Skocz do zawartości

P51D Mustang 1/48 Revell


Zvezdar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiłem niedawno model P 51 D ''Mustang'' z zestawu firmy Revell, przedstawia on samolot z 369 Fsq/359 FG o nazwie własnej ''Hubert'' IV-D pilota Lt. Rene L. Burtner'a z wiosny 1945 roku, na którym jak myślę zniszczył trzy sowieckie Jaki w okolicach Morynia w czasie omyłkowego ataku na to lotnisko w dniu 18 marca'45.

 

W samym modelu dokonałem kilku modyfikacji, między innymi: wykonałem poprzez fototrawienie nową klapkę od osłony w dolnej części silnika, dorobiłem linkę antenki oraz antenę AN/APS 13 na stateczniku pionowym, lusterko wsteczne ICM, siłowniki od podnoszenia klap podwozia oraz chłodnicy(ta jest ruchoma) zmieniłem śmigło na inne z zestawu ICM, powycinałem lotki, klapy i stery, dodałem przewody hamulcowe, lekko zmodyfikowałem golenie podwozia. Model miał być niskobudżetowy i posłużył za poligon doświadczalny dlatego po raz pierwszy w życiu wykonałem na nim zmianę linii na wgłębne oraz nitowanie. Oznaczenia są różne:

 

-firmowe revlowskie to: napisy eksploatacyjne oraz gwiazdy,

 

-nazwa Hubert, biały podkład pod ludzikiem oraz IV-D to szablony,

 

-nr seryjny, metryczka pod kabiną, kolorowy ludzik , trzy czerwone paski na sterze oraz światła do lotu w szyku to kalkomanie własnego pomysłu wydrukowane na drukarce.

 

Model malowany był metalizerem MM1418, MM chrom, lakierem Sealer MM, akryle Pactra.

 

 

Kilka zdjęć z budowy

 

dsc06130d.jpg

dsc06130d.jpg

[img[http://imageshack.us/a/img6/7397/dsc06961s.jpg[/img]

dsc06961s.jpg

dsc06992a.jpg

dsc06993m.jpg

 

 

Zdjęcia oryginalnej maszyny oraz pilota R.L. Burtner'a

 

001ivdburtnerp51d252.jpg

 

001ivdburtnerp51d25.jpg

 

Kilka zdjęć gotowego modelu

 

01p4260400czarnobiay.jpg

 

02p4260423.jpg

 

03p4260420.jpg

 

07p4260447.jpg

 

10p4260500.jpg

 

11p4260402.jpg

 

011p4260444.jpg

 

13p4260404.jpg

 

14p4260407.jpg

 

15p4260430.jpg

 

18p4260466.jpg

 

19p4260457.jpg

 

081p4260476.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie bardzo dobre,ale mam pewne wątpliwości w sprawie zdjęć .Wydaje mi się ,że przedstawiają dwa różne samoloty.Oba posiadają śmigła Hamilton Standard,ale różne wersje,oraz na dolnym nie widać zielonej osłony silnika.Wydaje mi się ,że Twój model przedstawia samolot z drugiego zdjęcia z nieprawidłową zieloną osłoną silnika.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem wybitnym specem od Mustangów, ale tej linki od anteny w europejskim Mustangu to jesteś pewien?

Nie jestem pewien w tym konkretnym egzemplarzu , ja się sugerowałem instrukcjami od producentów kalkomanii do tego konkretnego samolotu, ale to jest jednak błąd.... Co proponujesz?

 

Też teraz pracuję nad Mustangiem w mniejszej skali, ale mam pytanie czy owiewka kabiny pilota powinna tak odstawać ?

Revell tak opracował, że można ją odsuwać i zamykać, tak więc jest w prowadnicach...

 

 

Wykonanie bardzo dobre,ale mam pewne wątpliwości w sprawie zdjęć .Wydaje mi się ,że przedstawiają dwa różne samoloty.Oba posiadają śmigła Hamilton Standard,ale różne wersje,oraz na dolnym nie widać zielonej osłony silnika.Wydaje mi się ,że Twój model przedstawia samolot z drugiego zdjęcia z nieprawidłową zieloną osłoną silnika.Pozdrawiam.

Cieszę się, że Ci się podoba, zdjęcie o którym wspominasz pochodzi ze strony 359 FG http://www.littlefriends.co.uk/gallery.php?Group=359&Style=item&origStyle=list&Item=19&Temp=469&searchString= i wydaje mi się, że coś było przy nim majstrowane, rozmazane jest przejście między zielonym dziobem a resztą kadłuba oraz zamazana jest metryczka pod kabiną-takie odnoszę wrażenie, no ale jest to chyba jedyne zdjęcie całego płatowca. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.