Skocz do zawartości

Japońskie okręty w Gdyni


filipsg

Rekomendowane odpowiedzi

http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/8707?t=Japonskie-okrety-w-polskim-porcie

 

Pierwsza w historii wizyta japońskich sił morskich w Polsce, ba, na Bałtyku. Co prawda to nie Yamato, Takao czy inna "dawna" cesarska piękność, niemniej święto dla mnie wielkie

 

Kto się wybiera? Ja tam na pewno będę, takiej okazji sobie nie odpuszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Takie same terminy podawała oficjalnie MW kiedy gościło u nas japońskie przedstawicielstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zwiedzanie odbędzie się w środę i czwartek - 14:00-17:00 i 13:00 -17:00. Okręt do zwiedzania będzie stał przy nabrzeżu francuskim czyli kilka minut spacerem (10-15) z centrum Gdyni w kierunku portu. Zgubić raczej się nie da.

 

Jeden okręt zacumowany będzie naprzeciwko oceanarium ale go zwiedzać nie będzie można. Ten w środę razem z ORP Błyskawicą oddadzą salut armatni ale to z rana.

 

http://modelarstwo-okretowe.blogspot.com/2013/08/japonskie-okrety-w-gdyni.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na pilotowym, kiedy wprowadzali dwa na francuskie i gdy wpływał nasz Kościuszko, a później na skwerze. W sumie cuda techniki to już nie są, ale na pewno egzotyczne i warto zobaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem w trzecim rzucie, ale nie było aż tak źle z tłumami jeszcze. W końcu po coś się przychodzi te pół godziny przed czasem

 

DSC01761_zpsa5d10fbb.jpg

 

DSC01763_zpsc92bc601.jpg

 

DSC01765_zpsd06b6efb.jpg

 

DSC01771_zpsff20d559.jpg

 

DSC01775_zps2fbf87fe.jpg

 

DSC01782_zpsf3e5e5aa.jpg

 

DSC01785_zps8a1fb148.jpg

 

DSC01788_zps6e0459c5.jpg

 

DSC01789_zpsee7a7544.jpg

 

DSC01790_zpsb7fa0557.jpg

 

DSC01791_zpsc3d269f4.jpg

 

DSC01792_zps73a67472.jpg

 

DSC01793_zpsf065a5db.jpg

 

DSC01797_zps686e0c9e.jpg

 

DSC01802_zps6eb845e9.jpg

 

DSC01803_zpsb785e9d1.jpg

 

DSC01806_zps2dded412.jpg

 

DSC01807_zpsce6be9b5.jpg

 

DSC01808_zpsa52059d5.jpg

 

DSC01809_zps5cfd62ba.jpg

 

Od góry zdjęcia wpływającej do portu Kashimy, naszej "ekipy powitalnej", trochę zdjęć zacumowanej już Kashimy oraz Shirayuki i Isoyuki. Na drugim od dołu zdjęciu widać na mostku chryzantemę, którą najwyraźniej przenieśli na powojennych okrętach na mostek z dawnego stanowiska na dziobie. Osobiście uważam że na starym miejscu (i w złotym kolorze) prezentowała się lepiej.

 

Przy zwiedzaniu powaliła mnie (nie)znajomość angielskiego wśród Japończyków- miałem dwa proste pytania dotyczące tych jednostek, trzech chłopa się w końcu z ich załogi zebrało i żaden nie rozumiał wiele więcej poza "Isoyuki" i "Shirayuki"

 

No i trochę z innej beczki, choć wciąż tego samego kraju: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/japonia-pokazala-swoj-najnowszy-okret-najwiekszy-od-ii-wojny-swiatowej,345234.html

Czyżby potęga Imperium się odradzała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni są państwem wyspiarskim, oceanicznym, leżącym w strategicznym i wciąż zapalnym rejonie oraz posiadają dużo większe tradycje morskie niż my. Co nie zmienia faktu, że nasza MW się powoli kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie można porównywać marynarki naszej i japońskiej, bo co by jednak nie mówić, Bałtyk to nudna i brudna kałuża w porównaniu z Pacyfikiem. Niemniej to co się (nie) dzieje w naszej MW woła o pomstę do nieba.

Jak tak dalej pójdzie i kasa zamiast na okręty będzie szła na kolejne maszyny do Afganistanu (w którym przecież miało nas już nie być) i utrzymanie naszych "wspaniałych" F-16, to wkrótce NATO będzie musiało do nas na patrole wysyłać swoje okręty na dyżury do nas, tak jak myśliwce na Litwę, Łotwę i Estonię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.