Jump to content

PzKpfw IV Ausf.C TRISTAR & ABER


Recommended Posts

Model przedstawia czwórkę z kampanii Belgijsko Francuskiej, Pierwszej Pancernej w Maju 40 roku, tzw. operacja Niwi w której wzieli udiał również piechociarze z Grossdeutschland. Czołg malowany akrylami Gunze z których to rezygnuje na rzecz lepiej mieszalnych valleyo, do tego kilka specyfików AK, pigmenty oraz żywica Miga. Domodelu dodane błotniki od Abera, z których nie jestem zbyt zadowolony. Trawa na makietce to Green Line.Jak to zwykle u mnie w każdym modelu staram się wykonać coś nowego, czego wcześniej nie robiłem. Tak więc jest to moja pierwsza zabawa z żywicą, taką ilością błota, oraz figurek, oraz z dość skomplikowaną fakturą podłoża. Kolor tanka popsuł trochę Brown-Blue wasch od miga, czego w czasie budowy postanowiłem już nie zmieniać. Po prawdzie jest to mój trzeci model na poważnie i jest z nich wszystkich najbardziej skomplikowany. Jestem z niego zadowolony, ale nie jestem obiektywny bo sam go robiłem ocenę pozostawiam wam.

 

SAM_2100_zpsdcf50b2e.jpg

 

SAM_2106_zps1823a89f.jpg

 

SAM_2107_zpsfa2a4309.jpg

 

SAM_2111_zps312b7817.jpg

 

SAM_2112_zpsf2a76722.jpg

 

SAM_2114_zps90a36607.jpg

 

SAM_2119_zps09a0d973.jpg

 

SAM_2122_zpsfbe0a908.jpg

 

SAM_2127_zps1362bdfa.jpg

 

SAM_2135_zpsb82d8f4c.jpg

 

SAM_2138_zpsa8137b55.jpg

 

SAM_2140_zps0d7f3650.jpg

 

SAM_2144_zpsf0899e2b.jpg

 

SAM_2145_zps31e2026b.jpg

 

SAM_2149_zps76f445d6.jpg

 

SAM_2150_zps127291b6.jpg

 

SAM_2151_zps9a6aa17f.jpg

 

SAM_2152_zpseed7fc60.jpg

Link to post
Share on other sites

Powiem że Podoba mi się. Z tego co widzę czołg wg. mnie jest ładnie wykonany. Nie podoba mi się błoto, wygląda jak czekolada, i wanna czołgu też lekko przesadzona z tym błotem. Co do Figurek, to sam jestem słaby w tym, ale brakuje w nich choćby cieni, uwypuklenia szczegółów itp. Bardzo podoba mi się to że pobrudziłeś im buty błotem, ładnie to wygląda. Ogólnie całość ładna.

Może dodaj nowe foty, będzie trochę lepiej widać bo lekko psuje lampa.

Link to post
Share on other sites

Oglądałem warsztat i powiem szczerze że dobrze to wszystko wyglądało na etapie składania ..

zawaliłeś model błotem a szkoda, bo detal był świetny moim zdaniem i wszystko zakryłeś, figurki dodatkow psują cały efekt- po pierwsze jest ich za dużo a po drugie dosyć kiepskawe chociaż sam niewiele lepiej je maluję....

ogólnie jak na trzeci model całkiem dobrze..

Link to post
Share on other sites

Kukiełki jak kukiełki, tak właśnie wyglądają. Za dużo na dioramie błota. Sam czołg ma jakiś dziwny zielonkawo-szary kolor. Malowałeś czołg pędzlem?

Link to post
Share on other sites

Ok poprawki które wymieniłeś zrobię jak tylko przejdzie mi chwilowa niechęć do czwórki, chyba zbyt wysoko poprzeczkę sobie postawiłem a z efektu zadowolenia pełnego nie ma. Czapka dowódcy chyba powinna być szara jak mniemam, puszki też się da poprawić a naramienniki muszę zamówić od Archera, ale ceny przerażają. Za dwa zestawy kalek do afrykańczyków z esdeka dałem ponad stówę. Natomiast koledzy zarzucają mi brak cieni na figurkach, bo i faktycznie na fotkach tego nie widać, jednak mundury są cieniowane. Inna sprawa że malowanie figurek to wyższa szkoła jazdy ale mam nadzieję że wszystko przyjdzie z czasem. Za jakiś czas pomęczę cie trochę z figsami do esdeka a jak poprawię obecne wrzócę fotkę.

Link to post
Share on other sites

Praca mi się generalnie podoba, ale.. Na pierwszym miejscu "ale" są zdjęcia. Kolor modelu jest na nich zielony, a i powstałe cienie też psują efekt. Co do figurek to połowa modelarzy prezentujących tutaj swoje prace ma z nimi problem, więc trenuj dalej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.