Skocz do zawartości

Panzer II Ausf.D1- Bronco 1:35 + dodatki


dzidas71

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zawsze pojazdy tak trochę zachowawczo traktowałem jeśli chodzi o dodatki. Tym razem postanowiłem "isć na bogato" Poduczyłem sie trochę zabawy z blaszkami przy samolocie no i przede wszystkim przy okręcie, który ciągnę juz drugi rok , wiec myślę że jakoś pójdzie.

Widzę, że Ci dużo części z oryginalnego zestawu zostanie

 

Tak , właśnie . Sam zauważyłem, że sporej części nie wykorzystam. Mogę odstąpić po budowie , za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Prace dopiero powoli ruszają. Wyjazd w delegację pozwala zająć się trochę modelem.

br1_zpse20ff0f2.jpg

 

Pierwszy raz używam gąsienic Fruilmodel, na początku sporo przekleńst, ale teraz jakoś idzie.

Co do modelu, nie jestem zaskoczony- świetne, ostre detale, ekstra spasowanie. Trochę może zbyt rozczłonkowany dla niecierpliwych, ale dla mnie jest fun .Mam natomiast parę pytań do znawców, niestety nie znalazłem na nie odpowiedzi w tym:

br2_zps99b0b3fc.jpg

 

1.W jakich jednostkach we wrześniu 1939r używane były dokładnie te wersje Ausf.D?

2.Czy ci "chłopcy" nadają się wogóle na Kampanie Wrześniową ?

br3_zpse5955ed3.jpg

3.Jak wyglądała skrzynia biegów Maybach Variorex Vg , czy rózniła się wyglądem od standartowych Aphon SSG ?

Niestety tych informacji nie udało mi się znaleść, a są dość ważne dla mnie.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czołgach niemieckich i szczegółach ich konstrukcji sie nie wypowiadam, bo to tylko po macoszemu moja działka, ale figurki wszelkie WW2 są bliskie mi tematycznie i zapewniam, że te z Verlindena co pokazałeś jak najbardziej pasują do Kampanii Wrześniowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjrzałem się dokładnie tym figurkom- słabe zdjęcia...

Dlaczego twierdzisz, że to "ewidentnie ss-mani"? Mają "trupie główki na kołnierzu?

Jeżeli tylko tyle- obejrzyj sobie wczesne mundury pancerniaków z kampanii wrześniowej...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością te figurki mogą być i to do KAŻDEJ jednostki pancernej Wehrmachtu z Kampani Wrześnieowej (SS swoich pancerniaków jeszcze wtedy nie posiadało, jedynie dwa pułki zmotorysowane SS w mundurach feldgrau sobie hasały po Polsce wtedy, a jeden z nich SS "Germania" zebrał ciężkie cięgi w polskim ataku na bagnety w Lasach Janowskich )

 

Mylenie pancerniaków z SS-manami to częsty błąd gdy ktoś się nie wgłębia - niemieccy czołgiści mieli standardowo czarne mundury z trupimi główkami na kołnierzach po obu stronach (W SS czachy na prawej stronie kołnierza miała tylko Dywizja Totenkopf i kilka jednostek pomocniczych - zastępowały one wówczas symbol runiczny SS użyany w większości oddziałów). Czarne berety widoczne na figurkach używano w Wehrmachcie do 1940 roku, a po kampanii francuskiej niemiaszki ich nie stosowały zostając orzy furażerkach tylko. Gdzieś tam kiedyś widziałem foto czołgisty SS w czarnym berecie, ale pokazywano je na forum rekonstrukcji historycznej jako ciekawostkę i wyjątek od reguły, że SS nie nosiło beretów pancerniackich. No i przeróbka każdego załoganta niemieckiego czołgu z późniejszego okresu wojny sprowadza się do pomalowania inaczej patek na kołnierzu oraz "gapy" i czachy na czapce. Poniżej fajny rysunek Volstada z pokazanym umundurowaniem pancerniaków Wehrmachtu noszonym i w Polsce w 1939 i we Francji w 1940. Ergo - Twoje figurki od Verlindena idealnie pasują

3mx2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że trochę na siłę chcesz zrobić z nich SS-manów, gdy oni w rzeczywistości w takich mundurach nie paradowali wcale lub wyjątkowo rzadko Pokaż fotkę tego detalu na figurce najlepiej

No i powiedzmy sobie szczerze, to nie skala 1:16 czy 1:9, więc w skali 1:35 - jeśli producent na prawdę odlał SS-mańską klamrę - jest to pomijalne i nie wpływa w żaden sposób na wygląd figurki. Klamra WH i SS różniła się nieznacznie (co widać poniżej), ale w tej skali było by to bardzo mało widoczne i jeśli to serio klamra SS to spiłuj skrzydła orła wystające poza wieniec, a wówczas nikt, nawet bardzo upierdliwy detalista oglądając model się nie kapnie

64lr.jpg z5sj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaski na rekawach nosiło tylko ss i jako jedyna jednostka WH-Gross Deutchland..

Nie tylko SS - opaski nosiły tak samo Heer (wojska lądowe Wehrmachtu) i Luftwaffe, rzadziej Kriegsmarine - miały je m.in. dywizja Herman Goring, spadochroniarze, Afrikakorps, dywizja Feldherrenhalle, Brandenburczycy, żandarmeria polowa, szkoły oficerskie i podoficerskie, pułki piechoty też często miały swoje Armbandy, tak samo niektóre pułki pancerne, zdarzały się też opaski w jednostkach kawalerii pancernej, które niedawno się przesiadły z kuni na czołgi. Odsyłam do publikacji "Mundury niemieckie 1939-45" Jarosława Ruszczaka i do wielu pozycji z serii Osprey Publishing, gdzie dokładnie to objaśniono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie ma się czym chwalić za bardzo, ale żeby nie było, że temat upadł. Po prostu jak zwykle się slimaczy.

Co do modelu , to na dobrą sprawę blaszki w nim możnaby prawie całkiem sobie darować. Pudełkowy zestaw jest prawie idealny, a blaszki wprowadzają trochę "zamieszania" ze spasowaniem.

 

pz1_zps3b326f06.jpg

Kółeczka celowo podniszczone.

pz2_zps9e475c6c.jpg

pz3_zps4d5e29de.jpg

pz4_zpsb452674d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.