Skocz do zawartości

Sturmgeschutz IV / Academy / 1:35


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tylko w dniu otwartym jednostki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

StuG IV: Powrót do "domu"

 

środa, 16 września 2009 19:43

 

Po roczynym pobycie w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych - wyremontowane i w pełni sprawne działo Sturmgeschutz IV powróciło do "domu", czyli Muzeum Broni Pancernej CSWL w Poznaniu. Na kilka dni przed świętem Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego, gdzie Nasze działo będzie prawdziwą gwiazdą i pierwszy raz zostanie pokazane publicznie, pojazd został sprowadzony do jednostki. Sama podróż, oraz pierwsze godziny w CSWL było okazją do przeprowadzenia ostatnich testów przed oficjalnym pokazem.

 

On był remontowany w wojskowych zakładach, stąd pewnie zdjęcie w jednostce. Normalnie stanowi eksponat dostępny w dni pracy muzeum Ogólnie mamy kilka perełek już po remoncie (o ile pamiętam jeszcze jeden Stug IV, parę transporterów, hetzera). Niestety wszystko rozrzucone po terenie całej polski. O przemyceniu całej pantery jako złom (przy zakazie wywozu z kraju na piśmie od generalnego konserwatora zabytków) w latach 90 ubiegłego wieku nie wspomnę. Słynny kolekcjoner z Warszawy maciej k. przewiózł czołg jako złom przez granicę (wtedy nie byliśmy w unii) i tam sprzedał za grubą kasę do USA. Panterkę straciliśmy a to by był rarytas. Zachowana myślę w jakiś 80 % była. Wanna w stanie bardzo dobrym, stała na obu gąskach w Czarnej Nidzie. Tył wieży miała odstrzelony, albo po trafieniu pociskiem, albo podczas rozbrajania przez LWP - nie wiem. Szkoda... A ostatnio wyjęli Valentine z Warty, skończyli rewitalizację 7TP. Dzieje się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli zbliżają sie ku koncowi. W sumie zostały mi jeszcze do zrobienia fartuchy boczne i stelarze do nich. Póżniej będe juz malował i składał na stałe. Wrzucam fotki z przymiarki figurki i kosza na koła zapasowe. Figurka wymagała użycia drobnej ilości szpachli przy ramieniu

 

 

73165212.jpg

98807646.jpg

80397348.jpg

72962065.jpg

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie dodatkowych kól zapasowych, które były w zestawie. Gdzie mógłbym je umieścic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie bede zamawiał zestaw do wiercenia ;) Druga sprawa, to linka. Podczas próby pozbycia sie nadlewek, dosłownie rozpadła mi sie w rekach Przy okazji chyba ją dokupie, ale metalową, tylko nie wiem jaka grubość i długośc musi byc. Moze ktos doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawu wiercenia same wiertełka idzie po taniości kupić, olinowanie zawsze jest dedykowane do danego modelu można też samemu zrobić z linki jubilerskiej. Gdzieś tam wcześniej pytałeś się o malowanie więć do listopada 1944 była dowolna twórczość nakładania kamuflażu. Pojazd trafiał żółty do jednostki i tam go załoga malowała. Wszystkie plansze poglądowe to jest dowolna twórczość. Pojazdy niemieckie dopiero w 1944r dostały kamuflaż na górnym pancerzu bo wcześniej to była rzadkość. Co do kamuflaży polecam książki Artura Majewskiego "Barwy i znaki Panzerwaffe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletowanie i sklejanie poszczególnych elementów zostalo zakonczone Nauczka z Tygrysa nauczyła mnie, że nie wszystko nalezy od razu sklejać ;) Teraz szlifowanie, malowanie i sklejanie na stałe ;) A co do kamo, to chyba pokusze się o cos w stylu ambush camo, a do pomocy zakupiłem plasteline techniczną, która być może ułatwi mi zadanie przy malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam nie ma czasem mg42

Prawidłowo powinien być MG-34

a to dobrze wiedzieć na przyszłość

 

ja zamontowałem takie http://www.exito.sklep.pl/pl/p/ACADEMY-1357-135-Panzer-IV-track-links/6368 aczkolwiek nie są ruchome

Tu masz ruchomy pytanie czy warto do tego modelu http://www.exito.sklep.pl/pl/p/AFV-CLUB-35179-135-40-cm-Track-for-Panzer-IIIIV/10035

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem te z tristara Udało mi sie znalesc za 34 zł, wiec zobaczymy co to bedzie, bo nie mam zamiaru sie meczyc z tymi gumiakami ;)

To jak dotrą to daj znać jaka jakość bo cena atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to i wg. mnie to porażka. Ale ktoś inny może używać tego z powodzeniem. Ja natomiast stosuje coś takiego - jak dla mnie większa kontrola wiercenia i mniejsza szansa na złamanie wiertła.

 

1_893571e9b104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazany powyzej przyrzad nie jest zly,jest tylko problem z mocowaniem wiertel pon.0.3mm.Nawet najmniejszy koszyk nie daje rady...Czy istnieje mozliwosc zablokowania sprezyny w poprzedniej?

Edzia.Chodzilo mi osprzet pokazany przez bazylms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.