Skocz do zawartości

Dragon - Panzerkampfwagen IV Ausf. H - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

Przy naciąganiu strzelają uchwyty - nie ma szans ich założyć. Wiem, że mają być pod skosem,

 

Póki co wróciłem właśnie z Obi. Motipa brak. Kupiłem lakier akrylowy szary innej marki - Fly Primer i mam nadzieję że się nada (stosuje się go jako podkład do tworzyw sztucznych - plastik). Jest to szybkoschnący podkład akrylowy...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wysyłka kosztuje, a finanse topnieją Motip to podkład akrylowy - tym się kierując, wziąłem coś innego z nadzieją, że się sprawdzi. To tego samego producenta co Motip tj. nazwa producenta - Motip Dupli BV... powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dopasować 3 ekrany (pod rząd - ciurkiem) - pozostałe dwa nie ma szans... zęby na stelażu nie zazębiają się z uchwytami na stelażu. Jest różnica około pół centymetra i bez względu na to jak bym je układał... jest za ciasno. To nie wykonalne je dopasować...

 

Trzeba szukać innych rozwiązań tj. przesuwać uchwyty lub / i pościnać zęby. To da się zrobić, tak myślę, ale... Na tę chwilę jestem przekonany że ten problem to jest wina Dragona. Przyznam, że czuję się zawiedziony... firmą Dragon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam zestawowych stelaży i ekranów również zestawowych - blaszanych. Dopasuje je... choćby nie wiem co

 

 

Przecież one są oznaczone, gdzie co ma być i wszystko pasuje. nie panikuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oznaczone, ale według tych oznaczeń nie pasowały. Kolega Daniel uważa, że stelaż zrobiliśmy dobrze.

 

Tak jak pisałem:

- przy zakładaniu jeden w środku się nie mieści (krańcowe wchodzą i dwa pozostałe - na jeden z środkowych dowolnie który jest za ciasno, za szeroka blaszka)

- pojawia się problem z zębami na stelażu, który próbuję rozwiązać zarówno przez przesuwanie uchwytów w pozycje 'nie fabrycznie oznaczane', jak i prawdopodobnie konieczne będzie podpiłowanie niektórych zębów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oznaczone, ale według tych oznaczeń nie pasowały. Kolega Daniel uważa, że stelaż zrobiliśmy dobrze.

 

Tak jak pisałem:

- przy zakładaniu jeden w środku się nie mieści (krańcowe wchodzą i dwa pozostałe - na jeden z środkowych dowolnie który jest za ciasno, za szeroka blaszka)

- pojawia się problem z zębami na stelażu, który próbuję rozwiązać zarówno przez przesuwanie uchwytów w pozycje 'nie fabrycznie oznaczane', jak i prawdopodobnie konieczne będzie podpiłowanie niektórych zębów

To coś spieprzyłeś bo u mnie były ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to chodzi ale w Panzerze osłony mogą na siebie zachodzić u mnie w wątku to widać.Czy tak jest dobrze?

Raczej tak ,przynajmniej tak wynika z foto.Problem mialem z tym dolnymi mocowaniami wychodzącymi z błotnika tu trzeba było je delikatnie poprzesuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowałem tak aby nie zachodziły na siebie, tylko się stykały. W międzyczasie już pogubiłem 2 uchwyty - te górne, będzie więc bez wszystkich, bo te małe cholerstwo przyklejone CA potrafią wystrzelić i szukaj wiatru w polu.

 

Spasowałem jeden bok na cacy - podoklejam tam uchwyciki górne (1 lub dwa na ekran - muszę wziąć pod uwagę straty tego co się pogubiło) i będzie git. Potem to samo z drugą stroną i można w końcu brać się będzie za malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorzucić tę blachę na czubku to i tak będą zachodzić. Generalnie chyba straciłem całkowicie cierpliwość do tego modelu. Męczę się z tym pierdolnikiem kilka dni i znów zaczynam to od nowa

 

Zastanawiam się coby nie zabrać się za malowanie Tygrysa a do tego gówna wrócić jak znów zmobilizuję siły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.