Skocz do zawartości

Letow Ś-328V żywica Planet models 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

P2020563%252520-%252520Kopia.JPG

Kolejny "pływaczek " z lat 30-tych , tym razem z za południowej granicy czyli Czech ,a dokładnie to z ówczesnej Czechosłowacji.

zdj%2525C4%252599cie.JPG

 

Na początek może o samym modelu . Jest to żywica w 100% z domieszka elementów z białego metalu i troszkę blaszki .Już na wstępie odradzę ten model kolega .którzy nie mieli zbyt wiele do czynienia z tym materiałem.Powiem wprost jest to model trudny i nowicjuszom raczej nie polecam go kupować .

Przyznam się że chociaż troszkę tej żywicy liznąłem to z tym "karakonem" miałem niemały kłopot.Nie będę wchodził w szczegóły aby drugi raz nie przezywać tej traumy .No ale jakoś dobrnąłem do końca .

Na początek fotogalerii, ekspresowy fotograficzny warsztat.

Proszę was nie znęcajcie się ,krytykując go ,bo ja dobrze wiem że ma uchybienia i coś tam mu brakuje

P1200562.JPG

P1200563.JPG

P1240562.JPG

P1260562.JPG

P1260563.JPG

P1280562.JPG

 

NO A TERAZ GŁÓWNA GALERIA

Ze swojej strony to jestem ciekaw gdzie oni takie akweny mieli aby latać wodnosamolotami .Przecież o dostęp do morza raczej ich nie posądzam

P2020563.JPG

P2020564.JPG

P2020565.JPG

P2020566.JPG

P2020567.JPG

P2020568.JPG

P2020569.JPG

P2020570.JPG

P2020571.JPG

P2020572.JPG

A na koniec jeszcze fotka dwóch kolegów na pływaczkach

P2020573.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo narzekań na surowiec model wyszedł ładnie. Nie podobają mi się jedynie pływaki uplastycznione i utrójwymiarowione zgodnie z dyrektywą unijną, przez co model traci. Poza tym wszystko świetnie w zakresie starej, dobrej formuły i marki Twego warsztatu .

A mam gdzieś w magazynku jeszcze starego Letova z KP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z pierwszych modeli w 1:72 jaki zbudowałem Był pływakowy S-328 z KP. Darzę więc wielkim sentymentem ten samolot.

Ładnie Ci to wyszło... Podobnie jak Mikołaj mam zastrzeżenie do pływaków. Starczyłoby lekkie zapuszczenie linii. Poza tym, czy krawędź natarcia śmigła miała aż tak szerokie okucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładnie zrobiony, ale na pierwszy rzut oka wygląda jak 72, gdyby nie wnętrze, kalki i Twój opis, to miałbym problem z przypisaniem go do skali - producent się nie postarał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.