Skocz do zawartości

Mirage Hobby - zapowiedzi/nowości


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Część z was na pewno zauważyła, że ukazał się nowy model okrętu w 1/350. Jest nim model:

 

HMS „Anchusa” Korweta klasy Flower (K186) - Mirage Hobby 350801

 

8132.jpg

 

W połowie marca br. ukaże się:

 

HMS Zinnia (K98), Flower Class Corvette - Mirage Hobby 350802

 

8232.jpg

 

8233.jpg

 

8235.jpg

 

8236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

właśnie przyszła:)

 

Pudełko trochę ... kartonowe - myślę że powinno być grubsze jak na swoje rozmiary... Trzeba dopominać się o dobre zabezpieczenie przesyłek:)

IMG_5860.JPG

 

W środku znajdziemy arkusik kalkomanii, instrukcję i kartę z przykładowym malowaniem. Wszystko jest dość przejrzyście oznaczone i rozrysowane. Instrukcja zawiera rzuty okrętu. Wyraźnie wydrukowane na dobrej jakości błyszczącym papierze.

IMG_5862.JPG

 

IMG_5863.JPG

 

IMG_5864.JPG

 

Okręt jest w 3 ramkach. Pierwsza zawiera m.in. kadłub

IMG_5865.JPG

 

IMG_5866.JPG

 

IMG_5867.JPG

 

Podoba mi się rzeźba blach kadłuba - chociaż w dolnej części jest trochę pofalowana. I wiele innych rzeczy - np. winda kotwiczna nie jest jedynie glutem na pokładzie - jej bęben jest osobnym elementem. Jest też faktura deskowania. Nie ma typowych w tej skali łańcuchów kotwicznych odbitych w plastiku (to oczywiście in plus).

IMG_5872.JPG

 

IMG_5873.JPG

 

IMG_5874.JPG

 

Nawet miotacze bom głębinowych przypominają miotacze bomb głębinowych. Okna mostka do wydziarania:

IMG_5876.JPG

 

Szczerze mówiąc: podoba mi się. Postęp w stosunku do produktów typu np. tarantule - wydaje się bardzo duży. Kupiłem za 45 PLN+przesyłka.

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Fajnie że Mirage Hobby żyje i wypuszcza nowe produkty , tylko szkoda przy tej skali moje niezgrabne paluchy nie wyrobioną Polskie okręty podwodne w 1/144 to by było coś.

 

Ano, to by bylo fajnie i torpedowce tak samo. Swoja droga troche mnie zalamali zmieniajac skale, jak tu postawic reszte floty w 1/400 kolo tych nowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....powinno sie zabronić FB ! kiedy maja to wydać ...?

 

- zapowiedzi ,zapowiedziami ,a my .... Fajnie ,że skale zmienili, ale własnie tu pojawia sie problem z naszymi destroyerami Tak jak kolega wyżej napisał - może petycyje wyślemy do szacownego wydawnictwa w sprawie zwiekszenia skali modeli naszych "nawałnic" !? Nie wspomne o opach ktore nie beda mi pasować do reszty planu.... Mam w polanie Wichry, ale teraz nie wiem, co robić ...

 

 

 

za Kaszuba firmie należy sie .... ,a za reszte ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....powinno sie zabronić FB ! kiedy maja to wydać ...?

 

- zapowiedzi ,zapowiedziami ,a my .... Fajnie ,że skale zmienili, ale własnie tu pojawia sie problem z naszymi destroyerami Tak jak kolega wyżej napisał - może petycyje wyślemy do szacownego wydawnictwa w sprawie zwiekszenia skali modeli naszych "nawałnic" !? Nie wspomne o opach ktore nie beda mi pasować do reszty planu.... Mam w polanie Wichry, ale teraz nie wiem, co robić ...

 

 

 

za Kaszuba firmie należy sie .... ,a za reszte ...

 

Jestem ZA polskimi niszczycielami, nie tylko za W/B i B/G ale taki Piorun, czy Garland mi się marzą w 1:350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A może się spełnią marzenia? Jak na razie można już zamawiać Podhalanina

Mimo, że jestem bardziej pancerny na kółkach, to jednak sam sqsiłem się na model MH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Bo jest zdecydowanie bardziej popularna od 1/400 i można do niej znaleźć więcej dodatków tzw. "ogólnych", typu relingi, drzwi, lufy, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja się cieszę że jest taka firma jak Mirage. Mają ciekawe modele które są coraz lepsze jakościowo i co najważniejsze nie kosztują fortuny. Marzy mi się jeszcze żeby zaczęli robić np. u-booty w skali 1/200 lub 1/144. Poczekamy, zobaczymy. Mam parę ''siódemek'' i ''dziewiątek'' w 1/400 ale marzy mi się coś większego :-). Wiem że Revell ma w swojej ofercie coś takiego ale Mirage oferuje konkretne egzemplarze w 1/400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.