Skocz do zawartości

"Magda-Pudel" Pantera ausf G Dragon 1/72


gumowy01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że temat pojazdów Powstania Warszawskiego jest mi szczególnie bliski,w tym roku wykonałem model Improwizowanego Samochodu Pancernego Kubuś.

Ucieszył mnie bardzo fakt pojawienia się w dziale projektów grupowych tematu Pojazdy Powstania Warszawskiego.

Na pierwszy ogień pragnę wykonać piękną panią czyli Magdę-Pudel w oparciu o model Sd.Kfz. 171 Panther ausf.G early production w/ zimmerit firmy Dragon nr kat 7252 inbox

http://www.onthewaymodels.com/reviews/Dragon/TMiles_Dragon_7252.htm

 

jako dodatki do modeli dołożę

metalową lufę RB Model 72B07

zestaw lin holowniczych Eureka XXL ER-7203

kalkomanię Toro model Pojazdy opancerzone Powstania Warszawskiego 72D03

oraz oczywiście wkład własny

 

Pojazd jak zresztą wszystkie będzie na niewielkiej winetce. Do wzbogacenia której nabyłem zestaw figurek z białego metalu firmy TQD nr TQD-PH01/a Polish Home Army (AK) 1

 

Wkrótce pierwsze zdjęcia warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będę kibicował choć to nie moja skala .

Ucieszył mnie bardzo fakt pojawienia się w dziale projektów grupowych tematu Pojazdy Powstania Warszawskiego.

Na pierwszy ogień pragnę wykonać piękną panią czyli Magdę-Pudel

Mnie natomiast cieszy fakt,że każdy z uczestników otwierających warsztat zamierza wykonać więcej niż jeden pojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że w miarę poprawny, a idąc dalej tą ścieżką stwierdzę że i tak lepszego bym nie wykonał, więc będzie taki jaki jest. Pokuszę się jedynie o jakieś jego poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wieża parę poprawek, efekt mnie zadowolił za kilka godz zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza odsłona warsztatu czyli praktycznie gotowa wieża. Wymieniłem w niej wszystkie uchwyty na zrobione z drutu miedzianego, wyciąłem także tylni właz wykonałem nowy od podstaw i osadziłem go na wykonanym zawiasie plany tego uchwytu znalazłem w książce Panther & Variants Walthera J Spielberger. W wieży zamontowałem także lufę firmy RB Model. Wieża na czas zdjęć jest osadzona w kadłubie, bo jak stała sama to ją przeważało do przodu. A teraz zdjątka

UVCxlj3.jpg?1

VTnib2F.jpg?1

h76ZRm9.jpg?1

Sp8f4Lq.jpg?1

ndHRAA6.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ponownie

Taka tu cisza i nic się nie dzieje

Dobra trochę popracowałem nad Panterą. Ukończyłem kadłub, wieża była gotowa już wcześniej. No to po kolei:

- dorobiłem na przednich błotnikach zimmerit

- do reflektora dołożyłem kabel

- zamontowałem przedni km z zestawu Abera

- oryginalnie wydane stelaże na burtach czołgu na narzędzia zeszlifowałem z narzędzi i dorobiłem uchwyty na nie, gdyż na zdjęciu widziałem że Magda była pozbawiona narzędzi. To samo zrobiłem z uchwytem na klocek pod lewar.

-dorobiłem uchwyty na właz silnikowy oraz włazy kadłubowe załogi

- na wloty powietrza założyłem siatki pochodzące z zestawu oraz haki do podnoszenia płyt nad silnikowych

- wyciąłem pokrywę wlewu paliwa, gdyż w zamiarze będzie tankowanie i uzupełnienie amunicji w Panterze.

- wymieniłem rury wydechowe na pochodzące z Pantery G z Revella, gdyż odpowiadały one kształtem do tej wersji pantery, na kolektorach wykonałem imitację zimmeritu.

-wykonałem nowe pokrywy tylnych zasobników wraz zawiasami i zamknięciem

-wykonałem na ażurowy środkowy zaczep holowniczy, czy jak to się nazywa.

 

To na razie tyle w przyszłym tygodniu Pantera razem z równocześnie wykonywanym Shermanem trafią do malarni. A teraz zdjęcia proszę o ocenę i komentarze

D7qfURa.jpg?1

jQdAyQR.jpg?1

xx9C4lF.jpg?1

8xzpAPq.jpg?1

jmnRXCx.jpg?1

1flEUKH.jpg?1

xd3d5hS.jpg?1

PTJJ9Yq.jpg?1

tkjAWzY.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, cienka jest. Fototrawionej nie posiadam, ale przeszukam pudła może znajdę od Pz IV z Revlla, bo chyba jest dużo lepsza od tej z Dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem uchwyt do km na wieżę w zestawie Mobelwagena z Maco wykorzystującego części Pz IV z Revella. Już wymieniłem faktycznie wygląda dużo lepiej. Dzięki Andrzeju za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzeju za dobre słowo . W poniedziałek jak wyprawię rodzinę do roboty, szkoły i przedszkola położę surfacera i po mału będziemy malować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo. A co do konsekwencji, tak aby nie zapeszyć zebrałem wszystko co mi jest potrzebne do Hetzera Chwata, który to miejmy nadzieję wkrótce wyląduje na warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam Szanownych kolegów i przepraszam za taką zwłokę na warsztacie. Szczególnie dziękuję koledze templess za zwrócenie uwagi na ważny szczegół, chyba ślepy byłem . Zapewniam że prace nad modelem trwają. Tak to jest jak na warsztacie mam trzy zaawansowane projekty. Jutro, a najpóźniej w weekend wrzucę kolejne zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Postęp prac. Zdjęcia co prawda wykonane około tygodnia temu, ale czasu mało więc wrzucam teraz. Poprawiłem zgodnie z sugestiami zimmerit na błotnikach, nie przypuszczałem że masa milliput tak dobrze trzyma po nałożeniu, ale już jest dobrze. Model dostał podkład przygotowałem wstępnie podstawkę. W moim zamyśle będzie tankowanie i uzupełnienie amunicji. Jakiś czas temu zakupiłem głównych bohaterów scenki jeżeli chodzi u ludków czyli dwa zestawy żołnierzy AK z TQD Casting super pozy i niesamowite detale. Planuję użyć kilku do scenki. A teraz kilka zdjęć.

7sFtZXi.jpg?1

CairzYw.jpg?1

WvJ2WiO.jpg?1

TrsUxSY.jpg?2

z12ymNA.jpg?1

CPwysUZ.jpg?1

Na chwilę obecną Pantera jest prawie skończona wrzucę za kilka dni kilka zdjęć prawie skończonego pojazdu i otoczenia tak aby nie zrobić falstartu przed galerią ukończonego projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.