na ramie :P). Smaru wcale nie jest za dużo. Widzieliście kiedyś jak wygląda siodło prawdziwe? Jest tyle smaru nawalone, że można by się w nim kąpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle smaru nawalone, że można by się w nim kąpać.

 

 

Przemku nie przesadzaj, aż tak dużo nie ma. A siodło i owszem widziadłem nie raz, w końcu tata jest kierowcą.

na tej samej zasadzie po Polsce jeździ 10 razy więcej BMW M niż zostało wyprodukowanych na cały świat

 

i tu sie zgodzę, ostatni przyuważyłem, 2-3 Dafy które maja oznaczenia V8, aż nie mogłem uwierzy, luknąłem pod kabinę, a to zwykły 24 zaworowiec. Albo 164L 620 albo 143M 630 ( to było ciekawe bo nawet ta sama trzcionka). i wiele takich głupich oznaczeń F2000 z 630 konnym silnikiem, ale to jest dla mnie głupie no bo po co zmieniać ustawienia cyfr i z 360 robi 630. Wiem jest to swego rodzaju "tuning" optyczny... ale taki no nie udany.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.