Skocz do zawartości

Sturmgeschutz IV / Academy / 1:35


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

...

Wzruszyłaś mnie dogłębnie... od dziś jestem już innym człowiekiem

No ja myslę, choć po przeczytaniu dalszej części mam pewne watpliowści.
Obiecuję już nigdy nie zwracać uwagi na niechlujnie obrobione lub źle przyklejone części, niezaszpachlowane miejsca po wypychaczach lub farbę zalewającą wszystko co możliwe. Od dziś będę tylko motywował pozytywnie używając zwrotów tak bardzo lubianych i mających ogromny oraz niepodważalny wpływ na rozwój umiejętności modelarskich.

"Bardzo dobrze Ci idzie, oby tak dalej, zasiadam w pierwszym rzędzie"

Już za dwa miesiące będę miał 1000 postów co jednoznacznie przełoży się na prestiż, choć martwię się trochę, ze niektórych userów już nie dogonię

Pozwolę sobię odpowiedzieć jako jeden z tych co siedzą w pierwszym rzędzie ogromną ilością tak nielubianych przez ciebie postów. Otóż widze że słowo kultura jest dla ciebie obce. Nie znając człowieka od razu oceniłeś że:
To lubię, chłopak nie potrafi zaszpachlować dziur po wypychaczach, a już mu klarują co to modulacja
Można było napisać że są nie zaszpachlowane wypychacze normalnie, bez niepotrzebnego chamstwa. Ale po co jak można sobie ulżyć bo anonimowo jest najłatwiej. I żebyś wiedział że jest to Polskie, a nawet bym powiedził wschodnioeuropejskie zachowanie bo będąc w UK już 8 lat mogłem się dokładnie dowiedzieć jak wygląda polska uprzejmość. Oczywiście nie wszyscy tacy są ale cóż, niektórym słoma z butów wychodzi. A jak masz coś jeszcze do powiedzenia w ilości postów to zapraszam na priv, bo do tego to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ogólnie rzecz biorąc obserwując Twój warsztat (nie koniecznie w pierwszym rzędzie) przypomina mi się moja walką z nieszczęsną panterą... pamiętam jak jarałem się moim plastelinowym zimmeritem

Zauważyłem że masz nie wielką wiedzę jak i doświadczenie ale za to masz spore chęci do przyswajania tej wiedzy co idzie na plus. Chyba już po raz setny powinienem dziękować niektórym forumowiczom którzy uwierzyli w mój potencjał i pokierowali mnie na właściwą drogę (tak na marginesie też niektórych powinienem przeprosić za to że nie zawsze robię jak mi radzą)

No ale do czego zmierzam... słuchaj się tych niektórych, wdrażaj w swoje modele ich rady (przynajmniej się staraj) znajdziesz tu na prawdę wielu dobrych ludzi którzy jeśli trzeba to Ci pomogą. A ci którzy obrośli w piórka (przepraszam tych których mogłem tym urazić) i nie potrafią już podejść do kogoś jak do początkującego po prostu ignoruj.

Działaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko akurat nie jestem jakimś nastolatkiem który się będzie przejmował i brał do siebie pewne zachowania innych Wziąłem pod uwagę te dziury po wypychaczach ale resztę uwag i sposób ich przedstawienia wziąłem na miękko ;) Z prac jestem bardziej zadowolony niż przy Tygrysie Model nie jest zalany klejem a malowanie odbywało się etapami dzięki czemu wszystko ładnie się prezentuje Tak jak wspominałem jutro dam foty Mam jeszcze pytanie odnosnie wyciorow Bo instrukcja pokazuje montaż z tylu na boku kadłuba ale tam mi się to nie mieści bo przeszkadza stelarz na fartuchy Czy można je dać np wyżej koło skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wygląda całkiem, całkiem. Szcególnie jak na malowanie pędzlem. Jedynie klocek drewniany z tyłu mi się nie podoba. Możesz też jeszce przewiercić dziurkę w uchwycie z tyłu na dole wanny. A czy jest merytoryczny i z babolami? To już niech się lepsi modelarze wypowiedzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też sie wydaję że jak na niedawne rozpoczęcie przygody z modelarstwem to jest dobrze ; ) niepotrzebnie tylko pomalowałeś hamulec na kolor stali i trzebaby zmienić kolor drewnianych elementów bo ten jest ewidentnie zbyt ceglany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie pomalowany. Jeżeli malujesz pędzlem, to i tak wyciągniesz z niego sporo jak zastosujesz wash, a później zrobisz przecierkę suchym pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też sie wydaję że jak na niedawne rozpoczęcie przygody z modelarstwem to jest dobrze ; ) niepotrzebnie tylko pomalowałeś hamulec na kolor stali i trzebaby zmienić kolor drewnianych elementów bo ten jest ewidentnie zbyt ceglany.
Hamulec juz zostawie jak jest, bo ciezko mi go teraz bedzie pomalowac, ale bede wiedział na przyszłośc Reszta jest mozliwa do poprawki Czy czerwony kolor gaśnicy może byc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też sie wydaję że jak na niedawne rozpoczęcie przygody z modelarstwem to jest dobrze ; ) niepotrzebnie tylko pomalowałeś hamulec na kolor stali i trzebaby zmienić kolor drewnianych elementów bo ten jest ewidentnie zbyt ceglany.

 

 

Chodzi ci o hamulec wylotowy ? Jesli tak, to rózne akurat widziałem wersje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze ci idzie, oby tak dalej!

(jest cała masa poprawek, ale guru już zaakceptował, więc ja byt marny tego forum nie śmiem podważać jego opinii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Szczerze powiedziawszy narobiłeś mi smaku na ten model . Wiem, że puryści zarzucą mu wszystko, tylko nie to, że przypomina oryginał, ale względy ekonomiczne przemawiają za jego kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem na taki przypominający w linku A co do oryginalności tego modelu, to akurat nie był dla mnie jakis priorytet. Wziałem go, aby podszkolic sie w klejeniu, malowaniu i innych sprawach. Bardziej powaznie podejde juz do kolejnego modelu, gdzie bede sie starał uzyskac najbardziej prawidłowy efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem na taki przypominający w linku

 

na kolor całego ojazdu, jednym słowem. nudy..

 

Nudy nie nudy, ważne że krwisto czerwona nie jest, albo "częściowo rowerowo" różowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.