Skocz do zawartości

(In box) Grumman F6F-5N Hellcat - Trumpeter, 1/32


origami

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością prezentuję jedną z nowości firmy Trumpeter. Grumman F6F-5N Hellcat w skali 1/32. Jest to pierwszy z trzech Hellcatów, które pojawią się w ofercie tej firmy. Jeśli wierzyć zapowiedziom, kolejno mają być jeszcze wersje: F6F-5 i F6F-3.

DSC00568.jpg

Nie będę się mądrzył na temat jakości wyprasek, nitów, linii wgłębnych itp. Nie będę udawał, że się na tym znam. Po prostu wrzucam zdjęcia do samodzielnego wglądu i oceny.

th_DSC00595.jpgth_DSC00581.jpgth_DSC00580.jpgth_DSC00578.jpgth_DSC00577.jpg

th_DSC00576.jpgth_DSC00575.jpgth_DSC00574.jpgth_DSC00573.jpg

Samolot można „z pudełka” wykonać w dwóch malowaniach

th_DSC00586.jpg

th_DSC00585.jpg

... hmm, właściwie to w jednym, tylko z dwóch różnych dywizjonów. Jednak przy tej skali, wykonanie indywidualnie masek do malowania numerów taktycznych i przynależności dywizjonu nie powinno być problemem (Techmod ma w ofercie kalki do wersji F6F-5 ale niezbyt ciekawe propozycje). Swojego Hellcata wykonam prawdopodobnie w wersji z lotniskowca Essex lub Saratoga.

Nie będzie też większego problemu ze ewentualną zmianą wersji do zwykłej 5, gdyż wersja 5N zewnętrznie różni się od niej bardzo nieznacznie, a jeden z najbardziej charakterystycznych jej elementów – radar na prawym skrzydle - zrobiony został w modelu jako osobny element, więc można go do skrzydła po prostu nie montować.

Samolot można wykonać ze złożonymi skrzydłami, na co zwracam uwagę, bo niestety nie zawsze dla producentów modeli jest to oczywiste.

th_DSC00600.jpgth_DSC00599.jpgth_DSC00598.jpgth_DSC00596.jpg

Osłona silnika jest przezroczysta, co daje możliwość pełnego wyeksponowania silnika samolotu. Koła podwozia wykonano z gumy, dodano również fototrawione pasy oraz kalkę z przyrządami w kokpicie. Ilość elementów fototrawionych oraz wspomniana kalka na pewno nie zadowoli starych wyjadaczy, ale mi – póki co – wystarcza.

th_DSC00589.jpg

Jak myślicie, co producent ukrył w tej torebeczce z czarnej folii?

th_DSC00592.jpg

Oj, strasznie pruderyjni ci Chińczycy.

th_DSC00593.jpg

Na koniec bardzo miła niespodzianka. Producent dodał do samolotu bonus w postaci lotniskowcowego traktorka. Świetny dodatek do dioram. Przy niewielkiej różnicy w skalach 1/32 i 1/33 może również posłużyć za dodatek przy fotografowaniu amerykańskich samolotów pokładowych z kartonówek.

th_DSC00584.jpgth_DSC00583.jpgth_DSC00582.jpg

Przedstawiam jeszcze fotki gotowego modelu, zaczerpnięte ze strony producenta. Model, w zależności od sklepu, kosztuje 190-200 złotych. Bardzo się cieszę, że go kupiłem. Dokończę kilka zaczętych kartonówek i biorę się do sklejania tego cuda.

th_h10.jpgth_h09.jpgth_h08.jpgth_h07.jpgth_h06.jpg

th_h05.jpgth_h04.jpgth_h03.jpgth_h02.jpgth_h01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom albo to złudzenie na fotkach albo faktycznie jest za nisko - myślałem że mam omamy Powinno być na środku tego okrągłego otworu, a mam wrażenie że jest na środku całej osłony

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie rację. Przymierzyłem części na sucho i widać, że miejsce mocowania silnika wyznaczono nieco za nisko. Ta wstydliwa wpadka chińczyków będzie jednak dość łatwa do naprawienia.

Dzięki, że zwróciliście mi na to uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
He He .W takim modelu taka wpadka :-))))).Nawiasem mówiąc ta przeźroczysta osłona silnika to straszny syf.Kto na to wpadł !!!!

A co przeszkadza w zamalowaniu? Ktoś chce - zostawia, ktoś nie chce - zamalowuje. Dali wybór - dobry pomysł. I tak przecież cały model zazwyczaj się maluje więc czy szary, czy biały, czy przeźroczysty plastik - jeden czort :P

 

P.S:

Fajna fota Hellcata:

hellcat-michael.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobili fajną makietkę silnika,to mogli dodać osłonę ze zdemontowanymi panelami,Coś co nie było by tak tandetne.

A ten pomysł,wskazuje ,że odbiorcą tego modelu powinny być dzieci :-)))

A przecież nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z przezroczystym poszyciem nie jest nowy - Tamiya ma kilka modeli w takim wydaniu. Nie bronię tego pomysłu, w swoim modelu zamaluje te przezroczystości.

Ogólnie i tak jest to chyba najlepsze wydanie Hellcata w tej skali a na miano zabawki dla dzieci już bardziej zasługuje w tej skali Hellcat Hasegawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie i tak jest to chyba najlepsze wydanie Hellcata w tej skali a na miano zabawki dla dzieci już bardziej zasługuje w tej skali Hellcat Hasegawy

Na pewno najlepsze go grudnia gdy pojawi się pierwszy z serii Hellcatów Eduarda w 1/48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.