Skocz do zawartości

X-15A-2 1:32 Special Hobby


Alex976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Drugi post na forum i od razu z grubej rury.

Otóż historia tego modelu jest następująca: biorę z nim udział w konkursie na innym forum, ale postanowiłem zamieścić wątek także i tutaj, zawsze to ktoś coś podpowie, a to czegoś ciekawego się może dowiem.

Budowę modelu zacząłem 2,5 miesiąca temu i tak się ciągnie aż do dnia dzisiejszego.

Pokrótce przedstawiam moje poczynania z tą rakietą.

Zaczęło się od tego:

ynix.jpg

y4s3.jpg

 

W trakcie było trochę maskowania w kokpicie, malowania pasów i tym podobnych rzeczy. Instrukcja niczego takiego nie uwzględniła i na domiar złego podała złe kolory, więc wszystkie barwy musiałem dobierać samodzielnie

k6lm.jpg

3axd.jpg

 

A wzorowałem się między innymi na tym zdjęciu:

43l3.jpg

 

W modelu nie zabrakło też blaszek:

j5yd.jpg

 

I konsola główna, wszystko malowane samodzielnie.

ucgv.jpg

 

Później przyszedł czas na wnękę podwozia. Producent dał to:

dmfz.jpg

 

Dorobiłem to:

rdsv.jpg

 

Przymierzyłem:

ri1j.jpg

 

I pomalowałem:

c2nr.jpg

rgiu.jpg

 

Następnie przyszedł czas na dokończenie fotela. Dokleiłem fototrawione pasy i trochę żywicznych bajerów. I domalowałem pasy.

qs85.jpg

k253.jpg

ie1w.jpg

 

I skleiłem cały kokpit.

6r92.jpg

wvso.jpg

 

Później skleiłem odpowiednie "podzespoły" modelu i wyszło to:

703k.jpg

v99n.jpg

zsw2.jpg

 

Niektóre miejsca zaszpachlowałem płynną szpachlówką Gunze:

2ify.jpg

 

I wyszła taka szkarada:

5nrz.jpg

 

Później przyszedł czas na silnik, praktycznie sama żywica:

v0o7.jpg

0yj8.jpg

 

I malowanie:

5ql3.jpg

 

Przejaśnienia zrobione burnt iron:

agm8.jpg

xmh6.jpg

 

Później tamiya hull red:

b0h1.jpg

 

I trochę pomarańczowego:

b44l.jpg

 

Na razie mam tyle. Mam nadzieję, że nikt nie usnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej.

Model pomalowany wspomnianą wcześniej mieszanką czarnego i niebieskiego. Zróżnicowałem powłoki, czyli nadałem granatowy odcień, malując różne miejsca grubszą lub cieńszą warstwą farby, w zależności od tego, jaki kolor chciałem uzyskać. Powstał mi w ten sposób łaciaty samolot.

Zamaskowałem też niektóre miejsca, aby pomalować kilka paneli zupełnie innym kolorem, jak na zdjęciach oryginału.

z07g.jpg

952f.jpg

s09o.jpg

tv2g.jpg

6kkg.jpg

 

Na zdjęciach całego modelu widać właśnie te granatowe przebarwienia. Zrobiłem je głównie na grzbiecie, skrzydłach i statecznikach poziomych.

 

Czyli co mi jeszcze zostało:

- dokończenie malowania

- lakier

- kalki

- ponownie lakier

- wash

- "upiększanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Na razie mam tyle. Mam nadzieję, że nikt nie usnął

 

No ja nie będę mógł spać... Nie moja branża ale pełen podziw... Pięknie to wychodzi. Odpoczynek od Messków eFek, czy Spitów ( ja ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało 9,5 godziny do końca konkursu, więc trzeba się sprężać.

W zamaskowane miejsca położyłem kolor. Na fotkach oryginału niektóre panele mają taki szaro-brązowo-czarny kolor. On się zmienia także w zależności od nasłonecznienia.

W każdym bądź razie ja zmieszałem trzy barwy: Gunze H002 Black, H037 Wood Brown oraz H057 czyli Aircraft Gray. Proporcje ustalałem na oko, chodziło mi o to, żeby jak najbardziej przypominał ten ze zdjęć.

A oto efekty.

cplw.jpg

e2xe.jpg

g313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemniłem te szare miejsca na kadłubie oraz zlikwidowałem odkurze po maskach. Dodatkowo natrysnąłem delikatnie na tylną część modelu jeszcze jeden kolor, taki czarny lekko złamany szarym. Na zdjęciach oryginału widać takie jaśniejsze, jakby wyblakłe miejsca z tyłu.

No i oczywiście położyłem sido.

Im bliżej końca jestem tym bardziej ten samolot mi się podoba, a teraz, jak poszedł na wszystko lakier... Uwydatnił te przebarwienia, są znacznie bardziej widoczne, pięknie odznacza się widoczny granat. Teraz tylko kalki, jeszcze jedna warstwa sido i... finito.

Niestety jeden dzień po zakończeniu konkursu. No ale cóż, złośliwość rzeczy martwych.

44sz.jpg

sj67.jpg

2t83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem prace przy silniku, z efektu jestem bardzo zadowolony.

 

2vdy.jpg

79ja.jpg

 

Najpierw przykurzyłem trochę suchymi pastelami: zmieszanymi razem brązowym, pomarańczowym i lekko brązowym. Następnie namalowałem pasy wewnątrz dyszy. I wygląda to tak jak wyżej.

 

Dzisiaj model będzie skończony, jutro pokażę jak się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.