Skocz do zawartości

Panzer II Ausf.D1- Bronco 1:35 + dodatki


dzidas71

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawki w trakcie, choć nie wszystkie. Zastanawiam się , jaki kolor powinny mieć włazy od wewnętrznej strony?

Wydaje mi się ,że jasny , choć kilkakrotnie widziałem w kolorze panzergrau.

Wewnetrzne powierzchnie wlazow zawsze w kolorze bazowym czyli Panzergrau albo Dunkelgelb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Laryngofony ok.

Nie znam się na odznaczeniach ale podobno żelazne krzyże to późniejszy okres. W Polsce nie dawali.

 

Okapnik chyba jest lepiej (nieostra fota). W każdym razie tę listwę masz teraz dobrze.

Patrząc z boku - widzimy trókąt. Schematycznie to tak wygląda: I>

gdzie "I" to pyta czoława, a ">" to okapnik.

http://img.photobucket.com/albums/v62/Uechtie/Modele/Pz%20II%20D/PzIIDfot13_zpsf77eb6d1.jpg

Cały okapnik powinien wystawać lekko ponad płytę (ok. 0,5 mm).

Trzeba go trochę podpiłować bo blaszka jest identyczna jak w modelu plastikowym.

 

Kolor włazu w zasadzie dowlony. Jak popatrzysz na foty z września to było tak i tak

ale przeważnie w panzergrau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a ktoś się mądrował na forum modelarstwa z pasją, że nie...

Medal tani i jednorazowy, a podwyżka droga...

 

To było tutaj: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=4909&start=165

ale chodziło o wstążkę towarzyszącą krzyżowi.

 

Nie lubię tych odznaczeń. Na każdej figurce są. Tak jakby wszyscy byli odznaczani... i te krawaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki w trakcie, choć nie wszystkie. Zastanawiam się , jaki kolor powinny mieć włazy od wewnętrznej strony?

Wydaje mi się ,że jasny , choć kilkakrotnie widziałem w kolorze panzergrau.

Wewnetrzne powierzchnie wlazow zawsze w kolorze bazowym czyli Panzergrau albo Dunkelgelb.

A podasz mi ( z ciekawości) dokument źródłowy, z ktorego czerpiesz wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a ktoś się mądrował na forum modelarstwa z pasją, że nie...

Medal tani i jednorazowy, a podwyżka droga...

 

To było tutaj: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=4909&start=165

ale chodziło o wstążkę towarzyszącą krzyżowi.

 

Nie lubię tych odznaczeń. Na każdej figurce są. Tak jakby wszyscy byli odznaczani... i te krawaty

 

Mariusz, masz rację. Ale nie chciałem się już z tym bawić, bo figurki i tak musiałem przerabiać z formacjii ss na wczesnych wermahtowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki w trakcie, choć nie wszystkie. Zastanawiam się , jaki kolor powinny mieć włazy od wewnętrznej strony?

Wydaje mi się ,że jasny , choć kilkakrotnie widziałem w kolorze panzergrau.

Wewnetrzne powierzchnie wlazow zawsze w kolorze bazowym czyli Panzergrau albo Dunkelgelb.

A podasz mi ( z ciekawości) dokument źródłowy, z ktorego czerpiesz wiedzę na ten temat?

http://worldwartwozone.com/forums/index.php?/topic/15952-panzer-colours-via-david-byrden/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

To ja może od siebie kilka slówek... Buty sa brązowawe czy zdjęcie przekłamuje? Jak brązowawe to nie bardzo, buty marszowe zawsze były czarne. Jak na załogę czołgu sami szeregowi to trochę słabo. Niech by choć jeden miał gefreitera lub unterofiziera.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie kampanii wrześniowej nie mogli mieć raczej odznaczeń za nią.. ale mogli mieć za walki w Hiszpanii i za I WŚ..Tak że krzyże są ok

 

No nie zupełnie Krzyż Żelazny został restytuowany przez Hitlera 1.09.1939 roku i w okresie od I W.Ś. do w/w daty jako taki z tego co wiem nie istniał. Dlatego też za udział w walkach w Wojnie Domowej w Hiszpani powstały inne nadania tj. opaski pamiątkowe "1936 Spanien 1937" czy Krzyż Hiszpański.

 

EK I które tu widać na figurach w ciagu całej wojny nadano około 300 tysiecy co w porównaniu z EK II ponad dwa miliony jest liczbą stosunkowo niwielką. Tylko że EK II nie noszono w zasadzie na mundurze. W zasadzie ponieważ według regulaminu noszono tylko baretkę (wstążkę przeplecioną przez drugą dziurke guzika), ale był niepisany zwyczaj iż w dniu dekoracji żołnierz nosił medal przymocowany do w/w baretki ergo bujał się on na dziurce od guzika.

 

Biorąc pod uwage fakt iz restytuowano odznaczenie z dniem rozpoczęcia wojny, trzeba je było za tem wytprodukować (odsyłam do źródeł które mówia jak złożony był to proces) oraz fakt iz wnioski o EK I były dość sumiennie rozpatrywane to szansa że pojawiło sie to odznaczenie na mundurze jeszcze w czasie walk w Polsce jest mało prawdopodobny choć w jakimś stopniu (tylko) możliwe. Jeżeli zaś wziąść pod uwage że jest to EK I z I W.Ś. to tak doświadczeni żołnierze w warunkach bojowych z 19... nastego roku w 1939 wciąż są szeregowymi to trochę brak szacunku wobec nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model kapitalny Co do figurek to temu stojącemu poza czołgiem faktycznie lepiej by się prezentowało ze stopniem oficerskim albo wyższym podoficerskim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.