Skocz do zawartości

Sturmgeschutz IV / Academy / 1:35


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy dam rade z puszki powycinac takie drobne uchwyty ;) Z drutu chyba bedzie prosciej. Po głowie mi jeszcze swita aby założyc mu siatke maskującą, albo cos podobnego, tylko nie wiem gdzie takie cos można zlnaleść. Widziałem na allegro, że można kupić sztuczne liście przeznaczone do dioram itp spraw i tak mysle, czy nie kupic np rajstopy i odpowiednio je pomalować i wyłożyć na to liście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się podoba Ale usunąłbym te ślady po wypychaczach na ekranach tj. schutzenach, bo psują całościowy efekt. Na drugim zdjęciu jest to bardzo widoczne - pierwszy górny schutzen. Poza tym szczegółem dla mnie reszta jest fajnie zrobiona - przy zdjęciach z tej odległości wygląda na dwyraz dobrze

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat jest bezkarny i wyłapuje nawet najdrobniejsze slady Nie bede nic cudował, bo w rzeczywistosci tego sladu tak nie widac, zresztą tylko na tym jednym segmencie jest, reszta jest ok. Myslałem tez o całkowitym zdjeciu ich, bo zdecydiwanie pojazd lepiej wyglada bez nich, ale szkoda mi ozanczen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedł spróbuj zdjąć któryś panel i zobacz czy tak nie będzie lepiej, a ta zieleń to jakaś gotowa mata napisz coś na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielen to gotowa mata firmy Polak. Do tego deska, wikol, piach z podwórka, tasma maskujaca na blaty i troche checi ;) Juz przy Tygrysie mi takie cos chodziło po głowie, ale nie mialem odpowiednich produktów

 

Tak sie to z bliska prezentuje

 

dsc00426so.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielen to gotowa mata firmy Polak. Do tego deska, wikol, piach z podwórka, tasma maskujaca na blaty i troche checi ;) Juz przy Tygrysie mi takie cos chodziło po głowie, ale nie mialem odpowiednich produktów

 

Tak sie to z bliska prezentuje

 

dsc00426so.jpg

No i fajnie ci wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze - będę robić takiego samego po Tigerze Zvezdy - pudła już mam. To będę widział jakie w zestawie są babole i problemy

 

Pokopałem dość dużo na jego temat już, te gąsienice w Ardenach były prototypowe (do masowej produkcji weszły bodajże w marcu 1945). Wszystkie king tigery wyposażone w gąsienice testowe, oraz nowy typ kół posiadały zimmerit i chociaż nie każdy egzemplarz tej dywizji zimmerit miał, niestety te z testowym układem jezdnym miały go wszystkie. Proponuje zimmerit Atak w Jadar Hobby, sam zamierzam go zamówić jakoś koło maja

 

Tu masz linka do zimmeritu Atak do modelu Dragon King Tiger wieża produkcyjna (nie te z zamówienia Porsche u Henschela):

http://www.jadarhobby.pl/atak-35026-king-tiger-produkcyjny-zimmerit-135-p-7579.html

 

PS. Ja przed chwilą dokleiłem KwK 36/L56 do wieży. Myślę, że jutro ruszam z malowaniem - działo a potem drugi kolor kamo

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim rusze, to musze zebrac troche informacji, bo widze, że ten model ma pare elementów, gdzie sa dwie opcje do wyboru ( koła napedowe, osłony wydechu, jarzmo ) Prawdopodobnie jest tu mozliwośc stworzenia jednej z dwóch wersji i teraz bedzie trzeba uwazac by nie namieszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą fachowcy na zagranicznych forach, to jedyną poprawną historycznie wersją jest ta z nowym układem jezdnym, bo aby robić tę drugą musisz wymienić gąsienice Na te starszego typu, a w zestawie masz gąsienice nowego typu. Więc albo gąsienice, albo zimmerit do kupna. Ja wybrałem zimmerit, bo co z tego że kółka są w opcji, skoro gąsek w opcji nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.