Skocz do zawartości

Sturmgeschutz IV / Academy / 1:35


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gąski w koncu doszły Co do jakości, to cięzko powiedzieć, bo nie miałem styczności z takimi gąskami, ale wydaja sie ok, jak za tą cene. Niektóre ogniwka troche słabo trzymają, więc wymagają odrobiny kleju pośrodku, ale czytałem, że takie cuda zdarzaja zię i przy droższych produktach. No i koła napedowe ciasno wchodza, gdzie przy gumowych wchodza luźno.

 

 

dsc00082ywj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z gąsienicami przy Pz.kpfw.II z Tamiya. Wyciąłem wtedy głębsze przerwy między zębami i zeszlifowałem trochę zęby ale tylko te przylegające do gąsienicy. Trochę zadziałało, ale bez kleju też się nie obeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem cos takiego, ale to chyba uchwyt a nie wiertarka

 

 

http://www.mojehobby.pl/products/Zestaw-do-wiercenia.html

 

A mogłbys mi opisac zasade obsługi tej wiertarki?

 

hypnos82 - kupiłeś bardzo dobry sprzęt, używam go od 10ciu lat do malutkich wierteł. W pracy z tymi wiertłami nie ma znaczenia, czy końcówka jest obrotowa, czy nie. Wręcz powiedziałbym, że stała końcówka w narzędziu Excela, daje mi większą kontrolę nad procesem wiercenia i przez to tak często nie łamię tych mikro - wiertełek . Choć na to się przygotuj i nie od razu kupuj najdroższe !

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna strona złozona, ale chyba juz nie zainwestuje w tego typu klocki, co k***w i c****w poleciało to masakra. Przez te ciulowe spasowanie musiałem całośc praktycznie wiazac klejem. Jutro wstawie fotki, jak sie to prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrezygnowałem z dalszej męki montowania tych gąsek i zalozyłem gumowe, a te wykorzystam np na osłony. Odnosze wrazenie, że ten komplet jest zupełnie pod inne zawieszenie. Przedstawiam dalszy ciąg moich prac. Jak widac, kolor bazowy został położony, teraz tylko nałożenie camo Wanna z kadłubem, jest narazie na sucho złożona, a na stałe połacze dopiero, jak na gotowo przygotuje i zamontuje gąski, aby nie miec później problemów. Przed malowaniem połozyłem czarny podkład, co moim zdaniem dało ciekawy efekt cieniowania i lekkiego zużycia, co w szczególności widać na fartuchach i bokach wanny. Oczywiście, gdy dojdzie jeszcze wash itp zabiegi, to efekt powinien jeszcze byc ciekawszy. Teraz koncze malowanie narzędzi i innych elementów, a następnie biore sie za gąski (plus poprawka kól napędowych ) i camo

 

21290166.jpg

80272978.jpg

96718293.jpg

43561900.jpg

97883881.jpg

67182726.jpg

29005106.jpg

94099676.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu na początku przeraziła mnie wizja wiercenia jak śrubokretem ;) Cały czas wydawało mi się, że uzywacie wiertarek o jakims napędzie, ale jest ok i juz ogarniam ten sprzet

 

Czołem hypnos82.

Oczywiście, że używam, wiertarki Proxxona, doskonała rzecz. Mam też do niej wałek giętki, z końcówką jak długopis, co ułatwia trzymanie w czasie precyzyjnej obróbki. Ale.....używam jej właściwie tylko do pracy z frezami, tarczami tnącymi i szlifierskimi. Małymi wiertłami pracuję tylko ręcznie.

 

Pozdrawiam Cię

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elementy i i narzedzia pomalowane Jutro przede mna kolejne wyzwanie - położenie camo Musze powiedzieć, że troche sie obawiam, ale mam nadzieje, że wyjdzie dobrze Mam jeszcze pytanie odnośnie malowania figurki. Na jaki kolor pomalowac mundur ? Myslałem o kolorze pz schwarzgrau z domieszką gloss black, co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie przykleiłeś tą imitacje mocowania działa, do dachu będziesz to przyklejał? Na "świńskim ryju" na kołnierzu od tyłu zioną niezaszpachlowane dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działo jest dobrze złożone i będzie mocowane do dachu A co do szpar to o które miejsce ci dokładnie chodzi ? Bo ja nie widzę żeby coś aż tak razilo zreszta nic narazie nie było klejone tylko jest na sucho poskladane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dupa wyszła z camo Plastelina techniczna przy pędzlu nie zdała egzaminu, bo porobiły mi sie pod nia grudki farby i jakies nieplanowane plamy. Narobiłem sobie tylko dodatkowej roboty, bo musiałem wszystko czyscic i na nowo malowac Ten model jeszcze zrobie w jednolitym ubarwieniu (dunkelgelb) + washe. Jutro pomaluje jeszcze tylko załoganta i zaczne juz go składać. A camo poczeka na lepsze czasy, aż bedę pewny, że dam rade to zrobić. Przede wszystkim, bede malował już samym pedzlem bez żadnych dodatków. Przypuszczam, że gdybym zrobił pierw kontury cienkim pędzlem, a póżniej wypełnienia, to wyszłoby lepiej, ale nic pierwsze koty za ploty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dunkelgelb też fajne malowanie możesz popróbować modulacji. a na camo przyjdzie jeszcze czas podobno można też nanieść kontury delikatnie miękim ołuwkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.