Skocz do zawartości

Dragon - Panzerkampfwagen IV Ausf. H - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W zestawie dali płaty na miejsca widoczne - przy wydechu jedynie ten spód - miejsce jest widoczne, a cała reszta zakryta przez tłumik. Robiłem według schematu Ataka. Ta wersja nie posiada zimmeritu na burtach - tylko na schutzenach bocznych i wieżowych Taką chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp jakiś jest. Fotki poniżej.

 

1. Dorobiona ucięta śrubka z miliputa chyba wyszła nienajgorzej:

sruba.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

2. Schutzeny - zimmerit doklejony:

schutzeny.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

3. Boki wanny skończone i czekają na wykonanie wózków:

wanna_1.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

4. Tylna płyta, bez wydechu - tego będę musiał pomalować przed doklejeniem... a do tego daleka droga:

wanna_2.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

5. A z frontu prezentuje się tak:

wanna_3.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na schematy bo mogą mieć błędy, zweryfikuj ze zdjęciami z wojny - 100% pewności.

 

 

zimmeritIV%252520-%252520Kopia.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Mam coś takiego - podział na strefy gdzie idzie zimmerit jest widoczny. Pozostaje dopasowanie, metodą prób i błędów - prędzej metodą pasowania na sucho, zanim dokleję.

 

A i tak są elementy, które do tej pory nie wiem gdzie mają iść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utknąłem i to chyba na dobre. Więc tak - chodzi o gąsienice. Na zestawieniu części 1 strona instrukcji napisane jest R x 72 L x 72. Dalej w instrukcji na koncu jest napisane x 144 (bez wyszczególnienia R czy L). Ogniwek naliczyłem 145 x 2(jeszcze inaczej - bo 145 R i 145 L). Z instrukcji wynika, że muszę ogniwek już użyć przy przedniej płycie do osłony, co jest następnym krokiem jak chcę składać kadłubek, jest luka od zimmeritu i tam mają one się znaleść (instrukcja mówi użyć Q1, Q2, Q3, R, R, R, R. Ostatecznie w instrukcji Dragona jest taki burdel, że już na dobrą sprawę nie wiem ile będzie potrzeba ogniwek na jedną gąsienicę, czy swobodnie brać ogniwka do innych wskazanych elementów - normalnie masakra, nie popisali się spece od instrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika że masz do dyspozycji 290 ogniw. Z tego co szybko sprawdziłem Pz IV H miał zakładane 99 ogniw na stronę, więc ja na twoim miejscu zostawiłbym sobie około 210 - 220 ogniw na gąsienice (po równo z lewych i z prawych) i resztę użył na dopancerzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Martin Martin bez paniki i nie trzymaj się kurczowo instrukcji! Podstawowa zasada robisz najpierw gąsienice dla pojazdu a zapasowe jak ci starczy ogniw, ale przez całą moją karierę nie spotkałem się z modelem który by ich miał za mało. Gąsienice zapasowe na płycie mogą być ale nie muszą, do tego możesz dać 3 albo 5 albo 7 ogniw zależy ile tam wchodzi na max, na wojnie na każdym pojeździe wyglądało to inaczej, są pojazdy z całym pustym rackiem na gąsienice bo je zużyli. I na litość boską nie licz ogniw, Dragon zawsze się myli, do tego masz tolerancje bo ośkę napinającą każdy modelarz wklei inaczej, zrób ile potrzeba na każdą stronę a z tego co zostanie wrzucasz na model jako zapas. Patrz na zdjęcia z wojny i zrób unikalny model a nie wg instrukcji - tym się różni dobry model od sztampowego gniota. Instrukcje są dobre jak składasz szafkę z IKEI w modelarstwie to ty decydujesz, instrukcja ma tylko pomagać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na schematy bo mogą mieć błędy, zweryfikuj ze zdjęciami z wojny - 100% pewności.

 

Marcinie i wszyscy początkujący : święte słowa Kolegi Krisowni, zawsze to stosuję !

Marcinie, wydaje mi się, że trochę przesadzasz z klejem, za bardzo wycieka.

Co do kleju do MagicTracków, to najlepszy jest Tamiyowski, ten specjalny, rzadki z pędzelkiem. Dobra jest też Contacta Revella z igłą.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub złożony w jedną całość, jeszcze pewnie kilka części dostanie przed myciem, czyszczeniem i podkładem, ale już na pewno nie dużo. No i trzeba będzie dodać zimmerit na błotniki przednie i tylnie No i zostało szpachlowanie szpar na koniec

 

IV_front.JPG

IV_side.JPG

IV_rear.JPG

IV_side_.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Zaczynam dłubać przy wieży, póki co wpasowałem armatę RB Model (przycięłem plastikową i zrobiłem mega dziurę na bolca ^^).

 

armatens.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze mam identyczny model tej samej firmy będę miał punkt odniesienia w swoich pracach w październiku Powodzenia życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny problem - armata. W łożu działa (wnętrze wieży) jest dziura(spód), jest też taki klocek który pasuję(wciska się od spodu). Nie do końca wiem jak to powinno wyglądać...

 

Wie ktoś może jak to powinno wyglądać?

 

Edit - ten klocek to wewnętrzny zamek armaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce armata Kwk40/L48 wraz z przednią płytą (zastąpiona metalową RB Model razem z KM'em wieżowym). Mechanizm działa zrobiony - całość doklejona do przedniej płyty wieży (ruchoma w pionie), razem z zaaplikowanym zimmeritem na jarzmo. Co ważne, udało mi się zrobić uchylony wizjer celowniczego

 

kwk40_1.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Pozostaje zrobić hamulec wylotowy, ale już można zacząć składać wieżę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer IV powoli nabiera kształtów, chociaż to jeszcze nie to.

 

turret_start_1.JPG

turret_start_2.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Myślę, że w tym tygodniu skończę wstępne prace i zabiorę sie za spawy Panzer III, a być może i podkład na oba tanki tj Pz.Kpfw. III L (Tamiya) oraz Pz.Kpfw. IV H(Dragon). Zobaczymy jak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - kwestia przyszłości Panzera IV - malowania. Czy ktoś ma jakieś fotki z frontu wschodniego, ewentualnie schemat malowania? Chodzi o Panzer IV H z zimmeritem na schurzenach kadłubowych i wieżowych. To jest bardzo rzadko spotykane, wiem... Ale nie wykluczone że ktoś już coś na ten temat wie Opcją do malowania jest jeszcze z Hitler Jugend(fotki mam), ale to front zachodni 1944 roku. Skłaniałbym się ku frontowi wschodniemu, najlepiej waffen SS, ale... jak nie będzie wyjścia pójdzie front zachodni. Piszę za wczasu, bo może ktoś jest na tyle obcykany, że wie gdzie znaleść materiały o ile takowe istnieją.

 

W każdym razie do malowania jeszcze troche zostało, pytam zawczasu

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.