Skocz do zawartości

Co żółtodziób wydłubał przez wakację, czyli...


GIPlayer

Rekomendowane odpowiedzi

... Panzer IV "Vorpanzer" w wydaniu "Dragona". Jako, że jestem totalnym żółtodziobem nie próbowałem nic brudzić. Wybrałem Dragona ponieważ wiem że robi genialne modele. Aha skala: jedyna słuszna 1:35

P1010480-1.jpg

P1010476-1.jpg

P1010474-1.jpg

P1010472-1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak to model wydaję się być czystko sklejony i nie najgorzej pomalowany.
Ale to jest wlasnie podstawowa sprawa w poczatkach kariery modelarskiej. GIPlayer, jak juz opanowales podstawowe techniki i potrafisz czystko skleic i dobrze pomalowac, mozesz poeksperymentowac i pobawic sie w nadawanie sladow eksploatacyjnych. Nawet na tym modelu. Robiac to suchymi pastelami i np. plakatowkami, bedzie to proces calkowicie odwracalny, wiec nawet gdy Ci cos nie wyjdzie, to model myk pod kran i od nowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mi sie wydaje, albo gąsienice nie są wogóle pomalowane?

A czystość sklejenia i malowania kadłuba (bo wygląda ze malowany) oceniam na dobry plus ;)

Biorąc pod uwagę jakość fotek. Proponuję robić w świetle naturalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie o to mi chodziło by "normalny" model zrobić dobrze. Gąski są pomalowane jednak nie widać tego wyraźnie na zdjęciach. Aha i jeśli chodzi o brudzenie to prosiłbym o ciut bardziej szczegółowe informacje: co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co i jak?

Hehe, o tym można pisać książki, więc raczej tak w pigułce się tego nie da napisać Jest kupa różnych technik cieniowania i wykonywania śladów eksploatacji. Przeszukaj to forum (i inne) pod hasłami preshading, wash, suchy pędzel, suche pastele, weathering, zacieki, rdza, obicia itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja ci mogę radzić. Najpierw naucz się ładnie sklejać i malować modele. Dobrze by było, żebyś przed skljeniem danego modelu, doszperał sie jakiejś dokumentacji fotograficzniej danego pojazdu, i sprobowal robić model wg niej. Czasami może tak się zdarzyć, że model na fotce a model zakupiony jest niby podoby, ale nie taki sam i przy dokładnych oględzinach, dojdziesz do wniosku, że to inna wersja. Także czeka cię etap przeróbek modelu, do wersji na fotce. Nastepnie dojdziesz do takiego przekonania, że modele prosto z fabryki już mnie nie interesują i wtedy wchodzisz w etap postarzenia modelu. Nastepnie już samo sklejanie juz cie nie bardzo będzie interesowało, a za tem zaczynam robić modele od podstaw. A potem to juz będziesz tak stary, że modele już tylko będzie ogladał w gablocie, ze wspominiem "kiedyś to ja robiłem modele, nie to co teraz. Oczewiście żartuje, ale witam w klubie zakręconych inaczej. Aha i przeczytaj mój podpis 1/35 ponad wszystko.

 

 

Pozdrawiam I.Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jonak

genialna jest ta relacja wskazana przez Ciebie.

radze wszystkim zobaczyć.Na prawdę można się dużo nauczyć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że jest pomalowany na bazowy i to wszystko, zrób przynajmniej wash rozcieńczoną pactrą. A brudzenie też rozcieńczonymi farbami olejnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.