Skocz do zawartości

Scharnhorst 1/700 Tamiya


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

Witek, moje zdanie znasz ,-))

Efekt końcowy poniżej oczekiwań. A były wysokie. Wspaniale zbudowany model. Przepiękny, bardzo staranny detal. Bardzo czysto pomalowany. I....

Jeden gość na nPWM napisał, że każdy centymetr sześcienny dioramy jest tak samo ważny. I coś w tym jest.

Takielunek i woda nie uzyskały certyfikatu jakości.

Pisze to, żeby następny Twój modelarski projekt, był lepszy. Bo stać Cię na naprawdę bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, moje zdanie znasz ,-))

Efekt końcowy poniżej oczekiwań. A były wysokie. Wspaniale zbudowany model. Przepiękny, bardzo staranny detal. Bardzo czysto pomalowany. I....

Jeden gość na nPWM napisał, że każdy centymetr sześcienny dioramy jest tak samo ważny. I coś w tym jest.

Takielunek i woda nie uzyskały certyfikatu jakości.

Pisze to, żeby następny Twój modelarski projekt, był lepszy. Bo stać Cię na naprawdę bardzo dużo.

 

 

Zapewniam Cię ,że na żywo model zebrał by lepsze noty od Ciebie ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model świetny. Sporo pracy w niego włożyłeś i to widać.

Trudno jednak odmówić spitonowi racji. Jeśli już o olinowaniu, dlaczego nie czarne?

 

Czy model świetny tego nie wiem.Wiem,że jak na starą Tamiye to zestaw blach dał sporo.Nie mniej jednak to tylko stara Tamiya i jeśli któregoś dnia pojawi się Scharmhorst new tooling z Fujimi czy Trumpka to ten model automatycznie straci sporo na wartości

Co do uwag Spitona to i owszem pewnie morze można zrobić lepiej i jest na to sporo przykładów w sieci.Niestety ta podstawka na której spoczywa Scharnhorst jest wersja kolejną którą zrobiłem. Niestety uczę się cały czas robienia "morza" .Co ciekawe miewałem już gorszę podstawki pod modelami i nigdy tak nie były źle odebrane jak ta.

Tak samo jeśli chodzi o olinowanie uzyskałem je z wyciągania ramek nad ogniem z ramki koloru szarego i taki też ma kolor olinowanie.Próby wykonania olinowania z słynnej na wielu forach nici Uni Caenis 20 Den spełzły na niczym i zostały dokładnie opisane w wątku warsztatowym.Nić Uni Caenis 20 Den ma jedną zaletę jest niezwykle cienka i w zasadzie to jej jedyna zaleta.Reszta cech ( kolor także ) jakimi charakteryzuje się ta nić to już jak dla mnie raczej wady .Zwłaszcza w modelu gdzie spora część olinowania musi być podwieszona na ultra lekkiej konstrukcji z blachy fototrawionej.

Tak czy owak z chęcią porozmawiam z każdym kto używał tej techniki właśnie na takim modelu i ma porównanie do techniki wyciągania ramki nad ogniem.

Na koniec dodam podobną uwagę jak do podstawki.Olinowanie nie odstaje finezją,grubością od olinowania z innych moich modeli które miałem przyjemność prezentować na Modelworku.

Niestety jak widać mój rozwój nie nadąża za oczekiwaniami widzów.Życzę wszystkim oglądającym tą galerię

aby ich zdolności oraz talent rozwijały się równie szybko jak oferta producentów modeli w skali 1/700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Co ciekawe miewałem już gorszę podstawki pod modelami i nigdy tak nie były źle odebrane jak ta.

Bo możne nigdy nie stał na niej tak dobry model. Spójrz na to z drugiej strony. Twój model to kawał świetnego modelarstwa. Dla tego należy mu się dobry finisz. Dobry takielunek i dobre morze. Bo to świetny model jest. To pochwała Twojego modelu !!

Tak samo jeśli chodzi o olinowanie...

Nie chodzi oto ile słów napiszesz w obronie tych jasnych nitek. Tylko oto, żebyś następnym razem zrobił to znacznie lepiej. Nie musisz lepiej budować samego okrętu, bo zbudowałeś go rewelacyjnie. Fantastycznie radzisz sobie w tej mikroskali z czystością i precyzją modelarskiej roboty. Po prostu wskazałem na elementy, z którymi sobie nie radzisz. Czyli na morze i takielunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Co ciekawe miewałem już gorszę podstawki pod modelami i nigdy tak nie były źle odebrane jak ta.

Bo możne nigdy nie stał na niej tak dobry model. Spójrz na to z drugiej strony. Twój model to kawał świetnego modelarstwa. Dla tego należy mu się dobry finisz. Dobry takielunek i dobre morze. Bo to świetny model jest. To pochwała Twojego modelu !!

Tak samo jeśli chodzi o olinowanie...

Nie chodzi oto ile słów napiszesz w obronie tych jasnych nitek. Tylko oto, żebyś następnym razem zrobił to znacznie lepiej. Nie musisz lepiej budować samego okrętu, bo zbudowałeś go rewelacyjnie. Fantastycznie radzisz sobie w tej mikroskali z czystością i precyzją modelarskiej roboty. Po prostu wskazałem na elementy, z którymi sobie nie radzisz. Czyli na morze i takielunek.

 

Ja wiem,że w twojej ocenie jest sporo racji.Wiem też ,że następna podstawka będzie lepsza.Ile lepsza tego nie wiem.Dotyczy to także olinowania.Cały czas próbuję delikatnie zasugerować,że prawdziwą ocenę należy wystawiać oglądając model w realu Wiem,Wiem dzielą nas setki km a ja znowu też rzadko na które konkursy jeżdżę ... tak czy owak chciał bym kiedyś Tobie je pokazać na żywo i wtedy porozmawiać na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, wiem, że modele w 700 gołym okiem wygladaja dobrze bo zabijają tym oczopląsem prawie niewidocznych detali.

I na pewno Twój Schanshorst wygląda super. Nie mam watpliwosci. Linki z ramki mogły by być ciemnoszare i byłoby super. A morz zrobić następnym razem należy wg trochę innego schematu. Ale to prościzna w porównaniu z tym co trzeba umieć, żeby zbudować tak zdetalowany model w 1-700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podzielę wrażeniami. Co by nie mówić i woda i olinowanie odstaje in minus od modelu. Niedościgłym wzorem jesli idzie o wodę są według mnie prace Kosatsa. NIE ZMIENIA to jednak faktu, że sam model technicznie ZNAKOMITY. Zadziwia mnie jak sobei radzisz z tymi mikroskopijnymi blaszkami. Czysto i elegancko. Ciekaw jestem jak taka zdetalowana 700 wygląda na żywo. Czekam na kolejne świetne prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończonego modelu!

 

Zachęcam chociażby do próby zastosowania czarnych bądź grafitowych nici z pończoch - przy tej skali powinny zdać znakomicie egzamin. Owszem, do wykonania zwisających lin na burtach lepsze będą nitki PS wyciągnięte z np. czarnej lub ciemnoszarej ramki, ale do naprężonych naciągów zdecydowanie polecam tkanie pończoch.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.