Jump to content

Osłona kabiny F-16 - jak być powinna?


Cezarek
 Share

Recommended Posts

Panowie podpowiedzcie jak uzyskać odpowiednie przyciemnienie na osłonie kabiny do F-16. Hasegawa podaje C101 Smoke Grey ale wydaje mi się że kolor powinien być zielonkawy - taki jaki jest na przydymionej osłonie jaką daje Hasegawa w innych modelach (niestety mój egzemplarz fabrycznie ma tylko przeźroczystą). Kiedyś czytałem na forum o metodzie "z herbatą" ale nie wiem z czym była ona mieszana?

A może ktoś ma na zbyciu tą kabinę przyciemnioną od Hasegawy?

Cezary

Link to comment
Share on other sites

Wrzuć do sidoluxu herbaty. Odczekaj kilka dni i masz gotowy specyfik. Następnie zamocz szybkę w tak spreparowanej mixturze odłóż na jakąś mokrą szmatkę do wyschnięcia i gotowe. Tylko zanim to zrobisz pomaluj ją docelowo jak ma być, sido nie toleruje maskowania taśmą i maskolem. Maskolem możesz pokryć pomalowane elementy. I przepis na przydymioną szybkę proszę bardzo

Link to comment
Share on other sites

Jak potrzebowałem przyciemnić szybkę w modelu Hondy CBR to dodalem do lakieru błyszczącego kilka procent czarnej i dość silnie rozcieńczyłem, a następnie delikatnie nalożyłem aero, wyszło bardzo przywoicie, choć trzeba było troche eksperymentów i ćwiczeń. Nie polecam robić tego z marszu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.