Jump to content

[Relacja z budowy] Kenworth K-100 Aerodyne + Car Transporter


Czerniawa
 Share

Recommended Posts

Witam!

Wczoraj, po powrocie z Modell Truck Manii zakupiłem sobie oto dwa takie sprzęty:

9d99a4c35ada211dm.jpg

f7cf2ae5ace4ec0bm.jpg

 

 

Modele będą malowane Pactrą, i tu pojawia się moja prośba do Was, koledzy. Nie mogę znaleźć zamienników na Pactrę, lub inne akryle, tylko i wyłącznie, z następujących nr Revella:

 

91, 331, 57, 378, 365, 301, oraz 302.

 

Bardzo byłbym wdzięczny za Waszą pomoc.

 

Co do tej pory zrobiłem:

a24e1726f8819819m.jpg

fc3dbc8950caee07m.jpg

 

Niestety prace będą stały dotąd, kiedy nie zakupie wszystkich potrzebnych mi farb.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chłopie zanim kupisz farby możesz spokojnie sklejać np ramę całego autka. To co masz w jednym kolorze możesz śmiało przykleić do ramy a później pomalować aerografem. Przygotowanie elementów do malowania (wycięcie, sklejenie, szpachlowanie, szlifowanie) zajmuje trochę czasu. Tak więc do dzieła i rób swoje. Farby jak kupisz tak kupisz i zobaczysz, że ich brak nie pozwala na przerwanie dalszych prac Pozdrawiam i powodzenia SALUT

Link to comment
Share on other sites

domuzyn79 - popieram. Pierwszy model też każdą częśc malowalem oddzielnie, potem w niektórych miejscach trzeba było szlifowac bo były np. za małe dziórki, a tatkto spokojnie posklejasz, poszpachlujesz, itp. a potem aero wszędzei elegancko dojdziesz. Powodzonka

Link to comment
Share on other sites

W związku z tym, że też mam zamiar popełnić taki lub podobny zestaw – w bliżej nieokreślonej przyszłości, mam kilka uwag.

1. Jakie masz doświadczenie z akrylami Pactra? Moje jest takie, że nie nadają się one do malowania kasty modelu na połysk, do innych malowań są OK. chociaż stosuję je sporadycznie. Jeśli już decyduję się na akryle to jest to Tamiya lub Gunze (w tym celulozowe) tylko i wyłącznie na podkład.

2. Malowanie K100 z zestawu zupełnie nie przypadło mi do gustu. W swoim jeśli będzie to K100 a nie P359 to myślałem o pasach lub takich pochylonych równoległobokach z zaokrąglonymi narożnikami. Kalek odpowiednich do tej pory nie znalazłem. Poniżej fotki zbliżonych malowań (schematy a nie kolorystyka).

http://www.toprun.ch/truck/Christophe/images/Kenworth_k100_Aerodyne.jpg

http://www.used-trucks-central.org/image.php?Id=920

3. Co zagości na lawecie???

 

Kolory:

http://www.minilotnictwo.hg.pl/kolor_m.html

Link to comment
Share on other sites

1. Pactrą maluję 5 lat...

No to dość długo.

Miałem na myśli kwestię czy da się w jakiś sposób uzyskać przy ich udziale taki połysk (wg tutejszej nomenklatury „świecenie”) jak w galerii poniżej:

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?t=151

Usiłowałem malować Pactrą i ich podobno lepszymi wersjami czyli ModelMasterem i nie udało mi się coś takiego. Ich połyski wykorzystuję tylko do sporadycznych retuszy oraz przy budowie torta w H0.

Nie mam problemu uzyskać takiego efektu za pomocą emalii Revell/Humbrol/ModelMaster czy akryli Tamiya/Gunze lub lakierów Zero czy Model Colour Worx.

Pytam o to ponieważ na zdjęciach Twoich modeli nie widać tego efektu lub można dostrzec skórkę pomarańczy – co jest proste do zniwelowania polerką.

Link to comment
Share on other sites

Czerniawa gdzie, kupiłeś kenia k 100 ja, już próbuje kupić na www.mojehobby.pl i nie moge dostać, już od miesiąca chyba go nie ma !

Link to comment
Share on other sites

A za ile, go opchnołeś Kozi.

Link to comment
Share on other sites

To po cho...ę, to szpachlowałeś, trza było nie szpachlować, jeszce wybrałeś najdrudniejsze, element szpachlowania, akurat tych które nie potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.