Skocz do zawartości

IDF MERKAVA MK.3D LIC HOBBY BOSS 1/35


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pora na Merkavę model dość przyjemny w składaniu wymaga nie znacznych poprawek lecz ogólnie nie zauważyłem zbyt dużych różnic z Legendem .

Dla mnie minusem są jedynie gąski które sie rozpadają oraz struktura AP której teraz szkodóję iż nie wykonałem od nowa

Oglądając fotki doszedłem do wniosku iż zastosowałem zbyt jasne pigmenty ale jest jak jest wygląda bardzo sterylnie .

Kółka jeszcze przykurzę mocniej na podstawce .

Wrzucam sporo fotek aby można było dostrzec co można jeszcze lekko skorygować .

Zapraszam do oglądania i wyrażania swoich opinii .

Pozdrawiam Mirek.

 

 

zml2.jpg

5piq.jpg

9b7l.jpg

p2kg.jpg

e5hx.jpg

gzjd.jpg

w1ye.jpg

0jek.jpg

g6du.jpg

mkql.jpg

uk3f.jpg

i9u.jpg

teb6.jpg

fpd7.jpg

ma0d.jpg

6alk.jpg

x40b.jpg

 

I na koniec rodzinka

jp68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek66

 

Gratuluję świetnych Rydwanów. Jak dla mnie to brakuje jeszcze I i II. Liczę, że z czasem dołączą do gromadki i na finał dojdzie Merkava ARV, chyba też robiona przez Hobby Boss'a.

 

Modele świetnie się prezentują, chętnie zobaczył bym je na "żywo". Może kiedyś na jakimś konkursie.

 

Pozdrawiam.

Maciej BUDYŃ Bedyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie jak zwykle pierwsza klasa Mirku!

Jednak przyczepię się do merytorycznej strony modelu

Model Bossa pod tym względem jest słaby i znacznie ustępuje konkurencji, głównie rażą w oczy dysproporcje pomiędzy tylnymi koszami, a tylnymi zasobnikami na błotnikach, ale to raczej trudno poprawić. Natomiast najbardziej nie przypadły mi do gustu 2 rzeczy:

 

Osłona nad tylnym włazem ( też błędnie odwzorowanym przez Bossa) w rzeczywistości kończy sie tuż nad włazem i nie tworzy daszku pomiędzy zbiornikami paliwa:

 

fpd7_zpsabe0102c.jpg

 

00781_9013728_zpsb7e5ccb3.jpg

 

Oraz brak otworów na burtach, przez które pobierane jest powietrze do silnika (tam po obu stronach wozu znajdują się filtry powietrza):

 

5piq_zps4f0cb93f.jpg

 

7b6ascd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował koledzy za wszystkie opinie

panzer_lehr ; mam te dwa modele ale na pewno złoże je jeszcze raz co do spotkania na pewno w Lublinie .

Bartku podziękował , co do merytoryki wiem o tych babolach i innych ale każda inna firma produkująca IDF lub WNP wali nas młotkiem i nie wiem czy jest sens poprawiać coś pół roku czy zrobić sobie model taki jak mi się podoba i w miarę poprawny .

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.