Skocz do zawartości

Ford Sierra M.Bublewicz/R.Zyszkowski


misioptys

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jego Sierra miała klatkę stalową , a ta niemiecka Sierra miała tylko aluminiową.

Jesteś pewny tego co napisałeś? Bo po pierwsze to ta Sierra pochodziła z Belgii a nie Niemiec, a po drugie to klatki bezpieczeństwa w rajdach nie mogą być aluminiowe (patrz Załącznik J). Bardziej chodziło o to co napisał misioptys czyli inaczej ustawione/zrobione rozkłady między osiami. Innych kwestii związanych z samą akcją ratunkową już nie będę przytaczał bo to też miało swój wielki wpływ na końcowy bieg wydarzeń.

Jestem. O napędzie nie pisałem bo to już wszyscy wiedzą. Wiem od rajdowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem nareszcie troche czasu i zabralem sie za kaste.

 

Najpierw ja zamaskowalem:

 

ugw3.JPG

 

c40f.jpg

 

q3n5.jpg

 

Psiknalem czerwonym:

 

cbzo.jpg

 

q37o.jpg

 

tg23.JPG

 

psy.JPG

 

Zdjalem maskowanie i jest.

 

gobm.jpg

 

9mnt.jpg

 

v3jh.jpg

 

sifv.jpg

 

W kilku miejscach troche farba przeszla, ale cos sproboje z tym zrobic.

Teraz zostawie do przeschniecia i klade bezbarwny pod kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie do przodu.

 

Okleilem cala kaste kalkami:

 

b6k.JPG

 

z0n.JPG

 

y2ec.jpg

 

v5ia.jpg

 

89ts.jpg

 

Teraz przeschnie i zabiote sie za lakier.

 

Zaczalem tez kombinowac z wnetrzem, a dokladniej zaczalem od przerobienia podlogi, bo do stanadardowej ani bak, ani kolo zapasowe by nie weszlo:

 

so29.jpg

 

Zastapilem wyciecie, arkuszem bialego polistyrenu:

 

9v35.jpg

 

yabb.jpg

 

Teraz tylko doprowadzic to do porzadku. Na szczescie bak i kolo jest tak duzy, ze w przypadku problemow ze szlifowaniem i tak zostanie ta szpara przykryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim foto z budą widać jakby karoseria była krzywa. Jest czy tylko to takie złudzenie?

..

 

generalnie wiemy że ludzkie oko jest niedoskonałe; wiemy również że fotografia często płata nam figle ale jak przyjrzymy się wszystkim fotkom niestety ta krzywizna się potwierdza; tak jakby model przez dłuższy czas leżal w pudle przywalony jakąś ciężką rzeczą i karoseria się odkształciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam auto z krzywą budą, jest o wiele bardziej wygięta niż tu. Mam jednak plan włożenia jej do ciepłej wody. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Powinna wrócić z małą pomocą do swojej pierwszej postaci ;) jednak trochę czasu zleci niż model trafi na warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka, ze niestety za rozsadne pieniadze ciezko jest dostac to autko zafoliowane.

...

 

pewnie ciężko - ostatnio tej skali w Polsce nie widziałem w żadnym sklepie i tak masz farta że udało ci się kupić zestawik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jego Sierra miała klatkę stalową , a ta niemiecka Sierra miała tylko aluminiową.

Jesteś pewny tego co napisałeś? Bo po pierwsze to ta Sierra pochodziła z Belgii a nie Niemiec, a po drugie to klatki bezpieczeństwa w rajdach nie mogą być aluminiowe (patrz Załącznik J). Bardziej chodziło o to co napisał misioptys czyli inaczej ustawione/zrobione rozkłady między osiami. Innych kwestii związanych z samą akcją ratunkową już nie będę przytaczał bo to też miało swój wielki wpływ na końcowy bieg wydarzeń.

Jestem. O napędzie nie pisałem bo to już wszyscy wiedzą. Wiem od rajdowców.

Ciekawe co to za rajdowcy, więc nie będę się sprzeczał. Ale skoro auto, którym jeździli belgijscy kierowcy, na belgijskich tablicach identyfikujesz jako niemieckie to wg mnie coś jest nie halo. Sprawy aluminiowej klatki w ogole nie komentuję, bo klatki zgodnie z Zał.J muszą być stalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Troche to zajelo , ale udalo mi sie zakonczyc kolejny etap.

 

Po pokryciu bezbarwnym i wyschnieciu przystapilem do polerki.

Oto efekty:

 

vvj2.jpg

 

wmte.jpg

 

pi9p.jpg

 

2orm.jpg

 

Kilka mikroprzecierek, ale na szczescie to nic z czym sobie nie poradze.

 

Zabralem sie takze za zbiornik paliwa, ktory wygladal jak zwykle kawalek plastiku.

Za pomoca plynnej szpachli dorobilem spawy na krawedziach i nity.

 

h0l7.jpg

 

Kolo zapasowe uzbroilem w zapiecie i przymierzylem do wnetrza (na razie na sucho)

 

62oj.jpg

 

Teraz w planach mam wnetrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie zdjęć "pod światło" to jakaś nowa moda?

 

Nie , nie moda bardziej chec pokazania, ze sie blyszczy. (a ten parapet to jedyne takie miejsce w mojej 'jaskini').

 

Zapuść coś w linie podziału tylko nie totalną czerń bo będzie kuła w oczy

 

Kasta jest w tej chwili w fazie robienia ramek okien i linii podzialu

Mam trzy wasze Valejo: szary (taki jak Ford Fiesta http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=73&t=39476)

czarny i brazowy. Nie zdecydowalem jeszcze ktory uzyje, ale faktycznie czarny raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male odswierzenie.

 

Kasta zostala obramowana i zapuscilem linie podzialu. Stanelo na szarych, mysle, ze pasuja:

 

DSC_0193_zps8bd4d0f0.jpg

 

DSC_0194_zps96b17fe1.jpg

 

DSC_0195_zps8fc1014c.jpg

 

DSC_0196_zpse8c3a69b.jpg

 

DSC_0197_zpsc39e332e.jpg

 

Do tego przymierzylem wnetrze przed walka z klatka i deska rozdzielcza. Tzn. na klatke mam pomysl, a deska wiem jak powinna wygladac, tylko nie mam pomyslu, czym ja przerobic.

 

DSC_0198_zpsbb4c04b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie wiem czy znowu nie widze dokładnie na zdjęciach ale do deski to się nie przyłożyłeś powinien na nie znajdować się flock, nie do końca jestem przekonany co do jej oryginalego wyglądu - budujesz rajdówkę a nie wyścigówkę

 

40fd4ed75f4c493fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym robiłeś linie podziału?

 

Szary wash, cieniutki pedzelek i patyczek do uszu z woda do usuwania nadmiaru.

 

oj nie wiem czy znowu nie widze dokładnie na zdjęciach ale do deski to się nie przyłożyłeś powinien na nie znajdować się flock, nie do końca jestem przekonany co do jej oryginalego wyglądu - budujesz rajdówkę a nie wyścigówkę

 

A ja najbardziej lubie czytanie ze zrozumieniem.

Napisalem dokladnie

Do tego przymierzylem wnetrze przed walka z klatka i deska rozdzielcza. Tzn. na klatke mam pomysl, a deska wiem jak powinna wygladac, tylko nie mam pomyslu, czym ja przerobic.

 

Deska nie jest nawet ruszona, nie ma nawet grama farby. Jestem w kropce, bo nie wiem jak to ruszyc, bo troche przerobek to wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny etapik zakonczony, widac juz linie mety

 

Najpierw dolozylem oslone chlodnicy:

 

DSC_0217_zps5ffee5a5.jpg

 

Dlugo tez nie moglem sie zdecydowac co z ta deska rozdzielcza, w koncu wyszlo tak:

 

DSCF9685_zps51d5e8d3.jpg

 

DSCF9686_zpsbaa1a2cb.jpg

 

DSCF9688_zpsd070e07f.jpg

 

DSCF9689_zps29685839.jpg

 

DSCF9690_zpsdbd96dea.jpg

 

Miala byc jeszce gotowa kierownica i fotele, ale mam male klopoty z flockiem (to moj pierwszy raz), wiec jeszcze chwile musi to poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.