Skocz do zawartości

American LaFrance Eagle Fire Pumper - Trumpeter


Marak

Rekomendowane odpowiedzi

możesz spróbować kupiś koszulki termokurczliwe (są różne rozmiary i kolory) w sklepie elektrycznym i spróbować a na dodatek pomoże ci to bez przeszkód zamocować złączki węży jedynie złączka i zapalniczka, koszulki da się kształtować jak chcesz -- może ten pomysł pomoże

Z koszulkami już próbowałem na poprzednim modelu. Nie wychodzi bo są za sztywne i nie da się ich ułożyć, aby falowały. Ale dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając Diobeu: Myślę, że masz rację. Ja zeszlifowałem tę kaszkę i że nie chciało mi się bawić w maskowanie, podmalowałem pędzlem. Dopóki było mokre, było super, ale jak farba wyschła zrobiła się ciemniejsza, jednym słowem do dalszej poprawki.

Postępy prac. Właściwie skończyłem prawie tył, zostały węże, drabiny i drzwiczki od gaśnic. Trochę kłopotów sprawiły mi kalki Trumpetera. Są prawie samoprzylepne. Gdy solidnie namoczyłem powierzchnię płynem i położyłem kalkę, była już nie do ruszenia. Mimo podlewania wodą już się nie odkleiła. Kolejne kładłem na czystą wodę i to delikatnie bez przycisku.

e_american_2013-03-10_01_zps579c3a18.jpg

Zacząłem bawić się wężami. Doszedłem do wniosku, że sposób Kamila zostawię na następny model, a tu pójdę na łatwiznę.

Na zdjęciach pokazuję kolejne fazy, może się komuś przyda.

1. Gumę majtkową pomalowałem na czerwono i pociętą na kawałki ułożyłem w warstwy.

e_american_2013-03-10_02_zps87d1bc6c.jpg

2. Na to płytka plastikowa rozcięta i lekko pogięta, aby nie było tak płasko.

e_american_2013-03-10_03_zpsd387697a.jpg

3. Teraz całe odcinki gumy majtkowej

e_american_2013-03-10_04_zps97bc1803.jpg

4. I na końcu trochę brudu. Myślę, że nie wygląda najgorzej.

e_american_2013-03-10_05_zpsb3181735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zawsze polecam przyjrzeć się oryginałowi, zanim zacznie się rzeźbić. Postanowiłem sprawę zbadać samemu i znalazłem takie zdjęcie produkowanego w Chinach węża:

 

Duraline_Fire_Hose_3721_1.jpg

 

Ja bym powiedział, że jest pewne rodzinne podobieństwo do gumy gaciówki... A jak wy sądzicie? Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie

Na razie znów powaliła mnie grypa, więc nie ma się czym chwalić. A propos węży. Dzięki za zdjęcie. Mnie też denerwowały te osnowy gumy, bo polskie węże mają albo ścieg krzyżowy, albo (najczęściej) poprzeczny. Nie widziałem wzdłużnego. Teraz mogę się podeprzeć, że to nie był zły wybór. Natomiast ja sugerowałem się głównie wielkością. Na oryginale widać, że w rzędzie mieści się ok. 16-20 zwoi węża. Próbowałem ze sznurówkami, wchodziło 5 zwoi, a ścieg sznurówek był strasznie gruby. Nakupowałem różnych tasiemek, ale te z kolei są za cieńkie i mają takie sprasowane brzegi. Już myślałem, że kupię szerszą tasiemkę i przesuwając np. na gwoździu bedę sklejał brzegi. Stwierdziłem, że cierpliwości starczy mi na jakieś 15 cm. Stąd została mi się tylko guma z majtek.

A tak w ogóle to jest dla mnie naprawdę dziwne, dlaczego Revell do kiepskiego zestawu Unimoga wrzucił kawałek węża, który rzeczywiście wygląda jak wąż, a inne firmy tak olały ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy relacji.

Węże gotowe. Można by oczywiście dorzucić parę złączek by wygladało bardziej realistycznie, ale NCMS nie pozwolił. (NCMS - Nie chciało mi się)

f_American_2013-03-13_01_zpseb365d2c.jpg

W innym sklepie dokupiłem gumę, która nie ma widocznych prążków tylko krzyżowy ścieg. Niestety, na zagięciach robią sie w niej dziury jak w bandażu. Położyłem tylko 5 pasków i wyrzuciłem. Na zdjęciu 5 dolnych pasków w drugim rzędzie od prawej

f_American_2013-03-13_02_zps56fa26c3.jpg

No to zaczynamy montaż. tu jeszcze widać agregat pompowy.

f_American_2013-03-13_03_zps4020a710.jpg

A tu już cały tył kompletny.

f_American_2013-03-13_04_zps3019680c.jpg

f_American_2013-03-13_05_zpsd6b134a2.jpg

Odpuściłem cieniowania ramy i agregatu, bo i tak ich nikomu nie pokażę. Po odwróceniu modelu widać, że cały tył jest pusty, więc trzeba to raczej ukryć, a nie eksponować.

f_American_2013-03-13_98_zps027f8d43.jpg

Nasunęło mi się jeszcze takie pytanie. RETORYCZNE, ale przy każdym montażu mnie korci żeby się kogoś spytać. Wszyscy producenci od cepa, traktora, po rakiety kosmiczne wiedzą, że jak się robi sworzeń, to go trzeba na końcu sfazować, by łatwiej można było zmontować. Tylko w modelach zawsze wszystkie kołki ustalające są zakończone na płasko. Co dziwniejsze, że takie wykonanie formy jest trudniejsze.

f_American_2013-03-13_99_zpsc4361dea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powoli zbliżam się do końca.

Kabina - położone kalki. Pozostały duperele

g_American_2013-03-14_01_zpsd6e70b19.jpg

Okazało się, że ładne fototrawione stopnie Trumpeter każe naklejać na pełne plastikowe. Nie ma siły, trzeba to wyciąć.

g_American_2013-03-15_01_zps014c68c4.jpg

I udało się. Teraz stopnie fajnie wyglądają, tylko, że w pośpiechu nie zabezpieczyłem małych otworków i trochę śmieci wpadło da kabiny

g_American_2013-03-15_02_zps1a1e1420.jpg

Kabina przyklejona do ramy. Wykonane linie podziału, trochę cieni i model gotowy.

h_American_2013-03-17_01_zpse0f3f12f.jpg

h_American_2013-03-17_02_zps11066d68.jpg

h_American_2013-03-17_03_zpsdb892505.jpg

h_American_2013-03-17_04_zps22c46fd4.jpg

h_American_2013-03-17_05_zps304f1441.jpg

Kto doszedł do tego miejsca, może obejrzeć całą moją kolekcję strażaków

h_American_2013-03-17_08_zpsb0e81bcb.jpg

Jeszcze tylko awans do stopnia półkownika i można brać się za następny model.

Dziękuję wszystkim, którzy tu zaglądali i wspierali mnie dobrym słowem i cennymi radami.

h_American_2013-03-17_09_zps5240fc71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie model wygląda bomba (nigdy nie robiłem żadnego samochodu) ale : --- wiem że straż ma masę wody i innych środków czyszczących ale pobrudź go trochę, daj śledy zużycia jasne że bez przesady ale np wnętrza błotników stopnie fototrawione, wycieraczki mu trochę zniszcz bo ma stare gumy jeszcze założone a oni i tak to pomyją sikawkami --- rewelacja wygląda jakby wyjechał prosto z farbyki na lawecie . Teraz chłopie czas na super dioramkę do tego modelu pozdrawiam

 

p.s.

a jak tam kalki na 1:32 (własne) się trzymają ("de last starfajter")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Wygląda dobrze! Według mnie, jeśli się chce maszynę zrobić "na czysto", to amerykański strażak jest jedną z najlepszych możliwości. Co oczywiście nie zmienia faktu, że czasem trzeba coś pocieniować, żeby było realistycznie. Ale mniejsza, uważam, że Twój model wyszedł bardzo dobrze. Co następne? Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.