Skocz do zawartości

M1128 Mobile Gun System Academy+ Modell Trans 1:72


pgreg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po długiej przerwie w dzieleniu się rezultatami mojego dłubania w 1:72 postanowiłem nadrobić zaległości

Na początek chcę Wam pokazać dosyć ciekawą konwersję: M1128 MGS na bazie Stryker'a.

Podwozie z modelu Stryker z Academy - bardzo przyjemnie zdetalowane, góra kadłuba oraz działo z żywicy Modell Trans.Tutaj muszę przyznać że była to moja pierwsza przygoda z żywicą - kilka stresów przeżyłem, kilka błedów wypatrzyłem - jak to zwykle bywa po fakcie....

A więc do działa

... znaczy do dzieła

DSC_5281.jpg

DSC_5284.jpg

DSC_5286.jpg

DSC_5287.jpg

DSC_5289.jpg

DSC_5295.jpg

a tutaj razem ze Stryker'em z Trumpetera:

DSC_5291.jpg

DSC_5294.jpg

... i jeszcze dwa słowa komentarza:

udało mi się złamać lufę w czasie jej prostowania - stąd jeśli nie trzyma symetrii to dlatego że musiałem ją nawiercać i wzmacniać by się jakoś trzymała.

Anteny - niestety mam z nimi problem: szukam nadal innego tworzywa prócz drutu, bo jak sami widzicie po paru dotknięciach nie trzymają już równo ...

 

Generalnie polecam kowersję - bardzo przyjemnie spasowana, i poza krzywą lufą nie stwierdziłem większych niedoróbek ani bąbli.

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

fajniuni model, anteny troszkę powyginane, ale reszta miodzio , mam pytanie jak jest z odlewami Modell Transu. Osobiście nie miałem z nimi do czynienia, czy mają dużo nie dolewek lub dziur po bąblach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.... te antenki.... Będę je wymieniał masowo wkrótce i wtedy podmienię zdjęcia.

To moja pierwsza żywica Modell Trans i mam jak najbardziej pozytywne zdanie na jej temat.

Tak jak pisałem - lufa była delikatnie "opadnięta" - natomiast cała reszta bez zastrzeżeń. Szkoda tylko, że jedyną podpowiedzią co do montażu jest kilka zdjęć cz-b w kiepskiej jakości ale dałem radę - przydałby się jednak jakiś rysunek.

Podsumowując: drobne bąbelki (kilka łącznie na wszystkich elementach) i bardzo dobry poziom detali oraz szczegółów. Zdecydowanie rekomenduję.

Mam jeszcze kilka konwersji z tej firmy i zamierzam je wkrótce wykorzystać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, tylko ten kolor cos nie tak, no chyba ze tak wyszlo na fotkach.

Na anteny polecam wlosie z pedzlow malarskich (tych do mieszkania)

Czarne, gietkie i po jednych zakupie masz do konca zycia.

Co do krzywej lufy, to problem ten wystepuje prawie zawsze przy tej dlugosci. Do goracej wody i sama sie wyprosci. Czasami mam wrazenie ze "zapamietuje ksztalt pierwotny"

I mala uwaga: Trumpeter jest za krotki.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po co kupować anteny? po co szukać zamienników, drutu itp. najlepsze są z rozciągniętej ramki nad zapalniczką lub świeczką, długość, grubość sami ustalamy, A co do modelu , podoba mi się Żywicę, zawsze prostuj w ciepłej bardzo ciepłej wodzie. Nie wrzątku. Ja raz prostowałem żywicę, zalałem wrzątkiem i lufa była jak gumy. Najlepsza gorąca woda, zanurzyć na chwilę i wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co to się nogi nocą

A po to, aby model prezentował się lepiej, a firma prosperowała, samemu można wszystko zrobić, nawet model w 100%

Dajmy spokój z tym dziadowanie i kombinowanie, to było dobre jak nic nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.