Skocz do zawartości

Cyber Hobby Tiger Early 1:35


gorlock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako że lada chwila rozpoczynam budowę tego długo oczekiwanego na rynku modelu postanowiłem załozyć wątek warsztatowy. Model zwaloryzowany będzie blaszkami Voyager + klasyczny zestaw lufa RB i liny Eureka. Co do gąsienic to jeszcze nie wiem których użyję, ale będzie to z pewnością produkt z trójki: Friul, Modelkasten lub Masterclub. Na tą chwilę wrzucam fotki kilku ramek z nowymu detalami do wersji early oraz nowej niestety uproszczonej wanny i kół.

 

dsc01385gj.jpg

 

dsc01381ui.jpg

 

dsc01376a.jpg

 

dsc01372ns.jpg

 

dsc01377zi.jpg

 

dsc01379l.jpg

 

dsc01373m.jpg

 

dsc01380ea.jpg

 

dsc01375xv.jpg

 

dsc01374qn.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja przewiduje przyklejenie elementu z dolnymi mocowaniami bezpośrednio do boku wieży Jak widać instrukcja też upraszcza parę spraw . Malowanie będzie jednobarwne dunkelgelb (może malowanie pudełkowe "131" 502 Abt. Lake Ladoga o ile znajduje ono potwierdzenie w rzeczywistości bowiem nie znalazłem informacji na temat tego czołgu jak na razie) lub dunkelgelb z zimowym kamo.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam chrapkę na tego tygryska. Można by powiedzieć że, gdyby nie te uproszczone koła i wanna byłby to model idealny.

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako że w tygodniu nie dysponowałem aparatem, pierwsze fotki z budowy wrzucam dopiero dzisiaj. Jak na razie sklejalność średnia. Burty i przednia płyta (połozona na sucho do zdjęcia) średnio pasowały do nowej wanny, trzeba było szlifować. Połowki wieży także przeciętnie spasowane (koniecznosć szpachlowania), no i tradycyjny dragonowski problem spasowania tylnej cześci górnej płyty kadłuba i klap wentylatorów. Wanna wymagała tymczasowego wstawienia rozpórki w przednej części i kilka innych drobnych poprawek.

 

Stan na dzień dzisiejszy:

 

dsc01409n.jpg

 

dsc01402f.jpg

 

dsc01400sw.jpg

 

dsc01403ni.jpg

 

dsc01405s.jpg

 

dsc01401yy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ruszyłeś , problemy chyba ja w każdym modelu , po prostu każdy ma cichą nadzieje że ten będzie doskonały

Podglądam gdzie są spawy bo ja mam Tamiyii zaczętego i trzeba spawy poprawiać oraz dorabiać .

Podglądam dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam gdzie są spawy bo ja mam Tamiyii zaczętego i trzeba spawy poprawiać oraz dorabiać .

 

Jeśli chodzi o spawy to też nie jest doskonały, brakuje conajmniej trzech znaczących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uaktualnienie. Zamknałem skorupę kadłuba. Instrukcja dragonowska sprawia wrażenie robionej na szybko, zdarzają się w niej błędy. Dodałem brakujące spawy na przedniej i tylnej płycie, brakujące kostki mocujące boczne błotniki na bokach przedniej płyty, poszpachlowałem to i owo i rozpoczałem pracę z "biżuterią". Jak na razie zestaw Voyagera nie powala na kolana. Spasowanie blaszek dość marne.

 

dsc01412xo.jpg

 

dsc01415ru.jpg

 

dsc01420k.jpg

 

dsc01419m.jpg

 

dsc01413qb.jpg

 

dsc01417kf.jpg

 

dsc01422ur.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie troche zdziwiło słabe spasowania blaszek, których użyłem do tej pory. Właśnie owe kapsle (faktycznie troche za cienkie) i osłony wydechów wymagały przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zestaw Voyagera nie powala na kolana. Spasowanie blaszek dość marne.

A to ciekawe, do Tamiyi wszystko pasowało idealnie.

Niepotrzebnie użyłeś te kapsle na wydechy, są trochę za cienkie.

Miło popatrzeć na Twój warsztat, chociaż tęsknota za klejeniem mnie dobija.

Pzdr

Sebastian znam ten ból , mniemam że praca nie pozwala na hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace dość wolne, ale postępują. Wrzucam parę nowych fotek. Wieża właściwie skończona. Lufa miała być RB ale zdecydowałem sie na lepszego Abera, wieżowy km to RB. Z blaszkami Voyagera więcej problemów na razie nie miałem.

 

dsc01458jp.jpg

 

dsc01455mx.jpg

 

dsc01465a.jpg

 

dsc01464e.jpg

 

dsc01462.jpg

 

dsc01461ks.jpg

 

dsc01460rr.jpg

 

dsc01459uj.jpg

 

dsc01456md.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego projektu wystarczyłoby to

http://panzerart.pl/index.php/welcome/produkt/79

pod warunkiem oczywiście że model robisz stricte wg. zamieszczonej fotografi

 

Nie będę go robił ściśle wg fotografi. Model będzie pozbawiony pokrowcow na lufach jak i błotniki będą mocno przerzedzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejnych parę fotek. Tyłna płyta skończona. W trakcie prac wystapił niepasujących blaszek ciąg dalszy. Zapinki na narzedzia wymieniłem na Griffona. Spasowanie rur filtrów wymaga sporo cierpliwości. Sprawdziłby się tu znacznie lepiej patent Tamiya czy Academy z giętkimi rurkami.

 

dsc01470p.jpg

 

dsc01473g.jpg

 

dsc01478rn.jpg

 

dsc01479sq.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.