Skocz do zawartości

A-10 Thunderbalt II Hobby Boss 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wreszcie dotarł do mnie mój model z dalekiego Hong Kongu.

Solidne, z grubej tektury pudło robi niezłe wrażenie: A-10 zapakowany jest jak jakiś sprzęt elektroniczny, nie widziałem jeszcze tak solidnego pudła do modelu.

W środku masa wyprasek, masa plastiku do obrobienia.

Wygląda to wszystko bardzo dobrze. W porównaniu z najlepszym produktem jaki miałem w ręku, czyli mojąTamką F-16CJ, A-10 wypada co najmniej tak samo dobrz,e o ile nie lepiej.

Gdzie tam, prawie na pewno jest lepiej wykonany.

Praktycznie nie ma nadlewek, wszystko jest wykonane starannie, linie podziału wyraźne, nie za głębokie, nity także, nie ma ich zbyt wiele, a do tego kilka szczegółów, o których za chwilę.

 

Pudło wygląda tak. Co ciekawe, na zdjęciu jest prawdopodobnie komputerowy model służący za podstawę do projektu wyprasek, nie jest to zdjęcie. Czyli na pudle to co w pudle.

 

001_zps3d48dec6.jpg

 

Po otwarciu pudełka widać kupę plastiku. W sumie 298 części.

 

002_zpsbb7d008b.jpg

 

Pierwsze wypraski: uzbrojenie i zasobniki ALQ. Jest tego złomu do wyboru, nie mam na razie pomysłu jaką konfigurację uzbrojenia wybiorę.

 

003_zps868e7e4c.jpg

 

Spójrzcie tylko na ALQ-119, wygląda jakby już miał nałożone blaszki, widać wystające panele.

 

004_zps40bd052c.jpg

 

A tu dla porównania kadłub AGM-65 zestawowy i sam kadłub żywiczny od NorthStar. Różnica jest, ale nie aż tak znowu wielka.

Naturalnie zrobię żywiczne.

 

008_zps98cbc326.jpg

 

A to części silnika:

 

005_zps70037e7b.jpg

 

Kolejna wypraska z drobnicą.

 

006_zps015d9873.jpg

 

Bomby. Bomby. Bomby. Uwielbiam je.

 

007_zps455bc5d8.jpg

 

Skrzydła. Zwróćcie uwagę ile tu jest elementów do ustawienia wedle własnej woli.

 

009_zpsf200f2fa.jpg

 

Druga wypraska ze skrzydłami, klapami i lotkami.

 

010_zps1586a4df.jpg

 

I kadłub. Psia kość, jest klasycznie podzielony na połówki, będę miał znowu problemy z ładnym zaszpachlowaniem.

Nie lubię tego.

 

011_zpsd69dbdca.jpg

 

Oddzielna wypraska z elementami kokpitu.

 

012_zps0e5fdfdb.jpg

 

Spójrzcie na fotel. Też nie jestem zachwycony, bo tyle detali a wszystko w jednym kawałku. Trzeba będzie ręcznie malować.

Może być ciężko.

 

013_zpsbf605fd4.jpg

 

Światełka, głowice rakiet, wszelkie inne szkiełka, opony i sznurek do snopowiązałki.

 

014_zpsfceaade3.jpg

 

Prosta i piękna owiewka. Obym nie porysował.

 

015_zpsa4ed3c84.jpg

 

Spójrzcie jak oni to zrobili. Na przykładzie wiatrochronu: widać pancerne ramy i nitowanie. Czuć, że to jest sprzęt przeznaczony do pchania się prosto pod ogień wrogiej artylerii p-lot.

 

016_zpsbff99825.jpg

 

A tu chyba jedyny minus tego zestawu, czyli kalki, moim zdaniem mocno ubogie, poza zestawem do uzbrojenia.

Czyli dobrze zrobiłem inwestując w zestaw Afterburner Decals.

 

017_zpse9c85253.jpg

 

Piękna instrukcja malowania, na wielkiej płachcie papieru kredowego.

 

018_zpsada807d0.jpg

 

I sama instrukcja, też na wielkiej płachcie zamiast książeczki. Trochę niewygodna.

 

019_zpse80ca707.jpg

 

Wspaniały model, zobaczymy czy równie będzie dobrze się nad nim pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest najprawdopodobniej ładunek pirotechniczny do rozbijania oszklenia przy katapultowaniu, ewentualnie jakaś antena. U Ciebie szew jest przez całą długość owiewki. Trzeba się zaopatrzyć w drobne papiery ścierne #1000 wzwyż co 500 i komplet past polerskich Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki są płaskie, kokpit z wyprasek producenta ma odstające elementy. Umiejętnie położona na to kalkomania może wyglądać nawet lepiej. A jeżeli chcemy osiągnąć pełen realizm, rozglądamy się za żywicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że żadna żywica i ręczne malowanie nie zastąpi blaszki.

Blaszka najlepiej oddaje rzeczywisty kokpit samolotu, w którym wszystkie przyciski i wskaźniki są równe, jakby od linijki narysowane i rozmieszczone.

Takie właśnie są blaszki, choć płaskie. Malowanie ręczne na najpiękniejszej żywicy nigdy nie da tak dobrego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.