Skocz do zawartości

Dragon - Panzerkampfwagen IV Ausf. H - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

Fartuchy z Zimmeritem na Ost-Froncie? Ciekawy temat.

Takie rzeczy, to chyba tylko na zachodzie, gdzie niemieckim pancerniakom się przez kilka miesięcy trochę nudziło i pokryli swoje pojazdy Zimmeritem także i na ekranach.

A od kiedy zimm nakładany był w warunkach polowych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fartuchy z Zimmeritem na Ost-Froncie? Ciekawy temat.

Takie rzeczy, to chyba tylko na zachodzie, gdzie niemieckim pancerniakom się przez kilka miesięcy trochę nudziło i pokryli swoje pojazdy Zimmeritem także i na ekranach.

 

Kto Ci takich rzeczy naopowiadał?

Podpowiesz koledze jednostkę?

 

eb740kopie.jpg

źródło zdjęcia e-bay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie sugestie mile widziane Chociaż najbardziej zależałoby mi na SS'ach, mam do wykorzystania AK Waffen SS suche kalki - godła dywizyjne.. Będę obserwować, a być może ktoś coś więcej na ten temat wie...

 

W międzyczasie - wieża skończona na tę chwilę (KM na wieżę trafi po pomalowaniu całości - będzie malowany oddzielnie). Na wieżę trafił uchwyt do kaema, oraz wymęczony (ile przekleństw poleciało ) hamulec wylotowy do działa.

 

wieza_complete1.JPG

wieza_complete2.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Nota bene, detale IV są imponujące - niestety część z nich przykrywają schurzeny oraz zimmerit, ale muszę powiedzieć, że dragonowski pietyzm mi się podoba. Coś czuję, że jak skończę drugiego Tigera - Tamki, to już nigdy jej nie kupię Tylko Dragon To mój pierwszy Dragonik i muszę przyznać, że mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy zimm nakładany był w warunkach polowych???

Okazjonalnie na samym początku, kiedy dopiero zaczynano nakładać go seryjnie w fabrykach robiono to też w warsztatach polowych.

 

Dobrze wiedzieć, że fartuchy z Zimmeritem trafiały się i na wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy zimm nakładany był w warunkach polowych???

Okazjonalnie na samym początku, kiedy dopiero zaczynano nakładać go seryjnie w fabrykach robiono to też w warsztatach polowych.

 

Dobrze wiedzieć, że fartuchy z Zimmeritem trafiały się i na wschodzie.

Ciekawe nie powiem ciekawe ale proponuję zagłębić temat lub okazać źródło potwierdzające twą tezę. Bo według wszelkich prawideł zimm zaczęto nakładać w fabrykach na przełomie października i listopada 1943. A zaprzestano w listopadzie 1944 celem szybszego wypuszczania pojazdów do jednostek. Wątpie by jakikolwiek warsztat polowy posiadał na stanie suszarnie potrzebną do utrwalenia pasty po nałożeniu na pancerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, żeby pojazdy przechodziły przez "suszarnię" u producentów. Chyba, że pod tą nazwą kryje się kilkudniowe stanie pojazdu i oczekiwanie aż rozpuszczalnik odparuje przed malowaniem koloru bazowego. Dlatego właśnie zaprzestano nakładania zimmu. Praktycznie gotowe pojazdy stojące w fabrykach były narażone na bombardowania.

Zimmerit nakładany polowo to nic nadzwyczajnego. Wiele pojazdów które wyszły z fabryk jeszcze bez tejże pasty, otrzymało ją już w warsztatach polowych przy okazji remontów.

 

Tak na marginesie, zaprzestano go nakładać we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że "szwabki" zrezygnowały z "zimma", bo w końcu dotarło do nich, że przed niczym nie chroni

 

Oczywiście, bo tylko Giermańce, używali miny magnetyczne, przed którymi miał chronić Zimmerit . To taki paradoks, bardzo dobrego poniekąd, ale bez użytecznego patentu .

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmerit by nakładany fabrycznie , ale polowo też . Dostarczany w beczkach na front. Fabryczny zimmerit jest równy, starannie nakładany, cienko (np panthery D,A,G). Polowo nakładany zimmerit był mniej równy, często naładany na eksploatowane już w służbie pojazdy (nawet jeden sgkfz 251 się dczekał). Wzory polowe nie sa juz tak idealne i równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marten owszem zgłębione tylko nie po twojej wypowiedzi, alo coś tam poszukałem i pogrzebałem i faktycznie coś jest na rzeczy bo udało mi się znaleść fotkę takiej beczki ale gdzie ona stała to już ciężko powiedzieć bo to był kąt jakiegoś pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć. Dziś większy updejt po długiej nieobecności (koło półtora miesiąca). Większy, ponieważ jednocześnie Panzer III i IV Panzer IV H prezetuję się jak na zdjęciach poniżej. Generalnie jest tuż po podkładzie, ale malować go będę dopiero po skończeniu Panzer III L z Tamiyi. Zauważę, że niestety wyszedł pewien problem, mam wrażenie, że shurzeny całkowicie nie pasują - uchwyty pękają przy nakładaniu znaczy odklejają się - jeden gdzieś mi wystrzelił i zaginął, póki co to jedyna strata i może jakoś sobie z tym poradzę. Poniżej fotki

 

IV_surfacer_1.JPG

IV_surfacer_2.JPG

IV_surfacer_3.JPG

IV_surfacer_4.JPG

IV_surfacer_5.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Pozdrawiam. Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model tu powstaje . Jak ze spasowanie modelu według ciebie , ja swojego zacznę prawdopodobnie w przyszłym tygodniu jak dojdą brakujące zestawy walorazcyjne. Ale mój będzie w wersji ze wieżyczką od stuga i dodatkowymi antenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze mi się go składało, problemy miałem tylko z blaszkami z uwagi na brak praktyki w blaszkowaniu. Trochę szpachli poszło ale raczej nie dużo. Model oceniam na bardzo przyjazny w składaniu

 

Pierwszy poważniejszy problem na jaki się natknąłem to są te shurzeny i w sumie nie wiem czy stelaż źle wykonałem, czy może przez zmieszanie ekranów (bo nie zaznaczyłem lewa i prawa strona - tak jak były w wypuście) a po prostu wrzuciłem do jednego pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wracając do budowy Panzer IV, powraca nieszczęsny problem ekranów. Póki co zamierzam pomalować IV, a ekrany najprawdopodobniej przykleić na stałe ponieważ chyba nic innego nie wymyślę :( Nie pasują - wchodzi albo góra, albo dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.