Skocz do zawartości

Ost front zima 1944/5 (Dragon 1:35)


Firefly Vc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oto efekt próby wykonana małej dioramy niestety poległem na figurkach może kiedyś ją ukończę .Owa scenka jest przetestowaiem moich zdolności modelarskich,chciałem wykonać coś czego jeszcze nierobiłem.Diorama została wykonana spontanicznie z wykorzystaniem zasobów domowych.Figurki i działko to produkt Dragona.Nie mam pojęcia co mogę na pisać jak macie pytanie to bez problemu od powiem.

 

1185145_482988478464215_831306529_n.jpg

 

1185534_482988491797547_537882080_n.jpg

 

1151003_482988501797546_1241744889_n.jpg

 

1174757_482988531797543_862938963_n.jpg

 

1003522_482988565130873_1500569642_n.jpg

 

1174632_482988575130872_1213597013_n.jpg

 

1233554_482988628464200_605458228_n.jpg

 

944798_482988671797529_519888454_n.jpg

 

1238828_482988698464193_365708536_n.jpg

 

1146446_482988725130857_1938619716_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że aż tak tragicznie nie wyszły. Na zdjęciach nie ma zbliżeń, wiec nie widać dokładnie. Może przydałoby się troszkę nad mundurami jeszcze powalczyć. Generalnie figurki to u mnie produkt uboczny modeli czołgów, wiec jak dla mnie to są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety poległem na figurkach może kiedyś ją ukończę

Do cieniowania mundurów figurek stosuję bardzo prosty sposób - cały mundur smaruję farbą olejną dla plastyków (taką gęstą - prosto z tubki) w kolorze jakim chcę mieć cienie (np. szary dla bieli). Potem biorę ręczniki papierowe, waciki i pędzle i wycieram nadmiar farby. Sposób o tyle przyjemny, że szybki i łatwy w dozowaniu efektu jaki chce się uzyskać. Poniżej dwa przykłady jak mi to wychodziło:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/8wTzeX_09VbD4yt8RYm2MtMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink (pierwsza próba użycia tej techniki)

https://picasaweb.google.com/lh/photo/nLEgRYo6Qd3BQIIzfAMh5prICznifWu3xH-LcHEeAUc?feat=directlink (tutaj figurka 90mm ale zasada ta sama)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, vinietka nie jest zła, fajnie zaplanowane. Podstawowy problem - musisz pracować kilkoma kolorami działo nie może być po prostu żółte, musisz dać wash/filtr/glaze zrobić obicia ubrudzić, figury tak samo cieniowanie, umorusanie wyciągnięcie szczegółów. Metod na figury są dziesiątki, w zależności od farb z którymi pracujemy czy to olej olej, akryl, rzadziej emalia. Na niczym nie poległeś, vinieta jest OK po prostu potrzebujesz więcej doświadczeni, będą z Ciebie ludzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, vinietka nie jest zła, fajnie zaplanowane. Podstawowy problem - musisz pracować kilkoma kolorami działo nie może być po prostu żółte, musisz dać wash/filtr/glaze zrobić obicia ubrudzić, figury tak samo cieniowanie, umorusanie wyciągnięcie szczegółów. Metod na figury są dziesiątki, w zależności od farb z którymi pracujemy czy to olej olej, akryl, rzadziej emalia. Na niczym nie poległeś, vinieta jest OK po prostu potrzebujesz więcej doświadczeni, będą z Ciebie ludzie!

 

Ja nie stosuje tych technik wash/filtr/glaze natomiast używam pigmentów i suchych pasteli.Jedynie gdzie nie mam doświadczenia to figurki a działko jest po prostu nie ukończone w końcu to dział warsztatu.Moje doświadczenie jest na tyle w miarę duże że zajmuje 2/3 miejsca na konkursach tak przy okazji mój dorobek to 14 lat.Pozdrawiam i dziękuje za odzew.

 

Mój najlepszy model działa.Dwa razy nim zająłem drugie miejsce.

 

1236564_486442618118801_1341275604_n.jpg

 

1233523_486442628118800_1472507081_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś się podzielić jakimiś zdjęciami z innych Twoich produkcji? Bardzo mnie ciekawi Twoja technika pracy na sucho, chciałbym zobaczyć jej efekty jeśli można prosić.

 

Edit - widzę fotkę działa, nie obraź się ale jeśli przez 14 lat nie wpadłeś na to aby użyć washa/glaze to czas najwyższy zacząć, przecież to jest podstawa każdego przyzwoitego modelu... Jeśli na jakimś konkursie zająłeś 2 miejsce z tą produkcją to oznacza to tylko tyle iż kryteria oceny nie były zbyt wysokie lub konkurencja była słaba. Działo wykonane starannie na + jest kamuflaż ale brak washa/glaze, obić, modulacji, drybrusha, wysypałeś model pigmentem i nic więcej - weathering bliski zeru, mimo długiego stażu Twój warsztat ma braki jeśli chodzi o techniki modelarskie. Więcej na + lub - mógłbym powiedzieć gdybym zobaczył lepsze zdjęcia na tych nie wiele widać. Proszę nie bierz moich słów do Siebie, widać iż w tym siedzisz i jest nieźle ale ale czemu ma nie być lepiej, pobaw się z washem/glazem będziesz zajmował 1 miejsca i to w poważnych konkursach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się podzielę ale nie całą godzinę temu zdechł mi aparat a na pc nie mam fotek swoich innych modeli.Przepraszam najmocniej wiem jak to brzmi jak wymówka ale to szczera prawda.Za jakiś czas naprawię ten błąd i zrobię port folio na forum.I w tedy sobie obejrzysz inne moje prace i dioramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit - widzę fotkę działa, nie obraź się ale jeśli przez 14 lat nie wpadłeś na to aby użyć washa/glaze to czas najwyższy zacząć, przecież to jest podstawa każdego przyzwoitego modelu... Jeśli na jakimś konkursie zająłeś 2 miejsce z tą produkcją to oznacza to tylko tyle iż kryteria oceny nie były zbyt wysokie lub konkurencja była słaba. Działo wykonane starannie na + jest kamuflaż ale brak washa/glaze, obić, modulacji, drybrusha, wysypałeś model pigmentem i nic więcej - weathering bliski zeru, mimo długiego stażu Twój warsztat ma braki jeśli chodzi o techniki modelarskie. Więcej na + lub - mógłbym powiedzieć gdybym zobaczył lepsze zdjęcia na tych nie wiele widać. Proszę nie bierz moich słów do Siebie, widać iż w tym siedzisz i jest nieźle ale ale czemu ma nie być lepiej, pobaw się z washem/glazem będziesz zajmował 1 miejsca i to w poważnych konkursach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 lat nie wpadłeś na to aby użyć washa/glaze przecież to jest podstawa każdego przyzwoitego modelu... washa/glaze, obić, modulacji, drybrusha, wysypałeś model pigmentem i nic więcej - weathering

 

Ponieważ nie powielam mody która panuje w modelarstwie typu modulacja,wash,glaze,wathering ,obić.

Ja wykonuje a raczej próbuję odtworzyć sprzęt z fotografij archiwalnej a tam jakoś nie za obserwowałem zużycia i za syfienia jak by minęło 15 lat ciężkiej służby.Od siebie dodam że rozmawiałem z modelarzem z większym stażem który był sędzią na konkursie i on powiedział coś takiego ''o jak fajnie wykonany model nie o młotkowany ale za to subtelnie przybrudzony i z użyty''.Kończę ten temat ponieważ nie mam ochoty się z tobą wykłócać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie washa/glaze nie jest równoznaczne z wykonywaniem ciężkiego weatheringu. Możesz dać glaze o takiej transparentności iż będzie ledwo widoczny np. jasny pisakowy na zimowym camo w celu modulacji koloru białego. To samo z użyciem suchego pędzla, można ostro i grubo albo umiejętnie i delikatnie.

 

Glaze/wash/filtr suchy pędzel stosuje się w modelach nawet jak z pod igły w celu nadania realistyczności. Nie można tych technik utożsamiać z ekscesywnym weatheringiem. Nawet na nówkę czołg prosto z fabryki pada światło, jest gra cieni - trzeba nadać modulację, to nie jest weathering to jest nadawanie realizmu. Po co robić model w jednym tonie wyglądający jak zabawka...

 

Co do samego weatheringu to polecam więcej czytać i oglądać zdjęć, niektóre pojazdy były w służbie mocniej zniszczone niż buldożery przemysyłowe. Kwestia obiektu który chcemy odwzorować. To, że ktoś gdzieś użył hardkorowo zestawu washy nie oznacza iż ta technika jest zła, po prostu ktoś przegiął ale to nie wina techniki, jak za długo będę napylać z aero to skopię model ale nie jest to wina aerografu...

 

Jak ty chcesz wymalować np. figurę bez użycia glaze, to jest podstawowa technika do malowania mundurów, części ciała jeśłi pracujemy akrylem. To samo z drybrush'em czy blendingiem, nie można pokryć figury jedną barwą i obsypać pigmentem na litość boską...

 

Słuchaj ja tego nie piszę aby się mądrzyć czy Cię dołować, po co mi to... Nie traktuj moich słów jako ataku. Po prostu widzę, że masz przyzwoicie wykonany model, starannie wymalowany ale z brakami które łatwo można by poprawić stosując proste techniki. Sam wstawiasz zdjęcia na forum to musisz się liczyć ze słowami krytyki, otwórz się na innych i ich sugestie - produkcje na pewno na tym zyskają. Ja sam nic nie robię tylko w kółko wystawiam swoje modele do oceny przez plastyków (mam szczęście mieć ich w rodzinie) co chwilę słyszę, popraw tu, za ciemno tam, wywal to, to się nie komponuje, więcej czerni, ten kolor jakiś nie bardzo, mniej kontrastu... Im więcej tego słyszę tym lepsze są moje modele.

 

Pzdr

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.