Skocz do zawartości

Normandy '44 pt. "Okolice Carentan"


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Ta dioramka na tych fotkach nie jest dokończona, brakuje 2 figurek, które ostatnio umieściłem ale nie miałem aparatu żeby zdjęcie pstryknąć.

 

773ab486821a5fad.jpg

8dd287da73f5cc6f.jpg

7b2ca995f2d2b4b4.jpg

bb22bf022685a9c7.jpg

7dbc5c0156f5c36b.jpg

 

A tu fotka z pracy nad nim:

f88670979551eddd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonany, ale jabym tego nie nazwał Dioramką tyko tankiem z podstawką. Tak to wygląda cacy, przydałoby się coś jeszcze na podstawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dokupić aminicję np. AFV ( plastik lub mosiądz ) albo Armorscale ( mosiądz ) - te 75-tki się im raczej nie przydadzą. Poza tym bardzo ładny model i świetne figurki ( Alpina jest rewelacyjna! ). Gratuluję!

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

P.S.

To jest lekka haubica leFH18/40 lub jej pochodna kalibru 105 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka przejęzyczenie z tym moim kalibrem "nawet nie zauważyłem". AFV ma za duże ceny, za pare pocisków płaci się od groma siana, a figurki z alpine miniatures rządzą!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było czy nie jestem tutaj ogólnie nowy ale wytłumacze.

Najpierw na podstawke naniosłem ziemie z ogródka przyklejając na wikol albo na butapren jak kto woli. Poczekałem aż wyschnie pomalowałem na piaskowy i nałożyłem pare pigmentów i rozpuszczonych pasteli. Przejdźmy do trawy nakładasz bardzo grubą warste wikolu (nie żałuj) i zwykłą posypkę za 3zł z mojehobby na przykład też nieżałując posyp i przygłaszcz. Wikol wyjdzie na wierzch poczekaj chwile i posyp jeszcze raz. Jak wyschnie trawa zrobi się pulchna no i dość realistyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

to ja pomarudzę :P dla mnie wnętrze wygląda na strasznie skorodowane.. tak jak by było wypalone :]

średnio pasują mi rozłożone nóżki w mg na burcie..

na łuskach są ślady po łączeniu form? jakoś dziwnie wyglądają..

cały model sprawia wrażenie rozjechanego na boki (najbardziej widać na fotce od tyłu)

i jak koledzy wspomnieli podstawka mało ciekawa.. lepiej by wyglądała trawa elektrostatyczna.. samo pomalowanie kolein na jednolitej fakturze podłoża daje kiepski efekt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawa elektrostatyczna możesz mi to przybliżyć??!!??

 

www.google.pl => trawa elektrostatyczna :P

 

takie ustrojstwo do zakupienia w sklepach kolejkowych.. mały woreczek za 4-6 PLNów a starczyłby na 20 takich podstawek jak twoja

zamiast niej świetnie sprawdza się też włosie pędzla cięte na kilkumilimetrowe odcinki - takie kępki przyklejasz na wikol.. malujesz zielono, przeciągasz suchym pędzlem i piękna trawka wychodzi - można stawiać na sztorc, można sypać na płasko..

polecam również zieloną stronę zmywaków z gąbki - tą taką włóknistą i szorstką.. też się świetnie nadaje do robienia zwiędniętej i rozjeżdżonej trawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet ciekawa ta twoja diorameczka

 

może ktoś mnie (i przy okazji innych) oświecić definicją dioramy? :] co może startować na konkursie jako diorama? a co jako podstawka pod model?

w Lublinie, Kraśniku i na paru innych konkursach widziałem piękne podstawki pod model z kilkoma figurkami startujące w kat. "pojazdy kołowe/gąsienicowe" albo czołg na kawałku tektury z wbitym patykiem startujący w kat. "dioramy"

mógłby to ktoś jakoś jasno zdefiniować? bo mam wrażenie, że niewłaściwie używamy słowa "diorama" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.