Skocz do zawartości

Mercedes -Benz WRECKER TRUCK Italeri 1/24


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model---- bez jakichś większych przeróbek. Jeśli już to tylko drobiazgi typu linki, kable,przewody. Model lajtowy z pudła.

v2013022221021019983929.jpg

 

A przy okazji coś mnie tknęło i czepiłem się Unimoga. Wersja THW jest gorsza niż jakiś short-run. Doszedłem do tąd i zabrakło mi nerwów.

 

v2013022221083694972128.jpg

v2013022221084920868779.jpg

v2013022221085782541096.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zasuwasz z tymi modelami.... ;). Bedziesz go przybrodzal w jakims stopniu, czy bedzie czysty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zasuwasz z tymi modelami.... ;). Bedziesz go przybrodzal w jakims stopniu, czy bedzie czysty?

 

Muszę zdążyć przed odcięciem mi zasilania Teraz się zastanawiam który zrobić , a potem będę miał zgryz komu to wszystko oddać. Tomku nie wiem, jak na dworze chlapa to trochę brudny by był. A jak lato i pogoda -- to jak mają takie wypasione sprzęty to pewnie je myją . Globalnie to będzie zadbany wózek który ma dobrego pana. Jakiś kurz, ślady smaru tam gdzie powinien być, czekam na linkę stalową do podnośnika, będę chciał ją tuż przy haku okuć blachą ołowianą aby miała naciąg. Zobaczymy. Niebawem pierwsze fotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by wątek nie zamarzł co nieco . Rama już pomalowana, dam jej jeszcze ze trzy dni na dogłębne wyschnięcie .

Tym czasem pomalowałem silnik i dodatki, i koła zrobione na gotowo. Ciekawe bo ten model nie ma zbiornika paliwa. Nie ma go w wypraskach.

 

v2013030102031416325185.jpg

v2013030102032363685163.jpg

v2013030102033149822201.jpg

v2013030102034032802277.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ten model jest sławny z tego, że nie ma ani zbiorników paliwa, ani powietrza. Ta fota od copycata jest genialna w tym kontekście - co to był konkretnie za samochód, copycat?

 

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nic nie wrzucałem. Kilka zdjęć zatem. Rama już ukończona. Silnik też, nic już przy nim robić nie będę. Wystarczająco zjadł mi nerwów. Zabrałem się za leżanki do kabiny.

 

DSC_0004.jpg

DSC_0005.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0007.jpg

DSC_0009.jpg

DSC_0010.jpg

DSC_0002.jpg

DSC_0003.jpg

DSC_0011.jpg

DSC_0012.jpg

DSC_0013.jpg

DSC_0014.jpg

 

 

A to miała być szpachlówka domowej roboty. Pociąłem ramki, wrzuciłem do słoika, zalałem nitro. Stało 2 tygodnie i za nic się nie stopiło. Powstała taka elastyczna, nie klejąca się piłka ??????????

DSC_0001.jpg

DSC_0002RlgNj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ramki revela byly? Ja używam czarnych italeri, kolor chyba nie m nic do rzeczy, ale. Mikstura stoi zatopiona w acetonie/nitro. Już po 2 dniach nadaje się. Zaczynasz brudzić ramę . Przewody na silniku chyba puściłeś nie tam gdzie trzeba. Dobrze kombinujesz z pościelą. Będziesz ją malował, czy chcesz te wzory zachować? Możesz ją namoczyć wikolem rozwodnionym i przydałoby się te dziurki polikwidować. Jak chcesz zdjęcia silnika to mogę podesłać, można z niego dzieło sztuki zrobić. Spójrz na mercedesa Piotra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ramki revela byly? Ja używam czarnych italeri, kolor chyba nie m nic do rzeczy, ale. Mikstura stoi zatopiona w acetonie/nitro. Już po 2 dniach nadaje się. Zaczynasz brudzić ramę . Przewody na silniku chyba puściłeś nie tam gdzie trzeba. Dobrze kombinujesz z pościelą. Będziesz ją malował, czy chcesz te wzory zachować? Możesz ją namoczyć wikolem rozwodnionym i przydałoby się te dziurki polikwidować. Jak chcesz zdjęcia silnika to mogę podesłać, można z niego dzieło sztuki zrobić. Spójrz na mercedesa Piotra.

 

Ramki w większości z Italeri, tylko te niebieskie to Revell--z Unimoga. Nastawiłem nową, z Italerii, zobaczymy.

Pościel jest już docelowa, robiona była za pomocą wikolu. Jest taka tkanina pościelowa--- kora-- więc zostanie tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mark666, rama mi sie bardzo podoba, swietnie ja przybrodziles, wnetrze tez jest super, szczegolnie te zegary. Bedziesz mial kolejny piekny model w swojej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciekawiej, fajnie że zacząłeś brudzić. Teraz już zawsze będą ślady eksploatacji robione?

 

Wzajemnie zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciekawiej, fajnie że zacząłeś brudzić. Teraz już zawsze będą ślady eksploatacji robione?

 

Wzajemnie zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

 

Dzięki. Chyba tak, ale delikatne i w ramach przyzwoitości i dobrego smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a ja tu jeszcze nic nie krytykowałem. No i tak zostanie bo pomysły i wykonanie super! Fajna ta rama, delikatnie przypudrowana rdzawym nalotem i innym zużyciem. Środek musi robić wrażenie jak się "na żywca" zagląda przez okienko do kabiny a tam takie wyposażenie:D - mam nadzieje, że kiedyś na jakimś konkursie będzie mi dane obejrzeć te Twoje perełki z bliska.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a ja tu jeszcze nic nie krytykowałem. No i tak zostanie bo pomysły i wykonanie super! Fajna ta rama, delikatnie przypudrowana rdzawym nalotem i innym zużyciem. Środek musi robić wrażenie jak się "na żywca" zagląda przez okienko do kabiny a tam takie wyposażenie:D - mam nadzieje, że kiedyś na jakimś konkursie będzie mi dane obejrzeć te Twoje perełki z bliska.

 

pzdr.

 

Na 99,99999% w Świdniku będą :

Scania 142 H

Mack - White Spirit

 

19-20-21 04 2013

 

Chyba że zdążę z Mercem to go zabiorę.

 

Trochę poszło do przodu, pomalowana zabudowa, zderzak i wysięgnik

DSC_0006KTb8l.jpg

DSC_0007a3gA0.jpg

DSC_00080O89.jpg

DSC_0011Bw4fp.jpg

DSC_0012WFXOP.jpg

 

Sorry za ten bałagan

DSC_0009J9qPO.jpg

ale po świętach zamierzam zupełnie przebudować mój warsztat

DSC_0010NVM8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.