Skocz do zawartości

"War Pig" 1:35


Czesio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Modele konkursowe pokończone to zabieram się za dioramę Ma ona przedstawiać trochę zmodyfikowaną scenkę z gry Call of Duty 4, początek misji War Pig gdzie mamy "odprowadzić " Abramsa w bezpieczne miejsce 8-) Budynki wykonam z karton-gipsu,

podstawa balsiana z piankowym wypełnieniem. Bohaterem głównym będzie Challenger z Tamki, pojawi się też kilka kukiełek hamerykańskich i robiony od podstaw, spalony Nissan Pulsar lub przynajmniej coś co ma go przypominać

Kilka screenów z gry:

04d4.jpg

9e60.jpg

c3ih.png

 

Zdjęcia już wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że nissan będzie również wykonany od podstaw ? projekt zacny i z ciekawością będę śledził postępy.

Tak, głównie z hipsu i blaszek z puszek po napojach, oraz pewnie wszystkiego co wpadnie w ręce i będzie się nadawało do użytku Żołnierze najprawdopodobniej z master boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry

Od pierwszego postu niewiele się ruszyło. Poskładałem bryłę do kupy, oraz bambetle na wieży. Mam też podstawę, z jakieś półki, szuflady, nie wiem co to, walało się po modelarni to przygarnąłem Muszę wyrwać dno bo jest strasznie krzywe, potem wyżynareczką lekko stuninguję boki tzn, czołg będzie wjeżdżał pod delikatną górkę, (duży prostokąt) a dalej będzie już płasko (mały prostokąt). Wnętrzności wypełnię jakąś pianką. Model to klocki lego, detal piękny ! Zmieniła się też koncepcja, nie będzie spalonej fury bo raz, nie mam nerwów (próba zrobienia wraku skończyła się na jego spaleniu fizycznym ) a dwa nie mam też miejsca, już mam problem z modelami a mam jeszcze tego trochę na składzie.. Niestety czas wypożyczenia sprzętu do zdjęć się skończył, muszę ścignąć tatę o namiot, i zmotam sobie jakieś ledy. Edit: Scenka raczej idzie bardziej pod realizm, będzie paru talibów rozmazanych na ścianach (no nie dosłownie, ale krew jak najbardziej), oraz ślady po nabojach, i konkretny syf. Ciapaków będę próbował rzeźbić sam, jak mi się nie uda, to może uda mi się zamówić.

mreo.jpg

fls3.jpg

yuuj.jpg

y4et.jpg

47xb.jpg

 

Ogółem na razie jakiś częstych relacji nie ma się co spodziewać bo grzebię na razie przy tym ustrojstwie

8ia5.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg, sklejony i pomalowany. Jutro dostanie rdzę i pobawię się olejami. Jest trochę za jasny ale mam nadzieję że ściemnieje przy dalszej robocie. Podstawka docięta, leży w garażu i utwardza się w niej pianka W skrócie, Surfacer 1200, czarny preshading, africa yellow na całość, potem africa yellow z bielą ok.1/1 rozjaśnianie, i "przykurzenie czystym africa yellow na spodzie. Wszystko oczywiście Pactra.

zipc.jpg

27im.jpg

vmtq.jpg

hpob.jpg

q1p1.jpg

mjs5.jpg

b6q2.jpg

0svg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj wolne od szkoły i zacząłem podstawę. Piankę ociosałem i wyszlifowałem, potem nałożyłem mieszankę kleju do karton gipsu z jakąś grubą zaprawą i rozsmarowałem. Na obrzeżach zrobiłem krawężniki ze spienionego PCV 6mm, i chodnik z hipsu 1mm. (jest krzywy ale taki ma być) Jak wszystko wyschnie, po docinam i oszlifuję na brzegach. Płyta k-g na kawałek budynku już się moczy. Na czołgu dodałem jedynie bazę pod rdzę, tj. mieszanka pigmentów rust i umbra palona z dodatkiem bezbarwnego.

l7jb.jpg

48j9.jpg

c2qk.jpg

2jvb.jpg

c4xv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, karton gips już się moczy, 1 post 1 zdjęcie, po lewej budynek z 2 garażami, postaram się go tzn. jego część w miarę odtworzyć. Po drugiej stronie będzie ziemia, trochę zieleni i palma. Niestety nic więcej się nie zmieści, bo nie miałbym gdzie to postawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam

Dorzuciłem gruz, oraz trochę chwastów. W przygotowaniu jest też palma, liście wycinam z ulotki z pizzeri bo są drukowane na papierze kredowym Oczywiście będą jeszcze poprawki i dojdą śmieci typu gazety, papiery, może jakieś torebki foliowe, jakieś druty itp. W rzeczywistości kontrast jest nieco większy, niestety na razie stan portfela nie pozwala na zakup lepszego oświetlenia.

am8b.jpg

yn6c.jpg

w8f7.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pisałem wcześniej ale widać nie doszło. Gruz to pokruszony karton gips, zasypany zaprawą ,gipsem i mieloną gąbką ( dla kolejkowców) a następnie zalany dużą ilością sidoluxu (dobre pół szklanki ), kropla po kropli, aż wszystko się dokładnie przesączy. Potem podkład i pomalowane na szaro. Cieniowanie to mocno rozcieńczona czarna olejna nakładana pędzlem, sama się ładnie rozpływała. Na drogę poszły z 4 warstwy, a reszta punktowo Póki co mały przestój, gdzieś mnie chęci opuściły, rozgrzebałem coś innego mam nadzieję że chęci powrócą jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci idzie. Mam takie pytanie o trawę, którą "sadziłeś": jak to zrobiłeś, że tak ładnie ci się poukładała we wszystkie strony w kępkach? Jak ja próbuję to wychodzi mi fatalnie, poszczególne źdźbła trawy rozkładają się nie realistycznie, mam nadzieję, że nie układałeś pincetą każdą trawkę osobno w kępie? Zauważyłem też, że trawa jest częściowo pomalowana, jeżeli tak to napisz jakimi farbami to robiłeś (mam nadzieję, że to nie gotowa trawa już była taka pomalowana).

 

[edit]Czesio - zbuduje się dopiero wieczorem jak dobrze pójdzie...[/edit]

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci idzie. Mam takie pytanie o trawę, którą "sadziłeś": jak to zrobiłeś, że tak ładnie ci się poukładała we wszystkie strony w kępkach? Jak ja próbuję to wychodzi mi fatalnie, poszczególne źdźbła trawy rozkładają się nie realistycznie, mam nadzieję, że nie układałeś pincetą każdą trawkę osobno w kępie? Zauważyłem też, że trawa jest częściowo pomalowana, jeżeli tak to napisz jakimi farbami to robiłeś (mam nadzieję, że to nie gotowa trawa już była taka pomalowana).

Trawka Polaka 6mm, podstawka zrobiona jest z pianki, więc po nakłuwałem sobie otworki, i zalałem je wikolem. Potem brałem troszkę trawki, ustawiałem ją w paluchach żeby była w miarę równolegla i wciskałem takie stojące słupki. Po kilku minutach jak już klej zaczął podsychać to kilka razy wystarczyło nacisnąć paluchem od góry i kępki się ładnie rozeszły ;) Potem całość pomalowałem aerografem jakimś piaskowym, chyba lekko rozjaśnionym Africa Yellow z pactry, a kępki od góry lekko bodaj Interior Green wystarczyło dosłownie lekko psiuknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.