Skocz do zawartości

P-40 Airfix 1:72


Archelaos

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam galerię modelu który niedawno udało mi się skończyć: P-40 w malowaniu z Pearl Harbour, sprzed wybuchu wojny na Pacyfiku.

 

Celowo unikałem poważniejszych śladów eksploatacji, bo samoloty na zdjęciach z tego okresu wyglądały na czyste.

Wymieniłem lufy wkm-ów na igły, dodałem popychacz steru kierunku i mocowanie sterów wysokości (słabo widoczne). Dodałem też brezentowe osłony w komorach podwozia i rozwierciłem rury wydechowe.

 

Próbowałem zastosować postshading, zróżnicować odcień płóciennych na powierzchniach sterowych i delikatne okopcenia z rur wydechowych. Zastanawiam się jeszcze nad namalowaniem błyszczącym lakierem zacieków od paliwa czy oleju na lewej burcie samolotu.

 

Model jest w całości malowany pędzlem, akrylami Valleho, lakier matowy nakładany z puszki (Army Painter)

 

P1070796_zps89fcb8d5.jpg

P1070797_zps802ea178.jpg

P1070799_zps5002a3f6.jpg

P1070800_zps30e7926d.jpg

P1070801_zpsc823d687.jpg

P1070803_zps868bab8b.jpg

P1070806_zpsc3fc00ec.jpg

P1070807_zpse4034feb.jpg

P1070808_zpseb6d6ebe.jpg

P1070809_zps6979cdbb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brezentowe osłony we wnękach podwozia wyglądają jakbyś zapomniał zdjąć maskowanie wnęk. W rzeczywistości brezent nie był jakoś specjalnie pomarszczony... Kontrowersyjny pomysł. Podobne zastrzeżenia może wywołać śmigło w kolorze aluminium, z tego co wiem fabrycznie były malowane na czarno.

 

Ale model bardzo mi się podoba, tym bardziej że był malowany pędzlem! Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Komory podwozia skopałem, przyznaję się bez bicia

 

Jeśli chodzi o śmigło, to podparłem się budowami na tej stronie:

http://www.p40warhawk.com/

 

Poza tym, na niektórych zdjęciach widać śmigła w kolorze aluminium, przykład:

pierwsze u góry

http://www.p40warhawk.com/WW2_Era/Photos/JackCook/Tribute/JackCook.htm

 

pierwsze u góry (wiem że wczesne) widać, że przód aluminium a tył czarny:

http://www.p40warhawk.com/WW2_Era/Photos/BuzBusby/Vintage/BuzBusby.htm

 

Podobnie na fotkach z fabryki (z LIFE) śmigła są całe w aluminium a na zdjęciach wraku z lotniska Bellows Field widać z tyłu łuszczącą się na końcówkach łopat czarną farbę, chyba bez żółtych końcówek (nie zauważyłem ich tam). Niestety ten ze śmigłem nie jest widoczny od przodu na żadnym zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.