Skocz do zawartości

Rozcieńczalnik do Pactry?


Rekomendowane odpowiedzi

Może dlatego, że Michael Wittmann był SS-manem. W sumie ja też mam trochę mieszane uczucia, gdy ktoś używa takich nicków, ale jego sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: A to już zależy od władz forum. Jest tu jeszcze kilka osób mających w avatarach bodajże herby dywizji SS. Nie zdziwi mnie niedługo jak ktoś będzie miał nick Hermann Goring, albo Lenin, Dzierżyński. W końcu to takie elementy "popkultury", posiadanie w nazwie nazwisk zbrodniarzy, aczkolwiek może jest to prawdziwe imię i nazwisko kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: A to już zależy od władz forum. Jest tu jeszcze kilka osób mających w avatarach bodajże herby dywizji SS. Nie zdziwi mnie niedługo jak ktoś będzie miał nick Hermann Goring, albo Lenin, Dzierżyński. W końcu to takie elementy "popkultury", posiadanie w nazwie nazwisk zbrodniarzy, aczkolwiek może jest to prawdziwe imię i nazwisko kolegi.

Również nie popieram tego typu awatarów nicków itd.

Ale dam głowę że jak ktoś by miał nick " Claus von Stauffenberg" to żadnego larum by nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dam głowę że jak ktoś by miał nick " Claus von Stauffenberg" to żadnego larum by nie było

 

A to by wynikało li tylko i wyłącznie z ignorancji historycznej, bo ten słodko pierdzący Stauffenberg był również zbrodniarzem, a jego "zasługi" w stosunku do Polaków, są powszechnie znane.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w/g mnie to moze miec i Witman w nicku a co mnie to obchodzi

 

Równie dobrze może mieć nick o nazwie "jeb..ć Polaków", albo " śmierć żydowskiej zarazie". Co tam. Nam nic do tego. W końcu to nie ja zarządzam forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granice są płynne i do końca nie ma dobrych rozwiązań. Kiedyś byłem przez kilka lat administratorem forum kilka razy (a właściwie kilkadziesiąt razy) większego od tego i raczej staraliśmy się zabraniać wszelkich symboli czy nicków związanych z dyktaturami i zbrodniarzami, ale co zrobić gdy np. ktoś ma w avatarze Stasia Mikulskiego w mundurze? ;) Trzeba zachować jakiś zdrowy rozsądek i to wypośrodkować, a także liczyć trochę na ten zdrowy rozsądek u użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wittmann,o ile sie orientuje i raczej do zadnej innej wzmianki nie dotarłem ,to za wyjatkiem tego ze byl genialnym pancerniakiem niczym specjalnym sie nie wsławił. Jezeli przyjac ze glownym grzechem byla przynależność do SS to faktycznie zbrodniarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że małe pytanie dotyczące farb zmieniło się w dyskusje na temat zbrodniarzy wojennych i faszystów i innych dyktatorów. Co do nicku to kierowałem się tylko i wyłącznie tym ze Wittamann był bardzo dobrym dowódca pancernym nie tym ze był zbrodniarzem bo należał do jednostki, która została uznana za zbrodniczą. Zakładając to konto już jakieś 5 lat temu właśnie tym się kierowałem ponieważ bardzo dużo czytałem i czytam nadal o jednostkach pancernych. I patrze na to z punktu widzenia działań wojennych, taktyki i sprzętu a nie ideologii, bo jeżeli będziemy szli dalej tym tropem to nazwiemy wszystkich Niemców zbrodniarzami zaczynając od dzieci w wieku przedszkolnym a kończąc na starcach albo zaczniemy wszystkich ludzi którzy noszą okulary wyzywać od dziwaków i niepasujących do naszego społeczeństwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam do Ciebie pretensji, bo moim zdaniem akceptowalnym wyborem na nick może być Michael Wittman niż np. Martin Bormann, ale... Z punktu widzenia działań wojennych Goering Hermann był wspaniałym lotnikiem, a Hitler został odznaczony krzyżem żelaznym. Prawdziwy już niemal symbol popkultury Ernesto "Che" Guevara to nikt inny jak komunistyczny terrorysta, a ludzie na koszulkach go noszą. To wszystko z mojej strony na ten temat

PS: Naziści to nie faszyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to Che to większości ludzi którzy noszą go na koszulkach to nie wiedza kto to jest. Czy Herman był aż tak dobrym lotnikiem to nie wiem a odznaczanie żelaznych krzyżem w pewnym okresie stało się nagminne ale wciąż jest to elitarne odznaczenie. A co do nicku to gorzej by było gdyby ktoś wziął Adolf Eichmann albo niejakiego Reinhard Heydrich.

PS. Naziści to nie to co faszyści, wiem ale w przypływie emocji tak się mi wymieniło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malując Pactrą z aero leję aceton i sprawuje się świetnie, pewnie zaraz ktoś wyskoczy żebyś tego nie robił bo Ci model zeżre, ale prawda jest taka że nawet psikając samym acetonem paruje za szybko by cokolwiek zrobić modelowi, a farba się pięknie utwardza i po 20 minutach mogę maskować taśmą tamki. Co do zapachu, to fakt śmierdzi ale wyczuwam go tylko jak mi się rozleje albo "sztachnę" się prosto z bańki. Leveling thinner używam tylko do preshadingu itp. bo aceton za szybko paruje. Pod pędzel kranówka, i maluje dobrze, to samo z Vallejo, z tym że pędzlem maluję tylko małe elementy nie wiem jak przy większych powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.